ANASAYFA
22 Nisan 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Yıldırım'dan 'hâd' çıkışı
Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Atatürk'ü Şeyh Bedreddin ile bir tuttuğunu, bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını söyleyerek; “Atatürk ile Şeyh Bedreddin'i bir tutmaya çalışmak kimsenin haddine değildir” dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 06-01-2017 11:06
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Yıldırım'dan 'hâd' çıkışı

Olgay GÜLER
Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Atatürk'ü Şeyh Bedreddin ile bir tuttuğunu, bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi. Yıldırım, Bedreddin'in kardeş kavgasında kaybeden tarafta kaldığı için öldürülmediğini, isyan ettiği için öldürüldüğünü savunarak; “Asıl mesleği öğretmenlik olan Belediye Başkanı'nın bu bilgilere sahip olmaması temsil ettiği Edirne için üzüntü vericidir” diye konuştu. 
Belediye Başkanı Recep Gürkan'la arasında devam eden 'Bedreddin' polemiğinde dün yeni bir basın açıklaması yayınlayan Baro Başkanı Özgür Yıldırım, Şeyh Bedreddin'in kardeş kavgasında yenilen tarafta kaldığı için değil, isyan ettiği için idam edildiğini söyledi. Açıklamasında yine Gürkan'a sert bir şekilde yüklenen Yıldırım; “Asıl mesleği öğretmenlik olan Belediye Başkanı'nın bu bilgilere sahip olmaması temsil ettiği Edirne için üzüntü vericidir. Belediye başkanı yolları tuzlamalı, aklının ermediği konularda fikir beyan etmemelidir” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Gürkan'ın Şeyh Bedreddin açıklamasında 'Atatürk' örneği vermesi üzerine basın açıklaması yayınlayan Yıldırım şunları söyledi; 
“Atatürk, Osmanlı'nın yıkılmaması için şerefli bir Osmanlı Subayı olarak ömrünün yarısını cephelerde geçirmiştir. 1. Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı Devleti'nin başkenti olan İstanbul, düşmanlarımız tarafından işgal edilmiş ve Osmanlı Devleti tarihteki ömrünü tamamlamıştır. Atatürk, devletsiz kalan Türk Milleti'ninin bağımsızlığını kazanması için milli mücadeleyi başlatmış, silah arkadaşlarıyla beraber Kurtuluş Savaşımızı kazanmış ve ebedi devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Atatürk'ü Şeyh Bedreddin gibi isyancılarla bir tutmak izah edilebilir gibi değildir. 
Bölücü terör örgütü tarafından halk önderi kabul edilen Şeyh Bedrettin'in heykeli dikilmeden önce bilgi kirliliği başlatılmıştır. Bölücü terör örgütü, bebek katilini de halk önderi olarak kabul etmektedir. O bebek katili de aynı Şeyh Bedrettin gibi aynı FETÖ gibi devlete isyan etmiştir. Atatürk ile Şeyh Bedreddin'i bir tutmaya çalışmak kimsenin haddine değildir! Tarihte devlete isyan eden daha bir çok mikrop bulunmaktadır. 
Ayrıca, Belediye Başkanı'nın iddia ettiği gibi Şeyh Bedreddin, kardeş kavgasında yer alıp, kaybeden tarafta olduğu için de idam edilmiş değildir. Fatih Sultan Mehmet'in dedesi olan Çelebi Mehmet, tahta geçtikten sonra Şeyh Bedrettin'i İznik'e yerleştirmiş ve orada yaşaması için imkan sağlamıştır. Şeyh Bedreddin'in müridleri Anadolu'da isyan çıkarmaya başlayınca, Şeyh Bedrettin de hacca gitme bahanesiyle İznik'ten ayrılmış, fakat hacca gitmeyerek, Deliorman Bölgesi'nde isyan çıkarmıştır. Çıkardığı isyan bastırıldıktan sonra 1420 yılında Serez'de idam edilmiştir. Hakkında verilen idam kararı hakkında 'ben bu cezayı hak ettim' diye itirafta bulunduğu tarihi kaynaklarda yer almaktadır. Bu bilgiler, Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Edirne'de bulunan Eski Cami'nin duvarlarında yer almaktadır. Asıl mesleği öğretmenlik olan Belediye Başkanı'nın bu bilgilere sahip olmaması temsil ettiği Edirne için üzüntü vericidir. Belediye başkanı yolları tuzlamalı, aklının ermediği konularda fikir beyan etmemelidir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Mermer Süsleme Ve Kaplama
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE