ANASAYFA
20 Mayıs 2019 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Tabakoğlu, rektörlük yarışında
Türkiye genelinde Haziran ayında 21 üniversitede gerçekleştirilecek rektörlük seçimleri kapsamında Trakya Üniversitesi'nde (T.Ü.) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Erhan Tabakoğlu da adaylığını açıkladı...
Haberin Yayın Tarihi: 07-05-2016 11:50
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Tabakoğlu, rektörlük yarışında

Olgay GÜLER
Trakya Üniversitesi'nde (T.Ü.) Haziran ayında gerçekleştirilecek 9'uncu dönem rektörlük seçimleri için Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu adaylığını açıkladı. Prof.Dr. Tabakoğlu, üniversitenin tüm birimleriyle çalışıp birlikte üreterek yarınlara daha güçlü ve güzel eserler taşıma misyonu ile görev üstlenmeye hazır olduğunu belirtti. Tabakoğlu; “Üniversitemizi bilimsel, idari ve mali yönden etik değerlerle birlikte hak ettiği düzeye çıkarmak en önemli amacım olacaktır” dedi. 
Türkiye genelinde Haziran ayında 21 üniversitede gerçekleştirilecek rektörlük seçimleri kapsamında T.Ü.'de de adaylar teker teker kendini göstermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde basın toplantısıyla adaylığını açıklayan Hukukçu aday Prof.Dr. Erol Ulusoy'un ardından Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu da adaylığını açıkladı. 
Prof.Dr. Tabakoğlu, adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada, T.Ü.'nin kurulduğu tarihten itibaren Türkiye'ye kazandırdığı büyük değerlerle öne çıktığını belirterek şunları söyledi; 
“Yenilikçi atılımları ile ses getiren bu yapıyı, üniversitemizin tüm birimleri ile birlikte çalışıp birlikte üreterek yarınlara daha güçlü ve güzel eserlerle taşıma misyonu ile görev üstlenmeye hazırım. Bilindiği üzere saygın bir üniversite olmanın yolu, uluslararası yüksek öğretim ilkelerinin uygulanması ve ulaşılabilir, adil, hesap verebilir, ilkeli bir yönetim anlayışı ile mümkün kılınmaktadır. Bu değerler ışığında üniversitemizi bilimsel, idari ve mali yönden etik değerlerle birlikte hak ettiği düzeye çıkarmak en önemli amacım olacaktır. 
“NİTELİKLİ VE TERCİH EDİLEN BİR ÜNİVERSİTE İÇİN”
Saygın, nitelikli ve tercih edilen bir üniversite için, şehrimize katma değer katan bir üniversite için, toplumun ihtiyaçlarına duyarlı ve şehirle barışık bir üniversite için, sorunlara çözüm ve kaynak yaratan bir üniversite için, çalışanları ve şehri ile özdeşleşen bir üniversite için, Balkanlara açılan 'sözde' değil 'özde' üniversite için, varolan bütün değerlerini harekete geçirmiş bir üniversite için, "Ben" değil "biz" diyen yönetim anlayışında bir üniversite için, huzurlu çalışma ortamı olan bir üniversite için bu önemli ve değerli süreçte öğretim üyelerimizin, kurumsal çalışanlarımızın ve kamuoyunun isteklerini beklemekteyim ve rektörlük seçimimizin üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim” 
ERHAN TABAKOĞLU KİMDİR?
1967 Kırklareli doğumlu, Tekirdağlı. İlk ve ortaokulu Alpullu'da tamamladı. Edirne Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Adana'da 2 yıl mecburi hizmet yaptı. Trakya Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalın'da 1992 yılında göreve başladı. 2005 yılında Doçent, 2011 yılında Profesör. 2012 yılında Yoğun Bakım uzmanı oldu. Trakya Üniversitesinde yaklaşık 25 yıldır görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk abasıdır. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'nin 142 yıllık çınarı
Pilav okul dışında
Edirne'ye oyuncak müzesi
Millet İttifakı'ndan '19 Mayıs' töreni
HER YER SAMSUN
Vadeli hesaptan dolandırıcılık
Yeniden görevlendirme yargıda
Yem sütten pahalı
Müzede resitalli kutlama
‘19 Mayıs ruhu yok edilemez’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE