ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETTD turizmi sürdürmekte ısrarlı
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği'nin (ETTDER) Avrupa Birliği (AB) tarafından ortak finansman ile sağlanan 'Sürdürülebilir Turizmin Tanıtımının Desteklenmesi Projesi'nin ilk 6 ayını, önceki gün gerçekleştirdiği Odak Grup Toplantısı ile tamamladı.
Haberin Yayın Tarihi: 26-09-2017 07:44
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETTD turizmi sürdürmekte ısrarlı

ETTDER'in lider ortak olarak yürüttüğü ve 21 Mart 2017 tarihine başlayan 'Sürdürülebilir Turizmin Tanıtımının Desteklenmesi (Support for Promotion of Sustainable Tourism)' başlıklı projenin etkinliklerinden biri olan 'Odak Grup Toplantısı' 15 Eylül 2017 tarihinde Edirne'de gerçekleştirildi. 
Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Avrupa Birliği Bakanlığı Ortak Sekretarya Edirne Ofisi, Trakya Üniversitesi'nin yanı sıra Edirne ve Kırklareli'nden turizm acenteleri, turist rehberleri, özel sektör temsilcileri, seyahat yazarları ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantının sabah oturumunda Sürdürülebilir Turizm kapsamında dünya turizm istatistikleri, Bulgaristan ve Türkiye turizm sektörü ile projenin hinterlandını oluşturan Burgas (BG), Edirne ve Kırklareli turizmi hakkında bir rapor sunumu gerçekleştirildi. 
Toplantının öğleden sonraki oturumunda ise ETTDER tarafından yaptırılan 'Turistlerin turizm hizmetleri ve ürünleri alanındaki bilgi talep ve ihtiyaçlarının incelenmesi' konulu anket çalışmasının ve proje ortağı, Bulgaristan Burgas'dan Kladara Vakfı tarafından yaptırılan 'Sınır ötesi bölgedeki iyi uygulamalar ve turistik paketler' ile ilgili araştırmanın raporlarının sunumu gerçekleştirildi. Projenin bir sonraki aktivitesi olan fotoğraf ve video çekiminin yapılacağı, Edirne ve Kırklareli'nden toplan 15 kültürel alan belirlendi. Edirne, Kırklareli ve Burgas bölgesindeki acentelerle yapılan görüşmelerin sonuçları açıklandı. Sınır ötesi işbirliğinin gelişmesi ve sürdürülmesi için katılımcıların görüş ve önerileri alındı.
Toplantı ile ilgili olarak ETTDER proje koordinatörü Neslihan Çakır yaptığı açıklamada; odak grup toplantısının turizm sektörü ile ilgili kamu kurumları, özel kuruluşlar ve STK'ları bir araya getirerek farklı görüşlerin paylaşılması ve çözümler üretilmesi noktasında projeye ve sınır ötesi işbirliğine önemli katkısı bulunduğunu, bundan sonraki süreçlerde de bu katılımın devam etmesini beklediklerini ve dernek olarak bunun için çaba sarf edeceklerini belirtti. Projenin ilk altı aylık döneminin başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten Çakır, bu dönemde projenin yürütülmesi için gerekli ekipman alımlarının gerçekleştirildiğini, ETTDER binasında proje ofisinin oluşturulduğunu, ihale süreçlerinin tamamlandığını, anket çalışmasının yaptırıldığını belirterek bundan sonraki süreçte projede belirtilen zaman planı çerçevesinde farklı aktivitelerin gerçekleştirileceğini ifade etti. 
“Bu yayın Interreg - IPA Bulgaristan - Türkiye Programı, CCI No 2014TC16I5CB005 kapsamında Avrupa Birliği desteği ile üretilmiştir. Bu belgenin içeriğinin tüm sorumluluğu yalnızca Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği'ne aittir ve içerik Avrupa Birliğinin ya da programın Yönetim Makamının görüşlerini yansıtmamaktadır.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al