ANASAYFA
23 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Cumhuriyet düşmanları hesap vermeli’
Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, yaşanan terör olaylarını lanetlerken, teröre ve teröriste yardım ve yataklık yapanların da suçlu olduğunu söyledi.
Haberin Yayın Tarihi: 09-11-2016 10:19
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Cumhuriyet düşmanları hesap vermeli’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, yaşanan terör olaylarını bir defa daha kınayıp lanetledi. Teröre ve teröriste yardım ve yataklık yapanların da suçlu olduğunu belirten Başkan Çiftçi, “Devlete, millete, vatana, bayrağa, kardeşliğimize ve dahi Cumhuriyet'e düşmanlık eden her kim varsa mutlaka hesabını vermelidir” dedi. 
Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, yaşanan terör olaylarını şiddet ve nefretle bir defa daha kınadı. Dün olduğu gibi bugün de bu aziz milletin dört bir yanının düşmanla çevrili olduğunu vurgulayan Çiftçi, “Bu ülkede hiç kimse suç işleme özgürlüğüne sahip değildir” diyerek şunları söyledi:
“ÜLKEDE HİÇ KİMSE SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİP DEĞİLDİR”
"Cennet mekân şehitlerimize öncelikle rahmet diliyoruz. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Şehitlerimizin kıymetli emanetleri muhterem anne ve babalarımızın saygı ve hürmetle ellerinden öpüyoruz.
Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 1993 yılında kurulan şehitlerin kıymetli emanetleri anne, baba, eş ve çocukları ile kardeşlerinden ve 3713 Sayılı Kanun kapsamında gazi olan kardeşlerimiz ve eşlerinden oluşan bin 916 mensubu bulunan, acıyı yaşayan büyük bir aileyiz.
Derneğimizin varoluş sebebi ve kuruluş amacı dört asli görev üzerinedir. Birincisi şehitlerimizin isimlerini yaşatmak, ikincisi onların kıymetli emanetlerinin, özlük haklarını takip etmek, üçüncüsü şehit çocuklarımızın eğitimlerine destek olmak, dördüncüsü de Edirne'de mevcut şehitlikleri ve yatan şehitlerin isimlerini gün yüzüne çıkarmaktır.
Bu coğrafyada yaşamanın bedeli her daim zor ve ağır olmuştur. Bu bedeli aziz milletin evlatları canları ve kanlarıyla ödemiştir. 
Bu toprakları yurt yapmanın bir bedeli vardı. O bedel Malazgirt'te, Sırpsındığı'nda, Mohaç'ta misliyle ödendi. 
Bu topraklarda devlet kurmanın bir bedeli vardı. O bedel Sarıkamış'ta yokluğun destanını yazarak, Edirne'de zulmün destanını yazarak, Çanakkale'de zaferin destanını yazarak ödedik. 
Bu topraklarda Cumhuriyet'i kurmanın bir bedeli vardı. O bedeli Sakarya'da kurtuluşun destanını yazarak, Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun kahraman silah arkadaşları ödedi.
Bu topraklarda Cumhuriyet'i korumanın bir bedeli vardı. O bedeli Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet'i emanet ettiği Türk Gençliği canıyla kanıyla ödemeye devam ediyor. 
Edirne, bu mübarek ve mukaddes topraklara Cumhuriyet öncesi Kırım'da, Balkan Harbi'nde, Yemen'de, Sarıkamış'ta, Galiçya'da, Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda 5876 kahraman evladını vatan toprağının bağrına vermiştir. Cumhuriyet döneminde vatanı için bayrağı için şerefi ve namusu için ve Cumhuriyet'in kazanımları için 190 kahraman evladını toprağın bağrına vermiştir. 
Bu coğrafyada yaşamanın bedeli dün olduğu gibi bugün de zordur. Bu bedel bu milletin evlatları tarafından ödenmektedir. 
Dün olduğu gibi bugün de bu aziz milletin dört bir yanı düşmanla çevrili. Kimileri emperyalist güçlerin emellerine hizmet ederek, devletin varlığına ve birliğine, kimileri Cumhuriyet'in kazanımlarına ve değerlerine, kimileri de demokrasinin vazgeçilmez değerlerine saldırmaktadır. 
Bu ülkede hiç kimse suç işleme özgürlüğüne sahip değildir. Anayasa ve kanunlara sadakat millet olmanın asli gereğidir. Anayasa ve kanunlara uymayanlar adaletin huzuruna çıkarılmalı, hukuka bağlı kalarak hesap vermelidir. Kim suç işliyorsa bedelini ödemelidir. Adalet mülkün temelidir. Adaletin dışına çıkmak mülkü yok edeceği gibi, devleti de yok edecektir. Devlete, millete, vatana, bayrağa, kardeşliğimize ve dahi Cumhuriyet'e düşmanlık eden her kim varsa mutlaka hesabını vermelidir. 
Teröre ve teröriste yardım ve yataklık yapanlar da suçludur. Onların da adaletin huzuruna çıkarılması ve hesap vermesi şarttır. 
Adaletin huzuruna çıkarılan herkese hukuk kuralları çerçevesinde hesap sorulmalıdır. 
Kin, öfke ve intikam hırsıyla hiç kimseye hesap sorulmamalı, yeni mağdurlar yaratılmamalıdır.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
‘Yalak açtırdıklarını unuttular’
KARAVİT Kardeşlerin ABİT'i…!
‘Bu kış rahat geçecek’
Ak Parti'de 'üye' mesaisi
'Plansız' plana itiraz!
Havsa MYO'ya Havsalı müdür
Koca'ya Enez Hastanesi'ni sordu
Demir'den Kavuncu'ya tam destek
'Çiftçiyi küstürüyoruz'
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama