ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETB'de Öztürk yeniden aday
Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, düzenledikleri basın toplantısıyla görev süreleri boyunca yaptıklarını ve yapacaklarını değerlendirerek 2 Ekim'de gerçekleştirilecek seçimlerde yönetime yeniden aday olduklarını açıkladı...
Haberin Yayın Tarihi: 23-09-2017 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETB'de Öztürk yeniden aday

Olgay GÜLER
Edirne Ticaret Borsasının yönetim kurulu görev süreleri boyunca neler yaptığı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Borsa Başkanı Özay Öztürk, tüm hesaplarının bağımsız denetim firması tarafından denetlendiğini belirterek, şeffaf yönetimin altını çizdi. 
“HESAP VEREBİLİR, ŞEFFAF OLMA PRENSİBİYLE İŞE BAŞLADIK”
Ticaret Borsası Salonu'nda basın mensuplarıyla biraraya gelen Özay Öztürk, seçildikleri günden bugüne yaptıklarını anlattı. Öztürk; “Göreve geldiğimiz günden itibaren, hizmet kalitemiz ile üye ve üreticilerimizin memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalara başladık. İşe ilk olarak kendimizden başlayarak, TOBB akreditasyon belgemizin seviyesini bir kademe daha yükselttik. Hesap verebilir ve şeffaf olma prensibimiz doğrultusunda uluslararası bir firma ile “bağımsız denetim” hizmeti konusunda anlaşmaya vardık. Yapılan denetimler sonucunda raporlarımız her yıl muntazaman hazırlanmaktadır. bu faaliyetimiz akreditasyon sistemine “iyi uygulama” olarak dahil edilmiştir. 
“SORUNLARI TESPİT EDEREK ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GELİŞTİRDİK”
Meslek gruplarına göre üyelerimizle toplantılar düzenleyerek, iş hayatında karşılaştıkları sorunları tespit ederek, birlikte çözüm önerileri geliştirdik, takipçisi olduk. Bölgesel ihtiyaçlara göre belirlenen konularda panel ve toplantılar düzenleyerek, üyelerimizi ve üreticilerimizi bilgilendirmenin yanında, tecrübe paylaşımı da yapılmasını sağladık. Bu organizasyonları söz verdiğimiz şekilde kamu ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde yaptık. Üyelerimizin işlerinin geliştirilmesi ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amaçlarıyla eğitim programları ve fuar ziyaret programları gerçekleştirdik. Borsamızla ilgili tüm gelişmeleri üyelerimiz, üreticilerimiz, paydaşlarımız ve konuya ilgi duyan vatandaşlarımızla vakit kaybetmeden paylaşmak adına akıllı telefon mobil uygulamasını faaliyete geçirdik. Borsamızın çalışma alanı içerisinde faaliyet gösteren, ancak uzaklık nedeniyle sıkıntı yaşayan üyelerimizin tescil işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla “mobil tescil” uygulamasını hayata geçirdik. Üyelerimizle işbirliği içerinde hareket ederek, Süloğlu ilçemizde bulunan irtibat büromuzu ve kantarımızı yeniledik.”     
“FİZİKİ YATIRIMLARA DA ÖNEM VERDİK” 
Görev süreleri boyunca fiziki yatırımlara da önem verdiklerini belirten Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk gelişen teknolojinin tüm imkanlarını kul-landıklarını, alım ve satımların sistem üzerinden yapıldığını belirtti.
“DAMIZLIK HAYVAN SATIŞ BORSASI İÇİN HERŞEY HAZIR”
Öztürk ayrıca mevcut hayvan varlığının en iyi şeklide kıymetlendirilmesi, üyelerin ve üreticilerin elde ettiği gelirin arttırılması ile hayvancılığın bir iş kolu olarak algılanmasını temin edecek “damızlık hayvan satış borsası“ için arazi ve projeyi de hazırladıklarını söyledi. Öztürk; “Bu projedeki büyük hedefimiz; aşılı hastalıklardan ari olan bölgemizi, Türkiye’nin damızlık ihtiyacını karşılayabilecek bir merkez haline getirmektir. Şirket ana sözleşmesi hazır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli izinler alınmış durumdadır. İthalat politikalarındaki gelişmelere göre bu projemiz de hayata geçirilecektir” diye konuştu. 
Konuşmasının sonunda 2 Ekim'de yapılacak borsa seçimleri için yönetim kuruluyla birlikte yeniden aday olduklarını belirten Öztürk; “Görevde olduğumuz süre boyunca üzerimize düşen görevleri, her koşulda ve en iyi şekilde yapmaya gayret ettik. Her zaman yanımızda olarak bizlere güç veren tüm üyelerimize tekrar teşekkür ediyoruz. Önümüzde 2 Ekim Pazartesi günü Ticaret Borsamız'ın seçimleri var. Biz ekip arkadaşlarımla birlikte göreve talibiz. Organ seçimlerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, saygılarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Psikolog Akın vefat etti
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
‘MHP meselelerin takipçisi’
Milli davet
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Hekimlerin isyanı: YETER ARTIK
71 yaşında 7. dünya turunda
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx