ANASAYFA
21 Mayıs 2018 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Saadet'ten 'İkiz Yasa' uyarısı
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 25 Eylül'de Irak' ta yapılacak referandumun Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir kilometre taşı olduğunu söyledi.
Haberin Yayın Tarihi: 12-09-2017 07:59
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Saadet'ten 'İkiz Yasa' uyarısı

Saadet Partisi İl Başkanı Demirkıran yaptığı açıklamada, AKP'nin işbaşına gelişinin hemen ardından 'Halkların kendi kederini tayin hakkı' konusunda bir uluslararası anlaşma imzalandığını hatırlatarak, 'İkiz Yasalar' konusunda uyarılarda bulundu. Demirkıran, “25 Eylül'de Irak' ta yapılacak referandumun Büyük Ortadoğu projesinin bir kilometre taşıdır. 
Bundan sonra aynı referandumun Türkiye'de yapılması amaçlanmaktadır. Ardından da Kürt Devleti kurdurulması ve bu devleti içine alan büyük İsrail devletini kurmayı hedefliyorlar” dedi.
AKP'nin işbaşına gelişinin ardından 4 Haziran 2003'te 'Halkların kendi kederini tayin hakkı' konusunda uluslararası anlaşma imzalandığını, aslında büyük İsrail'i kurmayı hedefleyen güçlerin bu anlaşmayı imzalayacak bir hükümetin işbaşına gelmesini temin ettiklerinin altını çizen Demirkıran, “Nasıl yapacaklar, olmaz” diyenleri ikiz yasalar hakkında bilgi sahibi olmaya davet ettiklerini söyledi.
“2003 yılının Haziran ayında çıkarılan kanun bugünler için 'derin dondurucuda bekletilmiştir.' AKP hükümeti bununla geleceğimizi ipotek altına almıştır. Düşülen bu tuzaktan çıkmak için her türlü tedbir alınmalıdır. 
İkiz Yasalar diye bilinen bu yasaların nasıl tehlikeler içerdiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz” diyen Demirkıran,  şöyle devam etti:
“ABD ve Batı aslında dünya üzerinde var olan halkları kendi istek ve amaçlarına uygun bir kılıfa sokmak ve kullanmak istemektedirler. BM, 1966 yılında halkların bazı hak ve özgürlüklerini(!) güvence altına almak amacıyla 1966 yılında 'ikiz sözleşme' adı altında bir dizi sözleşmeler hazırlamış ve üye devletlerin imzasına açmıştır. 
Türkiye, ülke bütünlüğünü tehdit ettiği için 37 yıl imzalamadığı bu sözleşmeyi 15 Ağustos 2000 tarihinde Anasol-M Hükümeti zamanında imzalamıştır. Bu sözleşmenin kabulüne dair Bakanlar Kurulu Kararı 19 Mart 2001 tarihinde imzalanmıştır. İsteyenler, 19 Mart 2001 tarihli 24352 sayılı Resmi Gazete'de bu imzaları görebilirler. 4867 - 68 sayılı ikiz yasalar, AKP Hükümeti tarafından 4 Haziran 2003 tarihli oturumda kabul edilmiştir.
Sözleşmede:
1. Bütün halklar kendi kaderlerini tayin hakkına sahiptir. Bu hak vasıtasıyla halklar kendi siyasal statülerini serbestçe tayin edebilir ve ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmelerini serbestçe sürdürebilirler. 
2. Bütün halklar, …doğal kaynakları ve zenginlikleri üzerinde kendi yararına serbestçe tasarrufta bulunabilir. Bir halk sahip olduğu maddi kaynaklardan hiçbir koşulda yoksun bırakılamaz. 
3. ... 'Bu sözleşmeye taraf bütün devletler, kendi kaderini tayin hakkının gerçekleştirilmesi için çaba gösterir ve Birleşmiş Milletler şartının hükümlerine uygun olarak bu hakka saygı gösterir' denmektedir. 
İkiz Yasalar, Türkiye'nin bölünebilmesinin yasal zeminidir. Anayasa'nın 90’ıncı maddesine göre TBMM'de kabul edilerek onaylanan milletlerarası sözleşmeler iç hukuktan sayıldığı gibi, hatta iç hukukun da üstündedir. İki binli yıllardan sonra çıkarılan her türlü demokratikleşme yasalarının kaynağı bağlayıcı niteliği olan bu ikiz yasalardır. 
Bu yasaların çıkarılmasına katkıda bulunanların, mevcut durumdan şikâyete hakkı olamaz. 'Aldatılmışım' demek de vaziyeti kurtarmaz. Burada uyarıyoruz ki, bu süreçle Türkiye bölünmeye doğru götürülüyor. 25 Eylül'de Irak'ta yapılan referandum, ikiz yasalar dayanak gösterilmek suretiyle Türkiye' de yapılmak istenecektir.” 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Gazi kazada yaşamını yitirdi
EDİRNE 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
‘Amacımız mutlu gençlik’
Fisskos.com İle Eğlenceli Test Çözün
Geçen Haftanın En Çok Okunan 5 Haberi
Edirne'de doğum en çok Haziran'da
Gençlik Koşusu'nda ödüller sahiplerini buldu
Hikmet Aksoy'dan Günün Karikatürü
Nurşen ve Seyfi'ye mutluluklar
Turizme 'spor' desteği
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx