ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETTDER'den proje değerlendirmesi
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği “Interreg IPA Bulgaristan - Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı (2014-2020)” kapsamında Sürdürülebilir Turizm Projesinin ilk üç ayını tamamladı.
Haberin Yayın Tarihi: 20-06-2017 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETTDER'den proje değerlendirmesi

ETTDER'in lider ortak olarak yürüttüğü ''Support for Promotion of Sustainable Tourism” başlıklı, sürdürülebilir turizmin  tanıtımının desteklenmesi ve güçlendirilmesi konulu Interreg IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı (2014 - 2020) kapsamında  onaylanan ve 21 Mart 2017 tarihi itibariyle başlayan proje ile ilgili olarak proje koordinatörü Neslihan Çakır yaptığı açıklamada; ilk üç aylık dönemde projenin yürütülmesi için gerekli ekipman alımlarının gerçekleştirildiğini, ihale süreçleri ile ilgili hazırlıklar yapıldığını belirtti. Ayrıca proje ekibinin gerekli eğitimleri tamamladığını ve proje ortağı Kladara Vakfı'nın proje ekibi ile bir araya gelindiğini anlatan Çakır, projenin zaman planı, aktiviteleri ve satınalma planının görüşüldüğünü, yine programın Ortak Sekreterya Edirne Ofisi yöneticileri tarafından ziyaret edildiklerini ve proje hakkında bilgi ve görüşlerin paylaşıldığını belirtti.
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği ve Bulgaristan Burgaz Kladara Vakfı ortaklığı ve işbirliğinde yürütülen proje 'Sürdürülebilir Turizm' öncelikli ekseninde hazırlandı. Proje Bulgaristan Burgaz ve Türkiye'den Edirne ve Kırklareli sınır ötesi bölgesinin kültürel mirasını tanıtarak, ortak destinasyonlar geliştirilmesi ve sınır ötesi turizm potansiyelinin arttırılmasını hedefleniyor.
101 bin 842,46 Euro bütçeye sahip proje 20 Haziran 2018 tarihi itibariyle sona erecek. Proje kapsamında, turistlerin turizm hizmetleri ve ürünleri alanındaki bilgi talep ve ihtiyaçlarının incelenmesi konusunda anket ve araştırma çalışması, sınır ötesi bölgedeki iyi uygulamaların ve turistik paketlerin araştırılması, anket sonuçları ve iyi uygulamaların paylaşımı için BG & TR'de odak gruplar oluşturulması ve toplantı yapılması, kültürel miras ile ilgili harita, fotoğraf ve video görsel materyaller hazırlanması, Bulgaristan ve Türkiye'de bölgesel çalıştaylar düzenlenmesi, Sınır Ötesi Miras Merkezi Çoklu dil platformunun ve web platformumun oluşturulması, Burgaz'da sürdürülebilir turizm fuarı organizasyonu yapılması ve projenin tanıtımı ve görünürlülüğü ile ilgili broşür, harita, magnet, katalog vs. hazırlanması gibi bir dizi etkinlik gerçekleştiril. Projede ETTDER adına bir proje koordinatörü ve bir asistan çalışıyor..
Projeye, Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II) CCI 2014TC16I5CB005 kapsamında 2014 - 2020 yılları için "Interreg-IPA CBC Bulgaristan - Türkiye Programı" aracılığı ile Avrupa Birliği (AB) tarafından ortak finansman sağlanıyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al