ANASAYFA
20 Temmuz 2018 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
SP’nin gündemi Kuzey Irak referandumu
Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, yeni çalışma döneminin ilk İl Divan Toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
Haberin Yayın Tarihi: 26-09-2017 07:50
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
SP’nin gündemi Kuzey Irak referandumu

Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl ve İlçelerin Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. 
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, dünya ve ülke gündemdeki gelişmelere dikkat çekerek, “ Müslümanlar kendi hayat değerlerine bağlı hayat sürdüklerinde tüm insanlığa adalet, huzur, barış ve refah getirmişlerdir. Değerlerimizden uzaklaşıldığında ise günümüzde olduğu gibi emperyalist şer güçler insanlığa dünyayı zindan etmişlerdir” dedi.  
Gençliğin durumuna da değinen İriş, “Gençlerimiz maddi ve manevi ne kadar iyi yetiştirilirse geleceğimiz o kadar parlak olur. Onun için gençlerimizin yetişmesine büyük önem vermeliyiz. Ayrıca her işte başarının en önemli unsurlarından biri emaneti/görevleri ehline vermektir.” vurgusunu yaptı. 
Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş'in konuşmasının ardından Birim Başkanları, birimleri ile ilgili geçen ay yapılan çalışmaları özetle anlatarak önümüzdeki ay yapılacak faaliyetler hakkında bilgi verdiler. 
İlçe raporlarının okunmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde İl Başkanı Ali Demirkıran bir konuşma yaptı. 
REFERANDUMUN ARKASINDA İSRAİL VAR 
Demirkıran konuşmasına K. Irak'ta kurulmaya çalışılan Kürt Devletine değinerek, bütün projelerin Büyük İsrail Projesi'nin planlayıcılarına hizmet edeceğini söyleyerek,  “bu referandumun Manası Dış güçlerin oyununa gelmektir. Bu referandumun ne Kürde ne de Türk”e faydası olmaz” şeklinde konuştu.
Başkan Demirkıran, “Parçalanan her ülke, daha fazla dış güçlerin etkisi altına girer ve ırkçı emperyalizmin planlarına hizmet eder. Kuzey Irak'ta bağımsızlık isteğinin arkasında İsrail var. Bu taleplerin arkasında emperyalist güçler vardır. Bölgede ikinci İsrail kurulmak isteniyor. İsrail'in güvenliğini kontrol etmek, enerji hattını kontrol etmek için yapılan bir projedir. Kuzey Irak'ta devlet kurma emeli İsrail'in kukla projesidir, arkasında İsrail olan bir bağımsızlık isteğidir” diyerek şu hatırlatmayı yaptı:
“Geçmişi bilmeyen bugünü anlayamaz. Bugünü anlayamayan da geleceği doğru planlayamaz. Bugün Irak'ta oynanan oyunu anlamak için, Milli Görüş lideri merhum Erbakan'ın 1992 yılında TBMM kürsüsünde yaptığı konuşma ibretliktir. Erbakan Hoca, bundan tam 25 yıl TBMM kürsüsünde diyor ki:
1. Körfez savaşı bitecek
2. Saddam çökmüş olacak.
3. Bu bölgede devlet otoritesi kalmayacak. 
4. Kürtler oluşan boşlukta bir devlet kurmak isteyecek. 
5. Bölgedeki Kürtler çok daha güçlü silahlarla donatılacak. 
6. Sonra Türkiye'den toprak istenecek”
“ABD'nin, İsrail'in planları bu kadar açık. Adamlar planlarını adım adım gerçekleştirirken biz ne yapacağız? Amerika'nın, İsrail'in oyunlarına alet mi olacağız? Yoksa kendi planlarımızı kendimiz mi yapacağız? Batı'nın oyununa gelip bölüp parçalanacak mıyız?
Yoksa birlik olup kendi geleceğimizi kendimiz mi belirleyeceğiz!
Buna karar vermek zorundayız. Bu oyunları kurgulayan emperyalistler İslam ülkelerinin dağınıklığından cesaret almaktadır. Bu dağınıklık mutlaka son bulmalıdır. İslam ülkelerini toparlayacak bir araya getirecek tek ülke Türkiye'dir. Türkiye bölge ülkeleri başta olmak üzere İslam dünyasının birlikte hareket etmesini temin etmelidir.” 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Genç pehlivana hazin veda
Eylül ve Asya bulundu
Krallar gibi
‘Tren kazası cinayet’
TKBL için son gün!
RÜYA GİBİ
‘Ergene temiz akmalı’
Kapıkule'de trafik artışı
Sessiz çığlıktan barışa pedal
Yeni bakana ilk soru
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx