ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
DİSK'ten Trakya mitingi
DİSK 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Lüleburgaz ilçesinde "Taşeronlaşma Yasaklansın-Asgari Üücret 1800 Net” talepleri çerçevesinde bölge mitingi yapacak...
Haberin Yayın Tarihi: 25-12-2014 12:29
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
DİSK'ten Trakya mitingi

DİSK'in "TAŞERONLAŞMA YASAKLANSINASGARİ ÜCRET 1800 NET” talepleri çerçevesinde bölge mitingleri devam ediyor. İzmir, Mersin, Diyarbakır'dan sonra Trakya Bölge Mitingi 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Lüleburgaz ilçesinde gerçekleştirilecek. 
DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgedeki örgütlü sendikaların yöneticilerinin de katılım sağlayacağı miting Lüleburgaz Hükümet Konağı Meydanında toplanma ile başlayacak. Miting saat13.00 de kongre meydanında gerçekleştirilecek.
KEŞAN'DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
DİSK Genel İş Sendikası, 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Lüleburgaz'da düzenlenecek, “Taşeronlaşma Yasaklansın” konulu miting için Keşan Belediyesi'ndeki üyelerini bilgilendirmek amacıyla İtfaiye Binasındaki Sendika Odasında toplantısı düzenledi.
Toplantıya, DİSK Genel İş Trakya Şube Başkanı Salim Şen ile DİSK Genel İş Keşan Temsilcileri ile işyerinde çalışan üyeler katıldı. Toplantıda konuşan Şen Cumartesi günkü toplantının çok önemli olduğunu belirtti.
Şen konuşmasında şunlara yer verdi:
 “Türkiye'de 2.5 milyona yakın taşeron olarak çalışan arkadaşımız var. Bunları 4 ile çarparsak sayıları 10 milyonu bulmaktadır. Kamunun yanında özel sektörde de taşeron çalıştırılmasını anlayamıyorum. Hükümet taşeron işçi çalıştırılmasına imkan tanıyarak sermayenin köleliğini yapmaktadır. Ülkemizin gidişatı emek sınıfı açısından hiç iyi değil. Hükümet yine emek sınıfının kıdem tazminatını gündeme getiriyor. Taşeron işçi çalıştırılması sadece taşeronu değil, hepimizi ilgilendirmektedir. Hükümetin amacı taşeronu sendikalı yapmak değil, sendikalıyı taşeronlaştırmaktır. Sendikamızın taşeron işçilerle ilgili önerilerinin hiçbirisi hükümetimiz tarafından dikkate alınmadı. Tüm üye arkadaşlarımızı 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Lüleburgaz'da gerçekleştirilecek olan ve DİSK Genel İş Başkanımız Kani Beko ve yönetim kurulu üyelerinin katılacağı “Asgari Ücret 1800 Net” ve Taşeronlaşma Yasaklansın konulu mitingimize katılmaya davet ediyoruz. Bu miting için aynı gün saat 10.00'da Keşan'da otobüs kaldırılacak olup, mitinge katılmak isteyen üyelerimizi isimlerini Keşan temsilciliğimize bildirmelerini istiyoruz.
Toplantı daha sonra işyerindeki sorunların ve konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke