ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘İktidara yolun sonu göründü’
Saadet Partisi Edirne il Teşkilatı İlçe Kongrelerine devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü de Süloğlu İlçe Kongresi gerçekleştirildi. 
Haberin Yayın Tarihi: 25-09-2017 07:46
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘İktidara yolun sonu göründü’

Süloğlu İlçe Kongresine Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Demirkıran ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Delege ve Üyeler katıldı. 
Kongre İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından faaliyet raporları ile hesap raporları okundu. Raporların ibrasından sonra Süloğlu İlçe Başkanı Nadir Konak bir konuşma yaparak geçtiğimiz dönemde görev yapan yönetim kurulu üyelerine ve delegelere teşekkür etti. 
Dilek ve temennilerde söz alan Süloğlu İlçe Müfettişi Hüseyin Es, “İl Teşkilatı olarak her zaman Süloğlu İlçe Yönetimimizin yanında olduk. Yeni seçilecek yönetime şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum. Bundan sonraki dönemde daha çok çalışacağız. Yapılacak ilk seçimlerde en büyük başarıyı elde edeceğiz” dedi. 
Siyasi konuşmalar bölümünde söz alan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş şunları kaydetti,
“Lalapaşa'dan sonra bu gün de Süloğlu İlçe Kongremizi yapıyoruz. Bir Teşkilat için kongreler çok önemli. Yeni kadrolarla yeni hamlelerin başlatılması demektir. Ülkemizin her zamankinden çok Saadet Partisi'ne ihtiyacı var. Mevcut iktidara yolun sonu göründü. 15 yıl sonra geldiğimiz noktada sorunlarımız azalmadı, arttı. Her zaman söylüyoruz, Eğitim politikası hükümetlerin birinci derecede karnesidir. 15 yılda ne oldu? 6 Bakan, 5 defa sistem değişikliği yapıldı. Geçtiğimiz hafta yeni öğretim yılı başladı. 20 milyon evladımız okula gidiyor. Türkiye nüfusunun dörtte biri öğrenci. Eğitim sistemimiz yazboz tahtasına dönmüş durumda. Her yeni gelen Bakan önceki sistemi kötüleyerek işe başlıyor. Sonuç ortada, gelen gideni aratıyor.”
Üniversitelerimizin durumuna da değinen İriş, “İlim adamı yetişmiyor. Yeni icatlar yapılmıyor. Kendimize ait patentimiz yok denecek kadar az. Ak Parti iktidarı 15 yılda eğitim sistemimizi içinden çıkılmaz hale getirmiştir” şeklinde konuştu. 
Ekonomimizin de Eğitim sistemimizden farklı olmadığına vurgu yapan Mustafa İriş, “Tarım can çekişiyor. Tarım Bakanı 'besicilikte hayvan ithalatına mecbur kaldık' diyor. Bakanın ağzından Hükümetin hayvancılık politikasının iflası demektir. Ülkemizin kaynakları ithalat yoluyla tüketilmektedir. İsraf, yolsuzluk ve yanlış yatırımlarla ülkemiz borç batağında kıvranmaktadır.  İhracatın ithalatı karşılama oranı büyümekte, cari açık hızla artmaktadır” dedi.
Dış politikada 'Milli' olmaktan çok uzaklaşıldığına da değinen İriş, “Dış güçlerin planları, BOP Projesi Müslüman pek çok ülkeyi yangın yerine çevirdi. Devletler terör örgütleri ile sarsılıp parçalara bölünerek yutulmaya hazır lokmalar haline getirilmektedir. Komşularımızda yıllardır süren çatışmalardan sonra referandumlarla sınırlarımızın ötesinde yeni devletler oluşturulma sürecine girilmektedir. Bu proje Türkiye'nin bütünlüğünü tehlikeye sokan Büyük İsrail Projesidir. Büyük tehditlerle karşı karşıyayız. Öte yandan ABD'nin PKK uzantısı olan örgütlere 3 bin TIR'dan fazla silah ve mühimmat sevk ettiğini basından endişeyle takip ediyoruz” açıklamasını yaptı. 
“Bu böyle gitmez” diyen Mustafa İriş, “ABD, AB, NATO vb. kuruluşlar HAÇLI seferlerini hızlandırıp üzerimize çullanmaktadır. Ülkemiz insanları ise oluşturulan yapay gündemlerle meşgul edilmektedir. Esas gündeme gelip birlik beraberlik içinde toparlanmaya ihtiyacımız var. Bölgemizde barışı tesis etmenin yolu 'İslam Birliği'ni kurmaktır. D-8'i canlandırmaktır. Tehlikeleri görüp bugün tedbir almazsak yarın çok geç olacaktır. Saadet Kadroları olarak ülkemiz insanının tekrar kendine gelmesi için çok çalışmaya ihtiyacımız vardır” vurgusunu yaptı. 
Daha sonra tek liste halinde yapılan oylama ile Nadir Konak, tekrar Süloğlu İlçe Başkanı olarak seçildi. Yeni Yönetim kurulu üyeliklerine şu isimler seçildi:
 Mustafa Kaçar, Recep Yalçınkaya, Mehmet Ata, Nihat Ekici, İsmail İşbilen, Hakan Ülkü, Halit Yavaş, Şaban Köken, Rafet Aydın, Sinan Aykut, Vedat Silahşör, Enes Ekici ve Süleyman Bayraktar.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Kadın basket sizlere ömür
Saros'uma dokunma!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx