ANASAYFA
05 Temmuz 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Esnafın uykusu kaçtı
Karaağaç alternatif köprünün açılmasıyla birlikte Tunca ve Meriç köprülerinin araç trafiğine kapatılacağı söylentisi, bölge esnafına sıkıntılı günler yaşatıyor.
Haberin Yayın Tarihi: 02-10-2015 10:10
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Esnafın uykusu kaçtı

Olgay GÜLER
1 Kasım erken genel seçimlerinin ardından açılması plânlanan Karaağaç'taki alternatif köprü için geri sayım devam ederken, tarihi Tunca ve Meriç köprülerinin de bu nedenle araç trafiğine kapatılacağı yönündeki söylentiler bölgedeki esnafı kara kara düşündürmeye başladı.
Açılış tarihi daha önce Vali Dursun Ali Şahin tarafından 29 Ekim olarak duyurulan fakat 1 Kasım erken genel seçimleri dolayısıyla bu tarihin 20 Kasım olarak belirlendiği alternatif köprüyle birlikte Tunca ve Meriç köprülerinin de araç trafiğine kapatılacağı söylentisi, bölge es-nafına sıkıntılı günler yaşatıyor. Söz konusu bölgede esnaflık yapan kafeterya, çay bahçesi ve düğün salonu sahipleri köp-rülerin araç trafiğine kapatılması halinde kendilerinin de kepenk kapatabileceğine vurgu yaparak alternatif bir çözüm bulunmasından yana olduklarını söy-lüyor. 
“TRAFİĞE KAPANIRSA, BİZ DE KAPATIRIZ”
Tunca ve Meriç Köprüsü arasında bulunan cadde üzerinde büfe işletmeciliği yapan Kâni Senyelli köprülerin araç trafiğine kapatılması durumunda kendile-rinin de dükkanlarına kilit vurulacağını söyleyerek; “Eğer köprüler araç trafiğine kapatırsa, biz de dükkanı kapatır gideriz herhalde. Çünkü bu bölge bildiğiniz gibi yaz aylarında hareketli bir yer. Bunun yanında Karaağaç'a giderken en çok kullanılan yol. Eğer insanlar buraya araçlarıyla giremezse biz nasıl iş yapacağız? Bence alternatif bir çözüm bulunması lazım. Ya da en azından tek yönlü de olsa araç trafiğine açık olması lazım” şeklinde konuştu. 
“MAĞDUR DURUMDA KALIRIZ”
Meriç Köprüsü yanında bulunan Emirgan Çay Bahçesi İşletmecisi Yılmaz Söz ise; köprülerin araç trafiğine kapatılması durumunda tüm esnafın mağdur olacağına vurgu yaparak; “Bu civarda birçok esnaf arkadaşımız var benim gibi. Eğer bu köprüler araç trafiğine kapatılırsa yalnızca yaya trafiğiyle bizim işlerimiz sekteye uğrar. Kaldı ki insanlar buraya arabasız pek gelmez. Çok mağdur durumda kalacağımızı düşünüyorum. İşletmeleri kapatmak zorunda bile kalabiliriz. Bunun bir de kış ayı var. Burası kış ayı tamamen ölü bir bölge. Bir de köprünün araç trafiğine kapandığını düşünün. İnsanlar karda buzda buraya nasıl gelecekler? Yani ben bu tabloyu olumlu görmüyorum” dedi. 
“ESNAFI DÜŞÜNMELİLER”
Bölgede bulunan düğün salonlarına işaret eden ve kendisinin de bir salonu olduğunu belirten Söz; “Benim de iki köprü arasında da düğün salonum var. Daha şimdiden 2016 yazı için düğün tarihi verdik, yerler tutuldu. Köprüler trafiğe kapatılırsa o zaman olay daha çok patlak verecek. İnsanlar aracıyla gelmeye kalkacak düğüne gelemeyecek. Ben zannetmiyorum ki, Valimiz, Belediye Başkanımız ve Vakıflar Bölge Müdürümüz böyle bir karar versin. Biz esnafın hassasiyetini düşüneceklerini zannediyorum” ifadelerini kullandı.   

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE