ANASAYFA
15 Ağustos 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Ak Parti'de vekillik yarışı'
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, milletvekili adayı olmayacağını açıklamasına rağmen adı yine Ak Parti ile anılmaya devam ediyor...
Haberin Yayın Tarihi: 28-01-2015 13:27
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Ak Parti'de vekillik yarışı'

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, milletvekili adayı olmayacağını açıklamasına rağmen adı yine Ak Parti ile anılmaya devam ediyor.
"İnternethaber"de "Ak Parti'de Vekillik Yarışı" başlığı altında verilen haberde, "Genel Seçimlerde aday adayı olacak kamu görevlilerinin istifası için son gün olan 10 Şubat'a kısa süre kala Ankara kulislerinde isimler konuşulmaya başlandı.12 yıldır iktidarda olan partideki 3. dönem kuralı nedeniyle 70’in üzerinde vekilin yeniden aday olamaması siyasete girmek isteyen bürokratları heyecanlandırıyor" denilirken bu isimler arasında Vali Dursun Ali Şahin'in adının Düzce verilmesi dikkat cekiyor.
"İnternethaber"de "Ak Parti'de vekillik Yarışı" başlığı altında verilen haberde isimleri geçen bazı isimler şöyle:
ÜST DÜZEY BÜROKRATLAR:
AK Parti kulislerinde, MİT Müsteşarı Hakan Fidan,  Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, THY Genel Müdürü Temel Kotil aday olabilecek isimler olarak görülüyor.
Çoğunluğu eski vekil olan yaklaşık 15 bakan yardımcısı da yeniden aktif siyasete dönmek için gün sayıyor. Diplomat kökenli Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru’nun İzmir’den aday olacağı kulislere yansıyor.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in Düzce, Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun Rize’den aday olacağı parti kulislerinde dillendiriliyor.
Aday olmak isteyen aktif görevdeki valiler konusunda İçişleri Bakanlığı’nın görüşünün de önemli olduğu belirtiliyor.
Partinin Merkez Yönetim Kurulu’nda yer alan ancak milletvekili olmayan Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, Dış İlişkiler Başkanı Yasin Aktay, Yerel Yönetimler Başkanı Abdulhamit Gül’ün listelere girmesine kesin gözüyle bakılıyor.Soylu’nun Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerden birinden, Aktay’ın Siirt’ten, Gül’ün de Gaziantep’ten aday olacağı ifade ediliyor.
İL BAŞKANLARI: 
Seçimlerde, çok sayıda AK Parti il baş-kanı da adaylık için ya-rışacak. Kongre süre-cinde yeni seçilen il başkanlarının aday ol-ması mümkün gözük-müyor. Bu nedenle gö-revi yeni devreden il başkanları aday olabi-lecek. İstanbul il baş-kanlığını bırakmaya hazırlanan Aziz Ba-buşcu’nun yanı sıra kongrelerini gerçek-leştirerek görev teslimi yapan pekçok il başka-nı da listelerde kendile-rine yer arayacak.
SİVİL TOPLUM: 
Memur Sen kurucularından Prof. Fatih Mehmet Avşar’ın İstanbul’dan, TESKOMB Başkanı Abdulkadir Akgül’ün Yozgat’tan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de Gaziantep’ten adaylığı konuşuluyor
AKADEMİSYENLER: 
Partinin Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerinden Psikiyatr Prof. Erol Göka, Sosyolog Prof. Mazhar Bağlı, Anayasa Hukuku Profesörü Osman Can’ın da listelerde yer bulması bekleniyor.
Çözüm süreci konusunda rol üstlenen akil insanlar heyetinde de yer alan Abdurrahman Kurt, Çözüm süreci konusunda rol üstlenen akil insanlar heyetinde de yer alan Abdurrahman Kurt ve Mehmet Emin Ekmen gibi eski milletvekillerinin de yeniden aktif siyasete döneceği ifade ediliyor.
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) aldığı karara göre, milletvekilliğine aday olmak isteyen kamu görevlileri, 10 Şubat’a kadar istifalarını verecek. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
Kırtasiye malzemesi alınacak
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke