ANASAYFA
24 Mayıs 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kurumsal Kimlik Oluşturmanın Önemi Nedir?
Çevresindeki kişiler bireyi karakteri ile tanır ve buna göre dostluk kurar. Firmalar da bu şekilde seslendiği kitleye sahip olduğu kurumsal kimlik ile yaklaşır.
Haberin Yayın Tarihi: 11-01-2017 15:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kurumsal Kimlik Oluşturmanın Önemi Nedir?

Her insanın bir karakteri vardır. Kişinin karakterini bulunduğu ortam, yaşam koşulları, ilgilendiği alanlar, görmüş olduğu eğitim ve kültürel etkiler belirler. Çevresindeki kişiler bireyi karakteri ile tanır ve buna göre dostluk kurar. Firmalar da bu şekilde seslendiği kitleye sahip olduğu kurumsal kimlik ile yaklaşır. Kitle kurumun ne amaçladığını, güvenilirliğini, vermek istediği mesajı bu yolla algılar ve tanır.

 

Her geçen gün teknolojinin gelişmesi, artan marka sayısı göz önünde bulundurulduğunda bir şirketin kurumsal bir kimlik kazanmadan ilerlemesi ve gerçek bir marka olması düşünülemez. Oluşturulmak istenen marka ya da hali hazırdaki kurumun kurumsal kimlik oluşturma aşamaları vardır.

 

Kurumsal Kimlik Kazanma Aşamaları

 

Kurum dışarıya yansıttığı bu mesajı kendi içinde uygulayarak ilk adımı atabilir. Kurumsal kimlik oluşturma aşamalarında çalışanlar arasındaki uyum, motivasyon, iletişimin güçlü olması, kurumun yansıtmak istediği noktaların kendi binasında, tasarımında ve duvar renklerinde dahi olması, firmanın gerçekçi adımlar atmasında etkili olacaktır.

 

Yapılan bu işlemler ve işlenen adımlar sistematik ve düzenli olmalıdır. Aksi halde istenen sonuç tam olarak elde edilemez. Firma pazara yeni girecek ise kendini rakiplerine tanıtması, bu pazarda belli bir paya sahip olması ve her geçen gün bu payın yükseltilmesi için bazı çalışmaların yapılması önemlidir.

 

Kurumsal kimlik tasarımı için öncelikli nokta logodur. Kurumun kimliğini yansıtacak renk ve desenlerle özenli bir şekilde oluşturulması gerekir. Logo firmanın tüm ürünlerinde yer alacak ve artık onun tanınmasında bir kimlik kartı işlevi görecektir. Birçok firmanın pazarda olduğu bu günlerde kurumu ön plana çıkartacak ve onu diğerlerinden ayıracak noktalar bulunarak diğer bir aşamaya gidilir. Kurumsal kimlik tasarımında tüm bu özelliklerin en iyi şekilde bir araya getirilmesi ve firmaya giydirilmesi önemli bir adımdır. Bu nokta yeterince iyi yapılmadığında tüm uğraşlar sonuçsuz kalacak ve başarısız girişimler için zaman harcanmış olacaktır.

 

Kurumsal kimlik fiyatları içinde sizlere en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunan ve en yaratıcı çözümler ile firmanızı diğer tüm markalardan ayıran, hedef kitlenize ulaşmanız için sesiniz olacak bizlere buradan http://nestacreative.com/kurumsal-kimlik/ ulaşın ve sitemizi inceleyin. Hiçbir yerde bulamayacağınız hizmet kalitesiyle her gün markanızı daha çok ön plana çıkarın.

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Akalın ‘piştisi!’
Edirne'den LGBTİ savunucusu aday
Edirne Bankası vaadi!
Esnafa göre 25 Haziran!
Köyde iğrenç taciz
Bircan helallik istedi
AK Parti hızlı başladı
Aramızdan ayrılanlar
‘Hedef, ittifak dahilinde 4-0’
Dr. Tulgar İlter'in vedası
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx