ANASAYFA
25 Eylül 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Acemi kasap uyarısı
Edirne İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramını da içine alan uzun tatil boyunca il genelindeki tüm hastane ve acil servislerde hasta yoğunluğunun artacağı öngörülerek kesintisiz sağlık hizmetlerinin nitelikli ve kaliteli verilmeye devam edebilmesi için birtakım tedbirler alındığını bildirdi...
Haberin Yayın Tarihi: 28-08-2017 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Acemi kasap uyarısı

Dr. Kişioğlu, acemi kasap uyarısında da bulunduğu açıklamasında, sağlık hizmetlerinin ihtiyaç duyulduğu anda bekletilmeksizin 24 saat esasına dayalı olarak verilmesi gereken özellikli bir hizmet olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
“Sağlık hizmetlerinin bu özelliği hekim ve tüm sağlık çalışanlarımızın çoğu zaman mesai kavramı olmaksızın fedakârca çalışmalarını gerektirmektedir. Bayram tatili boyunca çeşitli sebeplerle hastane acil servislerine müracaatlarda önemli bir artış olacağı, dolayısıyla iş yükünün de artacağı muhtemeldir. 
Bu yüzden Sağlık İl Müdürlüğümüze bağlı kamu ve özel hastanelerle ve acil sağlık hizmeti veren 112 acil sağlık istasyonlarımız, artacak olan bu iş yükü hacmini karşılayacak şekilde, nöbetleri idaremizce düzenlenmiştir. Gerektiğinde artan ve değişebilen ihtiyaçlara uygun şekilde süratle takviye edebilecek nitelikte icapçı ekiplerimiz de tedbiren oluşturulmuştur. Hastanelerimizde sunulan acil sağlık hizmetleri ile 112 acil sağlık ekiplerimiz hasta sevk-nakil işlemleri açısından her zaman olduğu gibi 112 Komuta Kontrol Merkezi koordinasyonuyla il genelinde hizmet verecektir. Ayrıca acil sağlık hizmetleri çağrı kayıt ve operasyon yönetim sistemimiz ilimizdeki tüm hastanelerin hasta sevk ve nakilleri, hastanelerimizin yoğun bakım yatak gibi özellikli servislerin yatak doluluklarını tek merkezden görerek gerekli organizasyonu yapacaktır. 
Tüm nöbet hizmetleri 24 saat hizmet sürekliliği esasına göre planlanmış, hizmet sunumunda herhangi bir olumsuzluk ve aksaklığa meydan vermeksizin hizmetin tek elden yürütülmesi amacıyla ilk ve acil yardım, laboratuvar, görüntüleme ve klinik hizmetlerin sorumluları görevlerinde bulunacaktır. Diyaliz hizmeti verilen birimlerde de hizmet aksatılmaksızın ihtiyaç sahibi hastalarımızın tedavilerine devam edilecek, bakanlığımıza bağlı sağlık kurum ve kuruluşları bünyesinde evde sağlık hizmetlerimiz yine bu kapsamda acil evde tıbbi bakım hizmetine devam edecektir.
Yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle vatandaşlarımıza Kurban Bayramında dini vecibe olan kurban kesimini yerine getirirken tecrübeli bir kasaptan yardım almasının, hem hayvanın acı çekmemesi, hem de insan sağlığı açısından son derece önemli olduğunu hatırlatırız.
Çünkü Kurban Bayramında en ciddi sağlık sorunlarının başında, hayvanların paniklemesi sonucu oluşan 'çarpmalar' ve 'kesiler' gelmektedir. Maalesef her yıl çeşitli uyarılara rağmen, çeşitli kesiler ve travma vakaları hastanelerimize getirilmekte ve bu kesiler bazen ciddi ve kalıcı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Oluşabilecek bu tür bir kesilmelerde kısa sürede kan kaybı başlar. Bu gibi durumlarda kanayan bölgenin üzerine temiz havlu, tülbent, eşarp gibi yakında bulunan malzemeler bastırılmalıdır. Şiddetli kanamada ilk bastırılan bez ıslandığında değiştirmeden ikinci, üçüncü bezle tampon uygulaması sürdürülmeli ve en yakın sürede acil servise kazazede ulaştırılmalıdır.
Maalesef geçen Kurban Bayramında Edirne'mizdeki çeşitli hastanelerimize kurban kesimi sırasında yaralanan yaklaşık 100'e yakın acemi kasap kesileri geldiğini belirterek tüm halkımızın milli birlik ve beraberliğini geliştiren, değerlerimizi ve birlik duygularımızı yoğunlaştıran 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Mübarek Kurban Bayramını kutlar, hepinize sağlık içinde huzur dolu bayram tatilleri dileriz. “

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan mal alım ilanı
Vakıflar gayrimenkul kiralayacak
Taşıt satılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke