ANASAYFA
16 Ağustos 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İlk aday Bekleviç
Anayasa değişikliği için 16 Nisan'da gerçekleştirilen halk oylaması öncesi 'hayır' yönündeki çalışmaları ile adından söz ettiren Edirneli Siyasetçi Tuna Bekleviç, 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıkladı.. .    
Haberin Yayın Tarihi: 28-09-2017 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İlk aday Bekleviç

Anayasa değişikliği için 16 Ni-san'da gerçekleştirilen halk oylaması öncesi 'hayır' yönündeki çalışmaları ile adından söz ettiren Edirneli Si-yasetçi Tuna Bekleviç, 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıkladı. 
Bir dönem Ak Parti'den Edirne Milletvekili adayı da olan Edirneli Siyasetçi ve Ekonomist Tuna Bekleviç, '100 günde 100 icraat' sloganıyla 2019 için seçim çalışma-larına start verdi. Bekleviç'in resmi internet sitesinden seçim çalışmalarıyla ilgili paylaştığı vaatler merak uyandırdı. 
Bekleviç’in seçim vaatlerinde zorunlu eğitimin 13 yıla çıkarılması, sahipsiz hayvanlar ile hayvan haklarıyla ilgili çalışmaların yanısıra, uzay araştırmaları ihtisas sahaları, uzay ajansının kurulması ile birlikte uydu, uzay ve havacılık teknolojisi ile sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi ve Uzay Çiftçiliği gibi konular yer alıyor. 
TUNA BEKLEVİÇ KİMDİR?
1977 yılında Edirne’den doğan Tuna Bekleviç İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünü bitirdi.
2000 yılında mesleki bir sivil toplum kuruluşu olan Ekonomistler Platformu’nu kuran Bekleviç derneğin kısa sürede 21 bin üyeye ulaşmasını sağladı. Dönemin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından birisi olan platform üyeleri arasından dört ekonomiden sorumlu devlet bakanı çıktı.
2005 yılında Bilgi Üniversitesi mezunlar cemiyetini kurarak derneğin ilk dönem başkanlığını gerçekleştirdi. 2014 yılında da aynı üniversitenin Mütevelli Heyetine seçilen ilk mezunu oldu. 2006 yılı sonunda “daha fazla özgürlük ve daha fazla demokrasi” talebi ile Güçlü Türkiye Partisi’ni (GTP) kurdu. Partisi 33 şehirde teşkilatlanmasını tamamlamasına rağmen erken seçim kararı alınınca seçimlere giremedi. 2007 yılında 32 ülkeden 52 siyasi partinin dahil olduğu “Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu”nun (International Forum for Democracy and Peace) başkanlığına seçildi. 2011 Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Edirne 2. Sıra Milletvekili adayı oldu. Aynı yıl üçlü kararname ile T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı danışmanlığına atandı. 2014 yılından bu yana Edirne Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu (IFDP) Yönetim Kurulu Başkanlığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Küresel Sorunlar Platformu İcra Kurulu Üyeliği ve İstanbul Kültür Kenti Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.
2017 yılında Hayır Partisi girişimini başlatmış ve Anadolu genelinde 67 şehir, 159 ilçe, 1.225 köyde Hayır oylarını çoğaltabilmek için mücadele etmiştir. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar açtı!
Esnafa güzel haber
15 yaşında Süper Lig'de
Yunanlı askerlere özel uçak
Savcıya gözaltı
‘Borcu krizi yaratanlar ödesin!’
T.Ü.'ye spor kompleksi
Edremit'te kitapseverlerle buluştu
‘Tava Ciğer'e anma pulu
Trakya Karması'na Edirne'den 13 isim
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx