ANASAYFA
24 Mayıs 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Önerge bombardımanı
CHP Edirne Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Milletvekilliği görevini sürdürdüğü 1,5 yıl içerisinde 100'ün üzerinde soru önergesi verdi...
Haberin Yayın Tarihi: 02-01-2017 10:32
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Önerge bombardımanı

Gaytancıoğlu yılbaşı mesajında, soru önergeleriyle emekli, işçi, memur, çiftçi ve gençlerin dertlerine derman olmaya çalıştığını; yolsuzlukların, hayali ihracatların, yapılan büyük vurgunları verdiği Meclis Araştırma Önergeleri ile aydınlanmasını istediğini belirterek şunları söyledi:
“25 yıl Bilim İnsanı olarak bir aydın sorumluluğu içerisinde ülkem için mücadele ederken, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde sizlerin desteği ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sizlerin sesi ve temsilcisi olarak görev yapmaya başladım.
Milletvekilliği görevini sürdürdüğüm 1,5 yıl gibi az bir zamanda ülkemiz çok yoğun bir gündem ile karşı karşıya kaldı. 29 Mart ön seçimi sonrasında yaşadığımız iki genel seçimde de canla, başla çalışarak partimizin Edirne'deki oylarını hep birlikte arttırdık. İki seçim arasındaki dönemde artan terör olaylarına karşı hem meydanlarda tepkimizi gösterdik hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni toplayarak terörün araştırılmasını istedik. Maalesef bu isteğimiz AKP ve MHP tarafından reddedildi. Belki o gün AKP ve MHP o duyarlılığı gösterseydi, Türkiye bu günleri yaşamayacaktı.
Bu atmosfer içerisinde yaşanan 15 Temmuz Darbe Girişimi ve sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal ortamının adeta ülkedeki muhalifleri sindirecek bir silah olarak kullanılmasıyla karşı karşıya kaldık. Bunun yanı sıra bugün ülkemizde artarak devam eden terör olayları, her geçen gün kötüye giden ekonomi ve dayatılmak istenen Tek Adam Rejimine asla boyun eğmeden Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına olan inancım, sizlere olan sevgim ve asla bitmeyecek olan heyecanım ile bana verdiğiniz vekillik görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar' sözünü kendisine ilke edinmiş biri olarak milletvekili seçildiğim günden bu yana ülkemiz ve bölgemiz için sürekli çalışmaya devam ettim. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından partimizin Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görevlendirilmem ile birlikte ülkemizin 26 ilini gezerek Partimizin Tarım Politikalarını ve o yörelere ait sorunlara çözüm önerilerimizi anlattım. Genel Başkanımız ile Silivri'den Sivas'a kadar Türkiye'nin bir çok yerini ziyaret ederek partimizin ürün bazlı politikalarını çiftçilerimize anlattık.
AKP iktidarının faşist uygulamaları karşısında düşmeyen tek kalenin partimiz Cumhuriyet Halk Partisi olduğunun bilinci içerisinde korkmadan ve yılmadan katıldığım tüm ulusal kanallardaki televizyon programlarında doğru bildiklerimi ve milletimizin çektiği sıkıntıları açıklıkla anlattım.
Bunların yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi yasama faaliyetlerine aktif bir şekilde katılarak kısa sürede kürsüyü en çok kullanan milletvekillerinden biri oldum. O kürsüde gün geldi çeltik üreticisinin sesi, gün geldi Bağkur borcunu ödeyemeyen esnafın temsilcisi, gün geldi atanamayan öğretmenin feryadı oldum. Verdiğim 100'ün üzerindeki soru önergesi ile emeklimizin, işçimizin, memurumuzun, çiftçimizin ve gençlerimizin dertlerine derman olmaya çalıştım; yolsuzlukların, hayali ihracatların, yapılan büyük vurgunların verdiğim Meclis Araştırma Önergeleri ile aydınlanmasını istedim.
Milletvekili arkadaşlarım ile birlikte tüm bu önergeler, kanun teklifleri ve AKP'nin çıkarmak istediği birçok yasa için sabahlara kadar mecliste direnerek sizlerin hakkını ve hukukunu korumaya çalıştık.
Yasama faaliyetlerimiz, Edirnemizin ilçe, belde ve köylerini ziyaretler ile Türkiye genelindeki ziyaretlerimin, Televizyon Programları, partimizin görevlendirdiği konferans ve seminerlerin yanı sıra partimizin tarım politikalarının temelini oluşturan kitapları yazarak tüm Türkiye'ye dağıtımının yapılması aşamasına getirdim.
Sizlerle; milletvekili olmadan önce çıktığım bu yolda, yalnız siz Edirneli hemşehrilerimin değil tüm Türkiye'nin gurur duyacağı bir milletvekili olacağıma dair söz vermiştim. İşte bugün geldiğimiz durum bu ilke ve hedefin bir sonucudur.
Sevgili yol arkadaşlarım;
Yeni yılda da hep birlikte çok güzel işler başaracağımıza inancım tam… Bu nedenle daha önceki yıllarda yaşadığımız acıların ve olumsuzlukların 2017 yılında yaşanmaması, emeğin, barışın, adaletin ve özgürlüğün egemen olduğu bir Türkiye dileğiyle yeni yılınızı kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Akalın ‘piştisi!’
Edirne'den LGBTİ savunucusu aday
Edirne Bankası vaadi!
Esnafa göre 25 Haziran!
Köyde iğrenç taciz
Bircan helallik istedi
AK Parti hızlı başladı
Aramızdan ayrılanlar
‘Hedef, ittifak dahilinde 4-0’
Dr. Tulgar İlter'in vedası
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx