ANASAYFA
21 Mart 2018 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kapasite geliştiren proje
Trakya Kalkınma Ajansı'nın da desteklediği, Edirne Gazeteciler Derneği tarafından yürütülen 'Basın Mensuplarının Kapasite Geliştirme Projesi'nin ilk grubuna verilen eğitimler tamamlandı…
Haberin Yayın Tarihi: 11-08-2017 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kapasite geliştiren proje

Orkun AKMAN
Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) işbirliğinde düzenlenen 'Basın Mensupları Kapasite Geliştirme Programı' kapsamında 3 gün boyunca Carpe Diem Gelişim Merkezi'nde seminere katılan Edirne'de görev yapan yerel medya temsilcileri, almış oldukları eğitimi tamamladı. 3 gün süresince çeşitli uygulamalar sayesinde birtakım eğitime tabi tutulan basın mensupları, öğrenmiş oldukları uygulamaları iş hayat-larına yansıtarak kapasitelerini daha da arttıracaklarını ifade etti.
Üç gün süren eğitim sonrası gene bir değerlendirme yapan Carpe Diem Gelişim Merkezi kurucusu Saba Deniz Uzun, verilen eğitimlerde öncelikli olarak gazetecilerin meslek hayatlarında sağlıklı ve mutlu bir şekilde ilerlemelerini sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “Kişisel gelişim çalışmaları; hedeflerimize ulaşmada bizi motive eden birçok teknik ve stratejiyi içermektedir. Başkalarıyla iyi ilişkiler kurmak için adımlar atmaya yardımcı olmaktadır” dedi. Uzun, açıklamasında şunları söyledi:
ETKİLİ, VERİMLİ VE GÜÇLÜ İLETİŞİM
“İçimizdeki olumsuz düşünce, yargı ve inanç kalıplarını değiştirerek olumlu olan yeni inanç ve kalıplarını ortaya çıkarmaya yaramaktadır.Proje kapsamında değerli medya mensuplarımızın hangi alanlarda verimli olduklarını belirlemelerini eksik hissettikleri alanlarda kendilerini geliştirmeye karar vermeleri, bulundukları hal ve durumdan kendilerinin en yüksek hal durumlarına geçiş yapmalarına, sosyal hayatta da etkili, verimli ve güçlü şekilde bu becerilerini kullanabilmelerini hedefledik.
En büyük korkumuz yetersiz olmamız değil. En büyük korkumuz, sanılanın ötesinde güçlü olmamız. Bizi en çok korkutan karanlık değil, kendi ışığımız. Küçük adamı oynamak dünyanın işine yaramaz. Etrafındaki diğer insanların kendilerini güvende hissetmesi için sana yeterince ışık vermez… Kendi ışığımızla etrafı aydınlatırken, diğerlerini de bilinçsizce aynı şeye zorluyoruz ve kendi korkularımızdan kurtuluyoruz. Bizim varlığımız diğerlerini de özgür kılıyor.” 
Eğitim proje kapsamında bizle birlikte olan tüm medya grubunun eğitimden kazandıkları becerileri kendilerine ve çalışma arkadaşlarına yansıtarak, topluma katkı sağlamalarını temenni ediyor, katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.”
Eğitimci Şahver Yeşil ise iletişim profilleri ve sağladıklarını şu sözlerle anlattı: 
“İnsanların birbirinden farklı dört temel iletişim stili olduğu söylenebilir. Her insan kendi stilindekilerle kolay iletişim kurar. Toplumun yüzde 75'i sizden farklı iletişim tarzına sahiptir! Farklılıklar ancak onları anlamlandıramadığımızda bir sorun oluşturur. “Mutlak Doğru” tarz yoktur, her kişi farklı yönleriyle değerli bir yaklaşımda bulunur. Dünyadaki yüzde 87 çatışmalar Sosyal Profil çatışmasıdır, kişilik çatışması değil.”
“YOĞUN BİR TEMPODA STRESLİ ŞARTLARDA ÇALIŞIYORUZ”
İlk grubun eğitimin tamamlanmasının ardından projeyi değerlendiren Edirne Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Bitti, “Yoğun bir tempoda ve zaman zaman stresli ortamlarda çalışıyoruz. Arkadaşlarımız 'Basın Mensupları Kapasite Geliştirme Projesi'nin çok faydalı olduğu görüşünde birleştiler ve bu tür eğitimlerin devam etmesini talep ettiler. Dernek olarak eğitim çalışmalarımıza devam edeceğiz ve farklı projeler de hazırlayacağız. İkinci grubun eğitimleri de bugünden itibaren başlayacak. Üçüncü grubun eğitimleri ise Pazartesi günü başlayacak ve Çarşamba günü sona erdikten sonra projemiz tamamlanacak” dedi. 
Basın mensupları ise, eğitimlerin kendisine son derece faydalı olduğunu belirterek, “Eksiklerimi daha iyi anladım. İnsan kendisini tanıdığı zaman stres yönetimi de kolaylaşıyor” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Boyacıoğlu'nun acı günü
Kapılar 38 saat kapanacak
Fatma Ana'nın feryadı!
Çakmak'ta bitmeyen dert!
‘Halk hangi borulardan su içiyor?’
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Teferruatta 'Selimiye' büyüledi
Emekli-Sen'de yeni dönem
Şehitlere sanatla saygı
Pirinç tarlasında FETÖ operasyonu
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE