ANASAYFA
09 Aralık 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Trakya'ya 22 milyon
Trakya Kalkınma Ajansı'nın 2011 yılı İkinci Kalkınma Kurul Toplantısı bölge paydaşlarının katılımıyla Edirne'de yapıldı...
Haberin Yayın Tarihi: 07-10-2011 10:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Trakya'ya 22 milyon

Ümit ÖZEL'in haberi
Trakya Kalkınma Ajansı'nın 2011 yılı İkinci Kalkınma Kurul Toplantısı bölge paydaşlarının katılımıyla Edirne'de yapıldı.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay, Lalezar Tesisleri'nde Kalkınma Kurul Başkanı, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı, Kurul Üyeleri Edirne İş Adamları Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz ve Tekirdağ KOSGEB Müdürü Özay Cebeci'nin yönettiği toplantıda, bölgedeki işbirliğin geliştirilmesi için faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl 416 proje başvurusu aldık. Bu projelerin 55 tanesine 10 milyon 405 bin TL’lik hibe dağıttık. Bu dönemde ise yaklaşık 22 milyon TL’lik hibe dağıtmayı planlıyoruz. 11 Kasım tarihine kadar bu projeleri kabul edeceğiz. En büyük payı KOBİ’lere vermeyi planlıyoruz” dedi.
Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı da yaptığı konuşmada bu toplantıların sıklaştırılması gerektiğini belirterek, “Her ilde yerel toplantılar yapmalıyız. Bu toplantıların daha samimi ve yararlı olacağını düşünmekteyiz. Bizim dileğimiz bu tür kurumlarda özel sektörün ağırlının olması ve herkesin fikirlerini söylemesidir. Bu fikirlere göre ajans bölge ile ilgili çalışmalarına ve ileri yönelik planlarını daha doğru şekilde yapacaktır’’ diye konuştu.
Toplantıda Ajans yetkilileri tarafından Kalkınma Kurulu'nun görev ve yetkileri, çalışma usulleri, yürütülen faaliyetler ile 2012 yılında ajans tarafından yürütülmesi beklenen çalışmalar hakkında bilgi aktarıldı.
SORU YAĞMURU
Trakya Kalkınma Ajans yetkilileri geçtiğimiz dönemde çıkan hibe programlarının geçmemesi ile ilgili olarak soru yağmuruna tutuldu. Katılımcıların en çok küçük imza eksiklikleri ile neden projelerinin geçmediği yönündeki soruları cevaplayan Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri özellikle bu dönem çıktıkları hibe çağrılarında bürokrasiyi en aza indirdiklerini belirtti.
KOBİ'LERE DAHA ÇOK
Toplantıyı yöneten Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı'nın kamuya verilecek hibe yatırımlarında değişiklik talep etmesi üzerine oylama yapıldı. Kamuya ayrılan 3 milyonluk yatırımın azaltılması ve bunların KOBİ’lere dağıtılması yönündeki oylama oy çokluğu ile geçmiş oldu. Bunun yanı sıra her ilde lokal toplantılar yapılması, e-mail ağı ile bütün gelişmelerin üyelere duyurulması gibi bazı tavsiye kararları alındı.
Toplantının ardından toplu fotoğraf çektiren kurul üyeleri daha sonra yemek yedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'yi yasa boğan kaza
Mimar Ali Erol üzdü
Aramızdan ayrılanlar
Cansu dev derbiyle tarihe geçti
Üner: Erçevik'in yaptığı etik değil
İnce’den söz vermeme tepkisi
ETUS'tan 'mazot' sitemi
‘Alkış değil, hakkımızı istiyoruz’
Bu akşam tango rüzgarı esecek
3 köy taşkından kurtulacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama