ANASAYFA
23 Haziran 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Bekleviç'ten yürüyüşe destek
16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi ve sonrası yürüttüğü çalışmalar ile dikkat çeken Edirneli siyasetçi - ekonomist Tuna Bekleviç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne destek verdi...
Haberin Yayın Tarihi: 06-07-2017 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Bekleviç'ten yürüyüşe destek

Bekleviç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah hepimizin bu samimi yolculuğunu açık etsin” dileğinde bulunurken şunlara yer verdi:
“Sn. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere Sn. Yurter Özcan, Sn. Eren Erdem, Sn. Özgür Özel, Sn. Aykut Erdoğdu ve Sn. Yiğit Acar'a misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ederiz.
Hayır'ın en güzel yanı farklı sesleri ve farklı renkleri muhafaza ederek ortak bir Türkiye paydasında birleştirebilmesiydi. Yürüyüşte hissettiğim en güzel detay bu farklılıkların hala muhafaza edildiği gerçeği oldu. Başta CHP'li yöneticiler olmak üzere bu tarihi yürüyüşe bizi davet eden tüm arkadaşlara, karavanda bizi misafir ederek tüm dostlarımıza selamlarını gönderen Sn. Genel Başkana ve bu sıcaklarda bu tarihi yolculuğa tanıklık eden tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Allah hepimizin bu samimi yolculuğunu açık etsin...”
'YOL HARİTAMIZ'
Tuna Bekleviç, daha önce gerçekleştirdiği bir başka paylaşımda da en kısa zamanda yol haritalarını kamuoyuna ilan edeceklerini belirtirken şunlara yer verdi:
“Uzun süre siyasi iktidarın doğru yaptıklarını takdir edip yanlışlarını eleştirmenin ilkesel olarak faydalı olduğunu savunduk. Fakat tek adam rejiminin Türkiye'de bir arada yaşam kültürüne indirdiği ağır darbelerin devam etmesi, temel hak ve özgürlüklerin örselenmesi, anlamsız OHAL uygulamasının zulme dönüşmesi, tek adamın her farklı sesi yok etme inadı bu uzlaşma gayretlerimizi boşa çıkartmaktadır.
Milletimiz artık uzlaşma beklentisi içerisinde değildir. Halkımıza karşı işlenen hiçbir suçun zaman aşımı da olmayacaktır. Bu ülke gençliğinin onurlu hafızası hiç bir hukuksuzluğu unutmayacaktır. Rejimin işlediği suçlar, ihanet iddiaları, denetimsiz bir keyfiyet ve yaşanan hukuksuzluklar ülkemizi adeta yıkıma sürüklemektedir. Tek adam rejiminin tüm muhalif kesimleri yok etme gayreti karşısında güçlü bir halk muhalefeti dışında bir seçeneğimiz kalmamıştır.
Sağ veya sol düşünceye gönül vermesine rağmen kendisini demokrat ve vatansever olarak tanımlayan hiçbir kesimin artık bu rejimin yanında görüntü bile vermesi doğru değildir. Süratle bir araya geleceğiz ve rejimin aramızdan hiç kimseyi avlamasına müsade etmeyeceğiz. Bu görevin tamamen bizde olduğu bilinci içerisinde, özgür bir Türkiye ortak paydasında gönüllülerimizi birleştirecek ve bizi ayrıştıracak hiçbir ideolojik tuzağa düşmeyeceğiz.
Bu ülkenin vatansever halkı olarak tek adama ve rejimin tüm unsurlarına karşı, yurt içi ve yurt dışında, her alanda direneceğiz. Bu direnişte şiddetten uzak duracak, hukukun içerisinde kalacağız. Rejime karşı mücadele eden, şiddet ile arasına mesafe koymuş, siyasi partilerden sendikalara, bağımsız adaylardan sivil toplum girişimlerine kadar tüm muhalif unsurları ilkelerimiz çerçevesinde destekleyeceğiz.
Rejimin gölgesi ülkemiz üzerinden, demokratik yöntemlerle, temizlenene kadar bu mücadelemizi kararlılık ile sürdüreceğiz.
Hiçbir makam, mevki, şan, şöhret beklentisinde olmayan tüm gönüllülerimiz ile en kısa zamanda yol haritamızı kamuoyuna ilan edeceğiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs Gazisi'ne son görev
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Ve altyapı başlıyor!
Edirne seçime hazır
Merkezde 129 bin 665 seçmen
Yağlı güreşler Temmuz ile birlikte tam gaz
Enine boyuna 'İmar Barışı'
‘Dip dalga geliyor!’
‘Az kaldı huzur geliyor’
‘Tarımdaki kötü gidişe 'dur' diyeceğiz’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx