ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Üniversite sıçrama yapacak’
Trakya Üniversitesi'nin 12 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecek 9'uncu Dönem Rektörlük seçimleri için geriye sayım sürerken, adaylık sürecinde Hudut Gazetesi Haber Merkezi'ni ziyaret eden Rektör adaylarından Prof. Dr. Erol Ulusoy, bir hukuk profesörünün yönetmesinin Trakya Üniversitesi'ne büyük katkı sağlayacağını söyledi...
Haberin Yayın Tarihi: 18-05-2016 09:55
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Üniversite sıçrama yapacak’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Hudut Gazetesi Haber Merkezi'nde Genel Yayın Müdürü Bülent Ayan ile görüşen Prof. Dr. Ulusoy, şunları söyledi:

“Adaylık süreci gayet yoğun ve çok olumlu tepkiler alıyorum. Trakya Üniversitesi'ne bir yenilik getireceğim, bir dinamizm kazandıracağım yönünde çok olumlu eleştiriler ve teşvikler alıyorum. Öğretim üyelerimizden bu kadar teveccüh göreceğimi bu kadar açıkçası beklemiyordum. Her ne kadar beni burada iki yıldır öğretim üyeliği görev sürem bulunduğu yönünde eleştiriler getirilse de bir üniversiteyi rektör olarak yönetmek için hiç üniversitenin kadrosunda bulunmama dahi mümkün. Örneğin Akdeniz Üniversitesi'nde bir profesörün de gelip Trakya Üniversitesi'nde aday olması mümkün. Seçilmesi de atanması da mümkün. Belki bir üniversiteyi iyi bir şekilde yönetebilmek için o üniversitede uzun yıllardan beri çalışıyor olmak gerekmiyor. Bu nedenle ben bilgi birikimim, tecrübem, dinamizmim, projeciliğim, yaratıcı yönüm, sosyal ilişkilerimin gücü ve uluslar arası ilişkilerimle Trakya Üniversitesi'nin gelişimine çok büyük bir ivme kazandıracağımı düşündüğümden aday oldum. Ben bir makama değil, sorumluluğa adayım. Yani ben rektörlüğün sorumluluğunu üstlenmeye geliyorum. Her hangi bir makam işgal edeyim, onun olanaklarından yararlanayım anlamında aday değilim. Çünkü ben bu görevi daha önce İstanbul'da yaptım. İstanbul'da devlet protokolünde yer aldık. Amacım sadece Trakya Üniversitesi'ne, öğretim üyelerine, öğrencilerine hizmet etmek. Bu yolla önce Edirneliler'e sonra ülke insanımıza ve sonra da insanlığa hizmet etmektir.”
“HUKUK PROFESÖRÜNÜN YÖNETMESİ HALİNDE T.Ü SIÇRAMA YAPACAK”
Trakya Üniversitesi'ni bir dönem bir hukuk profesörünün yönetmesinin Trakya Üniversitesi'ne büyük katkı sağlayacağını belirten Prof. Dr. Ulusoy şöyle konuştu:
“Ben bir hukuk profesörüyüm. Trakya Üniversitesi'nin tek hukuk profesörüyüm. Trakya Üniversitesi'ni bir dönem bir hukuk profesörünün yönetmesinin Trakya Üniversitesi'ne hiçbir zararı olmayacağını ben taahhüt edebilirim. Bilakis Trakya Üniversitesi'ni bir dönem hukuk profesörünün yönetmesi halinde hele hele benim gibi uluslararası yönü güçlü, sosyal ağı gelişmiş bir hukuk profesörünün yönetmesi halinde Trakya Üniversitesi sıçrama yapacaktır. Trakya Üniversitesi'nde öğretim üyelerinin, öğrencilerin, idari personelinin aleyhine hiçbir şey gerçekleşmesi mümkün değildir. Tamamen hukuka uygun bir yönetim tarzımız olacak. 
“ÜÇ FAKÜLTE KAZANDIRACAĞIM” 
Trakya Üniversitesi'ne kurumsal olarak kazandıracağım Hukuk, Veterinerlik ve Ziraat olmak üzere üç fakülte var. Bir de çevre mühendisliği bölümü açacağız. Hukuk Fakültesi özel bir Hukuk Fakültesi olacak. Bu Hukuk Fakültesi bölgemizin dinamiklerine ve ihtiyacına göre eğitim verecek. Trakya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Gümrük Hukuku uzmanları yetiştirecek, Avrupa Birliği Hukuku, Uluslar arası Hukuku ve Göçmen ve Mülteci Hukuku uzmanları yetiştirecek. Öyle ki Trakya Üniversitesi'nin Hukuk Fakültesi mezunları sadece ülkemizin uzman hukukçusu ihtiyacını değil, uluslar arası kuruluşların da uzman hukukçu ihtiyacını karşılayacak. Trakya Üniversitesi'nin bir hukuk profesör tarafından yönetilmesinin hiç kimseye olumsuz yansıması olmayacaktır. Bilakis ne kadar olumlu yansıması olacak onunla ilgili kafa yormaktayız.” 
PROF. DR. ULUSOY PROJELERİ
Rektör adayı olarak vaatleri arasında öğretim üyelerinin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını giderici projeleri de bulunduğunu kaydeden Prof. Dr. Ulusoy, şöyle devam etti:
“Spor alanları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, sosyal tesisler, bunlardan birisi de golf sahası yapmak. Şimdi golf sahası öncelikli ihtiyaç değilmiş gibi görülebilir ama golf sahası da bir ihtiyaçtır. Ama öncelik sırası tartışılabilir. Biz rektör adayı olarak öğretim üyelerimize yönelik vaatlerimiz sadece eğitim  öğretimle ilgili üniversite sadece iş yeri olarak görülür. Oysa üniversite öğretim üyelerimizin sosyal, sportif, kültürel ihtiyaçlarını da gidermeli. 43 bin öğrencisi, 3 bin 700' e yakın akademik ve idari personeli olan ve onlarla bağlantısını, ailelerini, de hesaba kattığımızda 100 bin kişilik nüfusu ilgilendiren bir üniversitenin onların sosyal ihtiyaçlarıyla ilgilenmemesini asla düşünemiyorum. Rektör adayı olarak üniversitenin sosyal, kültürel, sportif ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik de taahhütlerim vardır. Bunları da mutlaka gerçekleştireceğim. 100 bin nüfusu ilgilendiren bir kitlenin sosyal yönden dokunulmaması, mahrum edilmesini ben kabul edemiyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Psikolog Akın vefat etti
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
‘MHP meselelerin takipçisi’
Milli davet
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Hekimlerin isyanı: YETER ARTIK
71 yaşında 7. dünya turunda
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx