ANASAYFA
24 Mayıs 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Bakan Soylu: Patron millettir
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorlu programından kaynaklanan gecikme nedeniyle 1 buçuk saat rötarlı geldiği Edirne'de Saraçlar Caddesi'nden vatandaşlara seslendi... Birilerinin yıllardır Türkiye'ye bir adım gitmek istediği zaman çelme taktığını söyleyen Soylu, ne IMF'nin ne de başkalarının patronluğunu kabul etmediklerini ifade ederek; 'Patron millettir' dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 20-03-2017 10:13
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Bakan Soylu: Patron millettir

Olgay GÜLER
Soylu ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun partisini ve ülkeyi bir kavganın eşiğine götürdüğünü dile getirerek; 'Edirneliler'e sesleniyorum; bunun gösterdiği yoldan gitmeyin' dedi.
Bakan Soylu, Saraçlar Caddesi'nde yaklaşık 2 bin kişilik kalabalığa seslenirken, Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, İl Başkanı İlyas Akmeşe ve Gençlik Kolları Başkanı Tarık Hatipler de eşlik etti.  Bakan Soylu yaklaşık 1 buçuk saat geç geldiği Edirne'den hem terör örgütü PKK ve FETÖ'ye, hem de Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. Saraçlar'da yaklaşık yarım saat boyunca halka seslenen soylu Edirneliler'den referandumda 'evet' sözü de aldı. 
“YILLARDIR SÜREKLİ ÇELME TAKTILAR”
Soylu buradaki konuşmasında, birilerinin yıllardır Türkiye'ye bir adım gitmek istediği zaman çelme taktığını ifade ederek; “Bize diyorlar ki, siz bu ülkeyi idare edemezsiniz. Başınıza türlü türlü sıkıntılar getiririz. Bize diyorlar ki bir gün darbe yaparız, bir gün mezhepleriniz üzerinizden sizi karşıtlığa sevk ederiz. Bir gün etnik kökenlerimiz üzerinden bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Milli iradeyi hiçe sayarak bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Bazen her gün televizyonlarda her gün reklamını gördüğümüz bankalarla, onların içlerini bir gecede boşaltıp, hortumlayarak ve maliyetini milletimizin üzerine yıkarak bizi terbiye etmeye çalışıyorlar” dedi.
“PATRON MİLLETTİR”
Sürekli ülkenin patronunun değiştirildiğini dile getiren Soylu, Türkiye'de tek patronun millet olduğunu belirterek; “Derdimiz var bizim, derdimiz olduğu için buradayız. Yıllarca bu milletle uğraşmalarından, ülkeyle uğraşmalarından, hürriyetimizle, özgürlüğümüzle uğraşmalarından bıktık, yorulduk. 16 Nisan tam da bunlara bir cevaptır. 60, 80, darbe anayasalarıyla birlikte siz yönetilmeye layıksınız diyenlere karşı 'hayır' biz darbe anayasalarıyla yönetilmeyeceğiz milletimizin değerleriyle, yarın ki hedeflerimizle ve milli iradeyle beraber, biz İMF'nin patronluğunu kabul etmiyoruz, biz patronluğu kabul etmiyoruz, patron millettir diyeceğiz” diye konuştu. 
“MİLLETİN KENDİ İRADESİYLE İDARE EDECEĞİ BİR ÜLKE İÇİN 16 NİSAN'A GİDİYORUZ”
Ülkede 15 Temmuz darbe girişimi ve gezi olayları gibi olaylarla kaos yaratılmak istendiğinin altını çizen Soylu; “Hiçbirimiz artık Türkiye'de yeniden bir kaos yaşanacağını düşünmüyorduk. 16 Nisan'a gitmemizin temelinde bu vardır. Tam anlamıyla milletimizin kendi iradesiyle idare edeceği bir ülkeyi, bu ülkenin bütün dünyaya aydınlık, ışık saçabileceği bir ülkeyi, ama buna milletin kendisinin karar verebileceği bir ülkeyi, başka yerlerde karar verilen değil, geleceğe ait adım atacağımız bir ülke için” ifadelerini kullandı. 
“YÜREĞİN YETİYORSA BUGÜN ÖZERKLİK İLAN ET”
Konuşmasının devamında PKK terör örgütüne de yüklenen Soylu, vatan evlatlarının halen fellik fellik terörist aradığına vurgu yaparak şöyle devam etti;
“Bu milletin birliğine, beraberliğine, 1000 yıldır bu coğrafyadaki kardeşliğe husumet güdenler şimdi kodesteler. Dediler ki, 'özerklik ilan edeceğiz'. Nerde edecekmiş özerkliği? Nusaybin'de, Cizre'de, Muş Varto'da. Nusaybin, Cizre, Varto orada duruyor. Hadi bakalım yüreğin yetiyorsa özerklik ilan et de görelim seni bugün. Kızıltepe'deydim, Şırnak ve Hakkaride'ydim. Vatandaş 'Allah sizden razı olsun, bu musibetleri başımızdan kurtardınız' diyor. Bu ülkenin her noktasında bizim evlatlarımız fellik fellik teröristleri arıyorlar, o teröristler de sıçan gibi kaçıyor. Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın talimatıdır. Bu ülkede adı terör olan hiçbirşeyi artık kimse anamayacak. 
KILIÇDAROĞLU'NU CHP'LİLERE ŞİKAYET ETTİ
Bu ülkede bir siyasi sitem problemi olduğu apaçık ortadaydı. Biz MHP ile biraraya geldik. Devlet Bahçeli beye teşekkür ediyoruz. Milletimizin önüne bir teklif getirdik. Dedik ki, evet uzun zamandır milletimizi sıkıntıya sokan, darbe, kaos, problem üreten, babayla oğulu birbirine düşüren bu sistemden beraber kurtaralım. Vatandaşımızın önüne getirdik. Biz MHP ile uzlaştık da, Kılıçdaroğlu kimle uğraştı? Söyliyeyim, PKK ile, FETÖ ile uzlaştı. Başka? Sırtını Hollanda'ya, Almanya'ya dayayıp onlarla anlaştı. CHP'li kardeşlerime Kılıçdaroğlu'nu şikayet etmek istiyorum. Orada terörle mücadele eden evlatlarımız adına şikayet etmek istiyorum. Niye sen PKK'ya, FETÖ'ye can suyu vermeye çalışıyorsun? Bunu bize bir izah et. 
“KILIÇDAROĞLU'NUN GÖSTERDİĞİ YOLDAN GİTMEYİN”
Siyaset yaparsın, belediye başkanı seçilirsin, milletvekili olursun ama ülkenin beka meselesi olur, terörle ilgili bir mesele olur da sen PKK ile kol kola girip beraber ona cansuyu taşımaya çalışırsan bu millet bunun hesabını sana sorar. CHP'li kardeşlerime söylemek istiyorum. Bunun gösterdiği yerden gitmeyin ne olursunuz. Ülkemiz, milletimiz için gitmeyin. Bu doğru bir yol değildir, yanlış bir yoldur. Bu milletin bugüne kadar çektiği acıları tekrar çekmesini sağlayabilecek bir yoldur.  Uçuruma götürüyor. Partinizi de, ülkemizi de bir kavganın eşiğine götürmeye çalışıyor. Buna müsaade etmemek lazım. 
“BU SİSTEM BİZİ HEDEFİMİZE ULAŞTIRABİLECEK BİR SİSTEM DEĞİL”
İçişleri Bakanı Soylu ayrıca yeni anayasayla meclisin güçlü olacağının altını çizerek şöyle devam etti;
“Meclis güçlü olacak, kendi işini yapacak. Yasa yapacak, kanun yapacak. Milletle hükümet arasında iyi bir köprü oluşturacak. Ülkemin yarınlarına dair bir umut ortaya koyacak. Hükümete çerçeve çizecek. Bir taraftan yargının meclisi istediği gibi ittiği, öteki taraftan hükümetin meclis üzerinde egemenlik kurduğu bir sistem artık dünyada bizi istediğimiz hedeflere ulaştırabilecek bir sistem değildir. 
“HEDEFİMİZİ ANCAK ERDOĞAN'LA AŞARIZ”
Avrupa'nın durumunu görüyoruz. Ortak durumu belirleyemedi, Euro iflas. İngiltere AB'den ayrıldı. Almanya ve diğerleri devam etmek istiyor. Irkçılığın ve faşizmin güdümüne girmeye başladılar. Şunu söylemek istiyorum. Güneyde, Suriye, Libya, Irak, Fas, Tunus, Yemen hepsi kaos içerisinde. Bizde 21'inci aşıra iyi başladık. Şimdi hedefimiz 2023, 2053 ve 2071. Şimdi fırsatı. Biz bunu anca kimle aşarız biliyor musunuz? Biz bunu ancak Recep Tayyip Erdoğan'la aşarız. Başka kimseyle aşamayız.” 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Akalın ‘piştisi!’
Edirne'den LGBTİ savunucusu aday
Edirne Bankası vaadi!
Esnafa göre 25 Haziran!
Köyde iğrenç taciz
Bircan helallik istedi
AK Parti hızlı başladı
Aramızdan ayrılanlar
‘Hedef, ittifak dahilinde 4-0’
Dr. Tulgar İlter'in vedası
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx