ANASAYFA
23 Haziran 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İŞKUR'dan istihdam projesi
Türkiye İş Kurumu’nun yürüteceği hibe programı kapsamında, gençlerin istihdamın destekleneceği bildirildi...
Haberin Yayın Tarihi: 05-01-2013 13:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İŞKUR'dan istihdam projesi
Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) yürüteceği hibe programı kapsamında, gençlerin istihdamın destekleneceği bildirildi.
İŞKUR Edirrne Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nca (İKG PRO), “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı”na yönelik teklif çağrısının 20 Aralık 2012’de yayımladığı hatırlatılarak, söz konusu hibe programı kapsamında uygulanacak projeleri finanse etmek üzere 24 milyon Avro tutarında bütçe ayrıldığı belirtildi. Açıklama şöle:
"Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) Operasyon Faydalanıcısı olarak yürüteceği hibe programı kapsamında, gençlerin istihdam edilebilirliğinin geliştirilmesi, girişimcilik becerilerinin arttırılması ve bu yönde rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin iyileştirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda, arz-talep arasındaki uyuma katkı sağlanmasına, ilgili aktörler arasında işbirliğinin geliştirilmesine, aktif işgücü piyasası politikaları oluşturulmasına, gençler için oryantasyon, profil çıkarma, danışmanlık, staj, eşleştirme gibi hizmetlerin sağlanmasına, okul sonrası işe geçişin kolaylaştırılmasına, üniversite ve sanayi arasında daha güçlü işbirliği bağlarının oluşturulmasına yönelik projeler bekleniyor.
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) “İstihdam Önceliği” çerçevesinde uygulanacak olan “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında,  üniversite veya lise mezunu işsiz gençlerin, daha düşük öğrenim düzeyine sahip işsiz gençlerin, okulu terk edenlerin, eğitimine devam eden gençlerin ve engelli gençlerin istihdamlarını ve istihdamda kalmalarını sağlayacak çalışmalar yürütülecek. 
İstihdam alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, meslek okulları, kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşları, sendikalar, konfederasyonlar, kamu kurumları yerel yönetimler vb. gibi kar amacı gütmeyen tüzel kişilik sahibi kuruluşlar hibelerden yararlanabilecek.
24 milyon Avro bütçeli hibe programı çerçevesinde sunulacak hibe projeleri için 200 bin Avro ile 400 bin Avro arasında hibe desteği sağlanacak. Proje başvurusu yapmak isteyen kurum ve kuruluşlara hibe programı hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla çeşitli illerde bilgilendirme günleri düzenlenecek.
“10 Ocak 2013 tarihinde 18 Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda, 13:30-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte hibe programının tanıtımı yapılacak ve başvuru için uygunluk kriterleri açıklanacak.“
Bilgilendirme günü sonrasında, 11 Ocak 2013 tarihinde 09:00-17:00 saatleri arasında proje başvurusu yapmak için uygun olan kurum ve kuruluşların temsilcilerine, proje yazma sürecinde ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlanacak."
 
Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs Gazisi'ne son görev
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Ve altyapı başlıyor!
Edirne seçime hazır
Merkezde 129 bin 665 seçmen
Yağlı güreşler Temmuz ile birlikte tam gaz
Enine boyuna 'İmar Barışı'
‘Dip dalga geliyor!’
‘Az kaldı huzur geliyor’
‘Tarımdaki kötü gidişe 'dur' diyeceğiz’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx