ANASAYFA
23 Haziran 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ortak açıklamada oturma krizi
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde TOBB öncülüğünde Türkiye genelinde eşzamanlı olarak yapılan basın açıklamasının Edirne ayağında protokol krizi yaşandı… TOBB'a bağlı Edirne Ticaret Borsası ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde yapılan basın açıklamasında bazı sendika temsilcilerinin ön planda olmak istemesi üzerine kısa süreli gerilim yaşandı…
Haberin Yayın Tarihi: 14-07-2017 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ortak açıklamada oturma krizi

Orkun AKMAN
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde bir araya gelen sendika ve sivil toplum örgütleri eşzamanlı olarak 81 ilde bir basın açıklaması düzenledi. Hain darbe girişiminin lanetlendiği basın açıklamasında birlik ve beraberlik mesajı verildi.
Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne'de de TOBB'a bağlı Edirne Ticaret Borsası (ETB) ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO) öncülüğünde Margi Otel'de bir araya gelen sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri hep bir ağzından, “15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. Gücümüz milli irade, hedef büyük Türkiye” açıklamasında bulundu.
Ancak, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Duran tarafından okunan basın açıklaması öncesinde protokol krizi yaşandı. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) temsilcilerinin katıldığı basın açıklamasında bazı sendika temsilcilerinin ön planda olmak istemesi üzerine kısa süreli bir gerilim yaşandı.
TÜRK-İŞ'i Zeki Şişko'nun, TESK'i Serhat Dayıoğlu'nun, MEMUR-SEN'i Mehmet Sait Ercan'ın, HAK-İŞ'i İlhami Taşkın'ın, TZOB'u Hüseyin Duran'ın, KAMU-SEN'i Alim Kanpolat'ın ve TOBB'u da Özay Öztürk ve Recep Zıpkınkurt'un temsil ettiği toplantı öncesi oturma düzeniyle ilgili olarak tartışmalar yaşanırken, gerilim kısa sürede sona erdi. Ortak açıklama saati dolaysıyla krizi aralarında hızlıca çözen sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin aralarında yaşanan gerilim, toplantı sırasında yüzlerine de yansıdı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs Gazisi'ne son görev
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Ve altyapı başlıyor!
Edirne seçime hazır
Merkezde 129 bin 665 seçmen
Yağlı güreşler Temmuz ile birlikte tam gaz
Enine boyuna 'İmar Barışı'
‘Dip dalga geliyor!’
‘Az kaldı huzur geliyor’
‘Tarımdaki kötü gidişe 'dur' diyeceğiz’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx