ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Turist için yatırım nerde?’
Saadet Partisi Edirne il Başkanı Ali Demirkıran,  Edirne'ye 10 milyon turist bekleyenlerin bu turistlere cevap verecek yatırımları yapması gerektiğini söyledi...
Haberin Yayın Tarihi: 28-09-2017 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Turist için yatırım nerde?’

Saadet Partisi Edirne il Başkanı Ali Demirkıran,  Edirne'ye 10 milyon turist bekleyenlerin bu turistlere cevap verecek yatırımları yapması gerektiğini söyledi. Demirkıran, 27 Eylül “Dünya Turizm Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada “Genelde Türkiye, özelde Edirne olarak turizmden gerekli payı acaba alabiliyor muyuz?” diye sordu. 
Başkan Demirkıran, “Turizm; insanların özellikle uzun süreli tatilleri esnasında bilgi ve görgülerini artırmak, çeşitli doğa ve tarihî eserlere karşı olan meraklarını gidermek, çeşitli ülke ve şehirlerdeki toplumların kültürel özelliklerini, geleneklerini incelemek, önemli tarihî-arkeoloji sahalarını öğrenmek ve dinlenmek amacı ile yaptıkları seyahatleri kapsamaktadır.  Günümüzde bir sektör haline gelen turizm konusu ciddi bir şekilde ele alınması gereken konulardan biridir” dedi.
Demikıran açıklamasında şunlara yer verdi:
Binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyetlere mekân olmuş, en son 6 asır Osmanlı kültür ve tarihi ile bezenmiş serhat şehri Edirne'deki tarihi eserlerin pek çoğu tarumar edilmiş olmasına karşın hala dünyada tarihi eser bakımından en zengin iller arasında bulunan Edirne'nin turizmden çok daha fazla pay alması gerekir. 
Yılda 3 milyon turist ağırladığımız Edirne'mizin turizmden payı elbette bu olmamalı. Ama her şeyin bir bedeli var!  Bunu 10 milyona çıkarmak için bir şeyler yapmak lazım. Merkezi yönetimiyle, yerel yönetimiyle Edirne'nin hakkı ne kadar verildi? Bir Belediye için olmazsa olmaz görevlerden temizlik, park sorunu, yol, kaldırım, alt yapı, tarihi eserlerin çevresindeki imarı koruma konularında ne yapıldı ki, 10 milyon turist ağırlanacak?” 
Edirne'nin bir bakıma Asya ile Avrupa'nın kesiştiği noktada, iki Avrupa ülkesine sınır, Türkiye nüfusunun yaklaşık dörtte birinin yaşadığı bölgeye 230 Km. mesafede olması turizm bakımından ayrı bir avantaj olduğuna dikkat çeken Demirkıran, “Edirne'ye 10 milyon turist gelmesini bekleyenler önce Belediyecilik konusunda üzerlerine düşeni gerçek manada yapmalı, sonra da 10 milyon turiste cevap verecek yatırımlar yapmalı. Yabancı veya yerli turist, gittiği ülkede/şehirde hangi amaçla gitmiş olursa olsun para harcayacaktır. Memnun olursa tekrar gelir ve birçoklarının da gelmesini teşvik eder. Şunu unutmayalım ki, turizm konuşmak değil, yatırımdır” vurgusunu yaptı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx