ANASAYFA
23 Haziran 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Bircan'dan adım adım ‘Hayır’
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan kendi memleketi Enez'i baştan başa gezerek, referandumda neden Hayır oyu verilmesi gerektiğini anlattı...
Haberin Yayın Tarihi: 20-03-2017 08:17
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Bircan'dan adım adım ‘Hayır’

CHP'li Bircan, Enez merkez, Küçükevren, Gülçavuş, Sultaniçe, Büyükevren, Abdülrahim, Hasköy, Şehitler, Karaincirli, Işıklı, Sütçüler ve Kocaali köylerinde yurttaşlarla buluşarak, referandum ile yapılmak istenen rejim değişikliğini ortaya koydu.   
Bircan'ın Enez temasları CHP Enez İlçe Başkanlığındaki haftalık parti toplantısına katılım ile başladı. Partililer ile bir araya gelen Bircan, referandum sürecini ve gündemi CHP'lilerle değerlendirdi. 
Erdin Bircan, Enez pazarını gezerek, pazar esnafı ve pazar alışverişi yapan Enezlilerle görüştü. Anayasa değişikliği ile ilgili vatandaşların aklına takılan soruları tek tek yanıtlayan Bircan, “Anayasa değişikliği ile vatandaşımızın alım gücü artmayacak, pazarcımızın işleri açılmayacak. Yurttaşlarımız için hiçbir avantaj getirmeyen bu değişikliğe Hayır demek boynumuzun borcu” dedi.
Enez'de halk ve esnafla da buluşan Bircan, “Esnafımız ile görüşüyoruz onların derdi işlerinin olmaması, Başbakanın açıkladığı o destekleri alan, gören, duyan bir esnafımız yok. Vatandaşlarımız ise alım güçleri olmadığından şikayetçi. Anayasa değişikliği hangi derdimizi çözecek?” diyerek, yurttaşlardan Hayır demelerini istedi. 
Merkezdeki çalışmalarını tamamlayan Bircan köy ziyaretlerine Küçükevren'den başladı. “Meclisin yetkilerini, yargıyı seçme hakkını tek adama devredince ülkemizden şuan kalan yatırımcılar da kaçacak. Zaten çok zor durumda olan ekonomi iyice kötüleşecek, olan yine benim insanıma olacak” diyen Bircan referandum ile getirilmek istenen değişiklikleri tek tek anlattı. 
Gülçavuş Köyünde de yurttaşların sorularını yanıtlayan Bircan, “Kararnameler ile ülkeyi yönetecek bir Cumhurbaşkanı ya yine kandırılırsa? Bu ülkeyi felakete sürükler. Bu yüzden hayır” diye konuştu. 
Gülçavuş'tan Sultaniçe'ye geçen Bircan ve beraberindeki CHP'liler burada da vatandaşlara referandumu anlattı. “Çiftçisine, işçisine, emeklisine faydası olmayan Anayasa değişikliğine Hayır diyeceğiz” açıklamasını yaşan Bircan, Sultaniçe'de hayatından memnun olan var mı diye de sordu. Bircan, “Ben haftalardır referandum için geziyorum. Hayatından memnun olan, ekini para yapan, sütü para yapan, işleri iyi olan bir kişi görmedim. Bu yüzden hayır demeliyiz” diye konuştu. 
Büyükevren Köyünde de yurttaşlarla bir araya gelen Bircan, “Denetlenmesi ortadan kalkan tek adam değişikliği Büyükevren'e olumlu hiçbir şey getirmeyecek” dedi. 
Abdürrahim Köyünde de yeni sistemle tek adamın yargılanamayacağını da anlatan Bircan, “Size biri haksızlık yaptığında mahkemeye gidebiliyorsunuz. Yargı karar veriyor ve mağduriyetiniz sona eriyor. Ancak getirilen değişikliklerle ülkeyi yöneten tek adam ne yaparsa yapsın, yargılanamıyor. Hukuk devletine aykırı bu düzenlemeye hayır diyoruz” diye konuştu. 
Bircan kendi köyü olan Hasköy'e de giderek akrabaları ve hemşehrilerine referandumu anlattı. 
Hasköy'den Şehitler'e geçen Bircan, “Anayasa değişince süt fiyatları artmayacak, köylümüz, çiftçimiz, hayvancımızın refahı da artmayacak” diyerek Şehitler Köyü'nden firesiz hayır oyu istedi. 
Karaincirli Köyünde de Anayasa değişikliğini anlatan Bircan, “Anayasa değişip tek adam gelince buğday fiyatı yine artmayacak, bu yüzden hayır demeliyiz” açıklamasını yaptı. 
Işıklı Köyü'nde Cumhuriyetimizin Atatürk'ten emanet olduğunun altını çizen Bircan, “Atamızın bize en büyük emaneti Cumhuriyeti yok etmek isteyen bu değişikliğe Hayır” dedi. 
Sütçüler Köyünde referandumla tek adamın hiçbir vasfı olayan kişileri kafasına göre cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakan atayabileceğinin bilgisini veren Bircan, “Bakkalınız olsa işi bilmeyene emanet etmezsiniz, ülkeyi niye hiçbir vasfı olmayan insanlara yönetsinler diye emanet edeceksiniz?” diye konuştu. 
Erdin Bircan Kocaali köyünde de yurttaşlara referandumda neden hayır demeleri gerektiğini anlattı. 
Bircan Enez ziyaretlerinin çok verimli geçtiğini kaydederek, “Yurttaşlarımız her şeyin farkında. Getirilmek istenen değişikliklerin Cumhuriyeti yok etmek için getirilmek istendiğini biliyorlar. Bu değişikliklerin sadece tek adama yarar sağlayacağını, kendi yaşamlarında hiçbir olumlu gelişme olmayacağını biliyorlar. Enez Hayır'da buluşmuş. Referandumda çok güzel haberler gelecek Enez'imizden” dedi. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs Gazisi'ne son görev
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Ve altyapı başlıyor!
Edirne seçime hazır
Merkezde 129 bin 665 seçmen
Yağlı güreşler Temmuz ile birlikte tam gaz
Enine boyuna 'İmar Barışı'
‘Dip dalga geliyor!’
‘Az kaldı huzur geliyor’
‘Tarımdaki kötü gidişe 'dur' diyeceğiz’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx