ANASAYFA
24 Mayıs 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
O artık Şef
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü, Müzik Anasanat Dalı Başkanı Doçent Ahmet Hamdi Zafer, Balkan Senfoni Orkestrası'nın yarın akşam gerçekleştireceği 'Bahar Konseri'nde Edirne'de ilk kez Şef olarak görev alacak...
Haberin Yayın Tarihi: 20-03-2017 10:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
O artık Şef

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü, Müzik Anasanat Dalı Başkanı Doçent Ahmet Hamdi Zafer, Balkan Senfoni Orkestrası'nın 21 Mart Salı günü gerçekleştireceği konserinde ilk kez Şef olarak görev alacak.
Balkan Senfoni Orkestrası'nın Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarın düzenleyeceği "Bahar Konseri" saat 19.30'da başlayacak.
AHMET HAMDİ ZAFER
Edirne'de doğan Ahmet Hamdi Zafer keman eğitimine 1991 yılında Trakya Üniversitesi bünyesinde açılan Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Nuri İyicil ile başladı. Daha sonra Doç. Dr. Erol Tarkum,  Prof. Arif Manaflı, Prof. Çiğdem İyicil, Prof. Cihat Aşkın ve Doç. Zühra Mansurova ile çalışmalarına devam etti.  
İlk resitalini 1995 yılında Türkan Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi ve 1996 yılında Bulgaristan'da solo olarak Nedilka Simyonova keman festivaline katılmaya hak kazandı. Aynı yıl içerisinde ayrıca AkSanat Kültür Merkezi'nde başarılı bir dinletinin ardından VI. Uluslararası Panço Vladigerov keman yarışmasına katıldı. 2001 yılında lisans bölümünden başarı ile mezun oldu ve Doç. Zühra Masurova'nın Yüksek Lisans Programı'na kabul edildi. Bu süreç içerisinde İstanbul Cemal Reşit Rey Sonfoni Orkestrası'nda orkestra sanatçısı olarak çalışmaya başlamasının yanı sıra katıldığı çeşitli ustalık sınıfları sayesinde de Prof. Sergei Kravcenko ve Maxim Vangerov, Angel Stankov gibi dünyaca ünlü müzisyenlere icracılığını sunma fırsatı buldu. 2003 yılında İstanbul Barok Festivali'nde opera sanatçısı Linn Thomas Çağlar ile solo resital verdi. 2004 yılında aynı festivale tekrar solist olarak çağrıldığı gibi Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Adana Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'na da konuk sanatçı olarak davet edildi. Orkestracılık kariyeri boyunca Emre Aracı, Rengim Gökmen, Cem Mansur, Hakan Şensoy, Tadeusz Strugala, Alexander Rahbari, Park Sung-Wan, James Galway, John Axelrod, Shlomo Mıntz, Rossen Gergov, Alan Broadbent, Sarah Brıghtman, Gheorghe Zamfir, İonescu Galati gibi dünyaca ünlü solist ve orkestra şefleri ile birlikte çalıştı
2005 yılında Yüksek Lisans Programı'nı başarı ile bitiren sanatçı aynı yıl içerisinde Sanatta Yeterlik Programı'na kabul edilmesinin yanı sıra İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda Amerikalı Viola Degamba icracısı Gary Berlind ile birlikte başarılı bir resital verdi. Prof. Cihat Aşkın tarafından organize edilen CAKA projesi kapsamında da genç yetenekler ile birlikte önemli çalışmalar yaptı ve 2007 yılında Sanatta Yeterlik Programı'ndan başarılı bir şekilde mezun oldu. 
Yardımcı Doçent olarak Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na atandı ve daha sonra 2013 yılında Doçent unvanı almaya hak kazandı. 2013 yılından bu yana Yunanistan'ın tanınmış kemancılarından Spyrous Gıkontıs ile birçok önemli konserler verdi. Sanatçı Ağustos 2016 yılından bu yana Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın Müdürlüğü ve Müzik Anasanat Dalı Başkanlığı görevini sürdürmesinin yanı sıra Balkan Senfoni Orkestrası'nın da şefliği ve genel sanat yönetmenliğini yapmaktadır. Sanatçı ayrıca yurt içi ve yurt dışı solo, oda müziği ve orkestra konserlerine de halen devam etmektedir.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI BALKAN SENFONİ ORKESTRASI
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası 2006'de Trakya Üniversitesi bünyesinde Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans, sanatta yeterlik öğrencileri ile öğretim üyelerinin katılımıyla kurulmuştur. Başkemancılığı'nı Yrd. Doç. Özlem Duygu Öztürk'ün yaptığı orkestranın Genel Müzik Direktörlüğü ve daimi şefliğini Doç. Ahmet Hamdi Zafer yürütmektedir. Kurulduğu tarihten bu güne kadar başta Trakya Bölgesi olmak üzere Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da farklı programlarla çok sayıda konser vermiştir. Son yıllarda yurt dışında Bulgaristan'ın farklı şehirleri olan Filibe, Kırcaali, Şumnu ve Razgrad ve Romanya'nın Köstence şehrinde konserler vermiştir. Bu konserler halkın büyük ilgisini çekmiş ve büyük beğeni kazanmıştır. 
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası Trakya Bölgesinin ilk ve tek Senfonik Orkestrası olma özelliğini taşımaktadır. Repertuarını sürekli yenileyen orkestra, konser programlarında Barok, Klasik ve Romantik dönem eserlerinin yanı sıra, Türk bestecilerinin eserlerine de yer vermektedir.
Orkestra, çalışmalarını Konservatuvarın yoğun eğitim-öğretim programını göz önünde tutarak, Devlet Konservatuvarı Sanat ve Eğitim Merkezinde sürdürmektedir. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Akalın ‘piştisi!’
Edirne'den LGBTİ savunucusu aday
Edirne Bankası vaadi!
Esnafa göre 25 Haziran!
Köyde iğrenç taciz
Bircan helallik istedi
AK Parti hızlı başladı
Aramızdan ayrılanlar
‘Hedef, ittifak dahilinde 4-0’
Dr. Tulgar İlter'in vedası
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx