ANASAYFA
15 Ağustos 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
SES'te yeni dönem
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Edirne Şubesi'nin 7'nci olağan genel kurulu yapıldı...
Haberin Yayın Tarihi: 08-02-2011 11:07
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
SES'te yeni dönem
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Edirne Şubesi'nin 7'nci olağan genel kurulu geçtiğimiz Pazar günü Edirne Tabip Odası Lokali'nde gerçekleşti. Sezgi Tağaç başkanlığındaki yönetim görevini tamamladı ve yeni seçilen yönetime görevi devretti. Yeni şube yönetim kurulu da İsmail Karatay, Remzi Tuncer , Emel Pehlivanoğlu, Neşe Kandeğer, Cem Eriş, Necati Aslan ve Bülent Yıldırım'dan oluştu.
Yapılan çalışma ve faaliyetlerin yer aldığı slayt sunumu ve saygı duruşuyla başlayan genel kurulda divan başkanlığına Mehmet Ali Köseoğlu, İncihan Çağlayan ve Yıldıray Bek seçildi. Konukların takdiminden sonra Başkan Sezgi Tağaç yaptığı konuşmada mücadele sürecine değindi ve şunları söyledi:
"Genel kurulu, geçmişimizi ve önümüzdeki hedefleri, aşmamız gereken engelleri belirlemek için bir platform olarak değerlendirmeliyiz. Aksi halde yerimizde saymaktan daha ileriye gidemeyeceğiz. Çok zorlayıcı engellerle kaşılaşılıyor. Doğal olarak mücadele ettiğiniz kesim var ve politik anlamda bir erk var. Bu bir ölçüde anlaşılır kabul edilebilir bir durum. Maalesef kendi içimizden omuz omuza yürüdüğümüzü düşündüğümüz kesimler tarafından bazen çok can yakıcı engellerle de karşılaşıyoruz. Mücadeleyi bir adım ileriye taşımak kişilerin vicdani sorumluluğuna kalmış olan bir şey. Son altı ay ciddi kırgınlıkla geçirdik. Genel prensipler açısından baktığımızda içten ya da dıştan hiç bir engellemeye boyun eğmememiz gerektiğini biliyoruz. Sadece bu engeli aşacak bir enerjiye ihtiyacımız var. Bu dopingi de birlikte mücadele ettiğimiz 'taban' diye tanımladığımız, yan yana omuz omuza işyerlerinde olmak istediğimiz üyeler olarak tanımladığımız arkadaşlarımızdan bekliyoruz. Mücadele gerçekten büyük emek ve özveri gerektiriyor. Bu üç beş kişinin özveri, emek ve sabrıyla olacak bir şey değil. Sendika tabandan tavana hepimizin örgütlü bir gücüdür."
            Gündem maddelerinin tamamlanmasından sonra yeni yönetim için delegeler sandık başına gitti ve yeni yönetim kuruluna İsmail Karatay, Remzi Tuncer, Emel Pehlivanoğlu, Neşe Kandeğer, Cem Eriş, Necati Aslan ve Bülent Yıldırım seçildi. Denetim Kurulu da Sezgi Tağaç, Nezire Çıbıkçı, Alper Eker, Meral Toy, Tural Uğurlu'dan oluştu. Cemile Akın, Fatma Yapıcı, Hamide Meriç, Alişan Akbulut ve Cumhur Çetin de Disiplin Kurulu'na seçildi. Yeni yönetim önümüzdeki günlerde toplanarak yapacağı ilk toplantıda başkanını belirleyip görev dağılımını gerçekleştirecek.
Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
Kırtasiye malzemesi alınacak
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke