ANASAYFA
17 Eylül 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TÜ'den milyonluk proje
Trakya Üniversitesi ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında 997 bin iralık 3 projenin finansmanı konusunda sözleşme imzalandı...
Haberin Yayın Tarihi: 13-08-2014 13:03
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TÜ'den milyonluk proje

Trakya Üniversitesi ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında 3 projenin finansmanı konusunda sözleşme imzalandı. Törene Trakya Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Törende, Yrd. Doç. Dr. Emre Atılgan, Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tozkır, Yrd. Doç. Dr. Candan Zülfikar, Yrd. Doç. Dr. Gökçen Bayrak Yılmaz, Uzm. Burcu Özer ve Emekli Uzm. Müşerref Gizerler de bulundu. 
TÜ'den yapılan açıklamaya göre, ‘Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Kapasitesinin Geliştirilmesi’ projesi ile genetik ve doku tiplendirme faaliyetleri alanında yenilikçi teknolojilerin kullanıma hazır hale getirilmesini amaçlanıyor. Proje ile başta Edirne olmak üzere tüm Trakya bölgesi ile komşu ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmak ve moleküler biyoloji ile genetik alanında kamu, araştırma merkezleri, özel sektör kuruluşları ile araştırma ve sağlık hizmetleri alanında yapılacak olan işbirlikleri için var olan altyapı güçlendirilecek. Sağlık alanında yenilikçi yöntem ve uygulamalarla, Edirne ve tüm Trakya bölgesinde yaşayan bireylerin sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmayı hedefleyen projenin bütçesi 586 bin 502,03 TL olarak belirlendi.
Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nün başvuru sahibi olduğu ‘Hayat Ağacım’ projesi ile Balkan Yerleşkesi’nde kurulmasına karar verilen Trakya ve Balkan bitki türlerini barındıracak Balkan Arboretumu'nun (Canlı Ağaç Müzesi) birinci etabını tamamlanacak. Edirne'ye yeni bir turizm destinasyonu kazandırmayı planlayan projenin bütçesi 192 bin 236,60 TL olarak belirlendi.
Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin başvuru sahibi olduğu ‘Edirne Aktif Yaşlanma Merkezi’ projesi ile yaşlı nüfusun sağlıkla ilintili yaşam kalitesinin ve sosyal hayata katılımının yükseltilmesinin sağlanması amaçlanıyor. Bu amaca ulaşmak için Trakya Üniversitesi Ayşe Kadın Yerleşkesi’nde bir merkez oluşturulacak. Yaşlıların kullanımına yönelik olarak okuma salonları, müzik salonları, hobi alanları, spor alanı ve sağlık alanının yer alacağı projenin bütçesi 219 bin 766,28 TL olarak belirlendi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elektrik fabrikası kadınların
Kırbiç'ten beklenen açıklama bugün
Uzunköprü ulaşıma kapanıyor
Önce Kırklareli, sonra Kırıkkale!
Göre göre kuraklık!
Adnan ustaya Şed
Kale surları mezbelelik kalacak
Uzunköprüspor ortada kaldı
Ecz. Kılıçcıgil iş başında
ÇYDD'nin burs takvimi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke