ANASAYFA
23 Haziran 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ADD'ler İpsala'da buluştu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Trakya Şubeleri Bölge toplantısı İpsala İlçesi'nde gerçekleşti.
Haberin Yayın Tarihi: 26-11-2015 12:41
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ADD'ler İpsala'da buluştu

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Trakya Şubeleri Bölge toplantısı İpsala İlçesi'nde gerçekleşti. Aralarında Edirne'nin yer aldığı 11 şubenin katılımıyla yapılan toplantı sonunda sonuç bildirgesi hazırlandı. ADD Edirne Şube Başkanı Ahmet Yürük de basın ve sosyal medyada Atatürk düşmanlığının artmasından endişe ve üzüntü duyduklarını söyledi. 
ADD Edirne Şube Başkanı Ahmet Yürük, İpsala, Malkara, Keşan, Tekirdağ, Edirne, Lüleburgaz, Kırklareli, Babaeski, Marmara Ereğlisi, Hayrabolu, Saray Atatürkçü Düşünce Derneği Şubeleri olarak ADD İpsala Şubesi'nin düzenlediği toplantıda gündem gereği hazırlanan basın bildirisini kamuoyu ile paylaştı. Trakya Bölgesi'nde 17 şubesi bulunan ADD'nin 11 şubesinin katılımıyla gerçekleşen bölge toplantısından çıkan sonuç bildirgesini de Yürük şöyle açıkladı:
“ARTAN ATATÜRK DÜŞMANLIĞINDAN ENDİŞELİ VE ÜZÜNTÜLÜYÜZ”
“Öncelikle son zamanlarda giderek artan Atatürk Düşmanlığı basında ve sosyal medyada da artmasından endişe ve üzüntü duymaktayız. 
Biz Atatürkçüler, onun bize miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti'ni, devrimlerini korumak ve yaşatmak için tüm gücümüzü kullanmalıyız. Bunu sözde olduğu kadar eyleme de dökmeliyiz. Sevgili Atatürkçüler; bu demektir ki, işimiz çok kolay değil. Bizler Atatürk ülküsünde birleşen kişiler olarak, bundan yılmayıp, Ata'mızın yolunda yürümekten onur duyarız. 
Son zamanlarda ülkemiz üzerinde emperyalist güçlerin oynadığı oyunları hepimiz biliyoruz. Bir yanda dikta yönetimine özentili bir iktidar, diğer yanda yurdumuzu bölmeye çalışan terör odakları vardır. Güneydoğuda bazı ilçelerde kantonlar oluşturma çabalarını görüyoruz. Etkin güçler eğitimi yazboz tahtasına çevirmekte, bu yüzden çocuklarımız eğitim karmaşası içersinde bırakılmaktadır.  Ayrıca son zamanlarda giderek yaygınlaşan bir Osmanlı özentisi öne çıkmaktadır. Dış ve iç bölücü güçlerin karşısında Atatürkçüler büyük bir engeldir, onları dışlamak ve devre dışı bırakmak için çaba gösterirler, bize yakışan budur. 
“ATATÜRK SEVGİSİNİ ANLATIP SEVDİRMELİYİZ”
Başkanlık sisteminde dayatmalar göz önündedir. Çoğunluğun tercihi ve isteği her zaman doğru yönetime götürmez. 
Ülkelerin anayasaları vardır buna göre yönetilirler, ben yaptım oldu anlayışı geri dönülmez bir yanlıştır. 
Biz Atatürkçüler birbirimize daha sıkı bağlanmalı, gerekirse birlikte eylemler koymalı, Atatürk ilke ve inkılâplarına saldırılara karşı gelmeliyiz. Halkla daha iç içe ilişkiler ve dostluklar kurarak düşüncelerimizi onlarla da paylaşmalıyız. Atatürk sevgisini okullarda çocuklarımıza ve öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenleyerek anlatıp sevdirmeliyiz. 
Sevgili Atatürk sevdalıları, bu yolda ki çalışmalarınızda başarılar sizlerle olsun. Ne mutlu Ata'nın yolunda yürüyenlere, ne mutlu bu aydınlık yolda gidenlere.”
Öte yandan Yürük, “ADD Edirne Şubesi'nin yerel sanatçılardan oluşan korosu toplantının sonuna Atatürk'ün sevdiği şarkı, türkü ve marşlarla damgasını vurmuştur” dedi. 

 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs Gazisi'ne son görev
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Ve altyapı başlıyor!
Edirne seçime hazır
Merkezde 129 bin 665 seçmen
Yağlı güreşler Temmuz ile birlikte tam gaz
Enine boyuna 'İmar Barışı'
‘Dip dalga geliyor!’
‘Az kaldı huzur geliyor’
‘Tarımdaki kötü gidişe 'dur' diyeceğiz’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx