ANASAYFA
23 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Çok farklı bir Kırkpınar bizi bekliyor'
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 655'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin bu yıl öncekilerden kesin çizgilerle ayrılacağını söyledi.
Haberin Yayın Tarihi: 17-06-2016 10:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Çok farklı bir Kırkpınar bizi bekliyor'

Olgay GÜLER
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye'nin dört bir yanından gelecek pehlivanlara ev sahipliği yapacak 655'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin bu yıl öncekilerden kesin çizgilerle ayrılacağını söyledi. Kırkpınar'ı panayır havasından kurtarıp geleneklerin ve yerel lezzetlerin yaşatıldığı bir platform oluşturulacağını söyleyen Gürkan; “Çok farklı bir Kırkpınar bizi bekliyor” şeklinde konuştu. 
Edirne'de Ramazan Bayramı'nın bitmesinin hemen ardından güreşseverleri buluşturacak yağlı güreşlerin olimpiyatı olarak adlandırılan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali için hazırlıklar son aşamaya gelirken, Belediye Başkanı Recep Gürkan haftanın içeriği hakkında bilgiler verdi. Kentin yerel markalarının ön plana çıktığı bir Kırkpınar'a hazırlandıklarını ifade eden Gürkan, yine kente ait olan aynalı süpürge, badem ezmesi gibi özellikli ürünler için stant açılacağını, burada ürünlerin hem satışının hem de yapılışının sergileneceğini kaydetti. 
Bu yıl Kırkpınar'ın etki alanının daha genişleyeceğini söyleyen ve önceki yıllardan daha farklı olacağını kaydeden Gürkan; “Çok farklı bir Kırkpınar bizi bekliyor. 655'inci Kırkpınar, bugüne kadar yapmış olduklarımızdan kesin çizgilerle ayrılacak. Bir kere Kırkpınar'ı o panayır havasından kurtarıyoruz. Daha çok hem geleneklerimizi yaşatan hem de diğer yandan insanların oralarda gezmekten mutlu olacağı, konforlu bir Kırkpınar haftası yaşatmaya çalışıyoruz. İnsanların gezip eğlenebileceği, etkileneceği ve alışveriş yapabileceği, bir düzenleme yapıyoruz” şeklinde konuştu. 
Kente ait yerel markaların Kırkpınar'da boy göstereceğini ifade eden Gürkan, aynalı süpürge, badem ezmesi gibi kentin simgesi haline gelen ürünlerin hem satışının hem de yapılışının sergileneceğini ifade etti. Gürkan; “Örneğin yerel markalarımızı çok öne çıkarıyoruz. Edirne'ye ait olan değerler ön planda olacak. Kırkpınar'ın kalitesini ve kalibresini düşürücü, bozucu şeyler olmayacak. Mesela Edirne peyniri markası olacak. Badem ezmesi gibi ürünlerimiz olacak. Dahası bunların yapılışını mesela badem ezmesinin, süpürgenin yapılışını anlatmak istiyoruz orada. Mis sabunu, Edirnekari gibi birçok değerimizin hem satışını hem yapılışını sergileyeceğiz. Yerel ve bölgesel markaların öne çıktığı, yapım sürecinin hikaye halinde anlatıldığı bir düzenlememiz olacak. Bunun dışında sosyal etkinliklerimiz olacak” dedi.
Her yıl Kırkpınar'da vatandaşlarla buluşan konser organizasyonlarına da değinen Gürkan, ülke genelinde yaşanan terör olaylarını işaret ederek; “Terör olaylarından dolayı konser boyutunu nasıl yapacağımızı henüz kararlaş-tırmadık. Güvenlik önlemlerinde de emniyetimiz gereken tedbiri alacaktır. Teröre boyun eğ-meyeceğiz. Terörün istediğini yapmayacağız. Terör günlük yaşamımızı etkilemeyecek. Asla ve asla terörün oyununa gelmeyeceğiz” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
‘Yalak açtırdıklarını unuttular’
KARAVİT Kardeşlerin ABİT'i…!
‘Bu kış rahat geçecek’
Ak Parti'de 'üye' mesaisi
'Plansız' plana itiraz!
Havsa MYO'ya Havsalı müdür
Koca'ya Enez Hastanesi'ni sordu
Demir'den Kavuncu'ya tam destek
'Çiftçiyi küstürüyoruz'
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama