ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘TİS'siz işçi kalmayacak’
TÜRK-İŞ'e bağlı TES-İŞ Sendikası Edirne Şubesi Başkanı Zeki Şişko, aylık yönetim kurulu toplantısını, faaliyet gösterdikleri iş kollarında görev yapan Yönetim, Denetim ve Kurulu Üyeleri ile birlikte sendika binasında gerçekleştirdi. 
Haberin Yayın Tarihi: 28-09-2017 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘TİS'siz işçi kalmayacak’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
TÜRK-İŞ'e bağlı TES-İŞ Sendikası Edirne Şubesi Başkanı Zeki Şişko, aylık yönetim kurulu toplantısını, faaliyet gösterdikleri iş kollarında görev yapan Yönetim, Denetim ve Kurulu Üyeleri ile birlikte sendika binasında gerçekleştirdi. 
Genişletilmiş yönetim kurulunun gündemini; 17. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi (TİS), taşeron ve örgütlenme çalışmaları oluşturdu. Başkan Şişko, “Enerji iş kolunda bir tek sendikasız, toplu iş sözleşmesiz işçi kalmayana kadar mücadele edip, çalışacağız” dedi.
Yönetim Kurulu; Şube Başkanı     Zeki Şişko, Şube Sekreteri Mehmet Beyazgül, Şube Mali Sekreteri Hayri Dademir, Şube Teşkilat Sekreteri Mehmet Gelmiş ve Şube Eğitim Sekreteri Seçkin Başarır, Denetleme Kurulu; Ercan Sabri Sırmakeş, Bülent Tanrıver ve Hasan Ergül, Disiplin Kurulu da; Tuncay Korkmaz, Özay Tekirdağlı ile İbrahim Kılavuz aylık olağan yönetim kurulu toplantısı için dün sendika binasında bir araya geldi. 
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, aylık olağan yönetim kurulu toplantısını, bu ay biraz daha genişleterek, faaliyet gösterdikleri iş kolların da görev yapan, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek gerçekleştirdiklerini belirtti. Genişletilmiş yönetim kurulu toplantısının gündemini, 17. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi, Taşeron ve örgütlenme çalışmalarının oluşturduğunu kaydeden Şişko, bazı anımsatmalar da yaparak açıklamasında şunlara yer verdi:
“ÇALIŞANLARIMIZIN LEHİNE ALINAN HAKLAR HAYIRLI OLSUN”
“Bilindiği üzere yürürlük başlangıç tarihleri 2017 yılı içinde olan kamu kesimi İşletme Toplu İş Sözleşmelerinin (TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na üye sendikaların örgütlü bulunduğu ve yetki aldığı işyerlerine ilişkin olarak) TÜRK-İŞ Koordinasyon kurulu çalışmaları sonucunda hükümet yetkilileri ile çerçeve protokolü düzenlenerek 03/07/2017 tarihinde imza altına alınmıştı. Bu tarihten sonra TES-İŞ olarak kendi iş kollarımızda kurduğumuz komisyonlar, yapmış olduğu müzakere ve çalışma sonucunda, sosyal hak iyileştirme, skala, pozisyon değiştirme gibi maddelerde, çalışanlarımızın lehine bir takım haklar alınmış olup 14/09/2017 tarihinde imza altına alınmıştır. Üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.
Bu müzakerelerde emeği geçen TÜRK-İŞ, TES-İŞ Koordinasyon Kurulu ve Komisyon üyelerimizi kutluyor, yoğun çalışmalar sonucu kazanımları için teşekkür ediyoruz. 
“DSİ TAŞERON ÇALIŞANI TİS ÇALIŞANI DURUMUNA GELECEK”
DSİ taşeron çalışanı üyelerimizin örgütlenme çalışmaları bitmiş olup, Toplu İş Sözleşme görüşmelerine başlandı. Yıl sonuna kadar bu görüşmeleri de bitirip Toplu İş sözleşmeli çalışanı durumuna geleceklerdir.
“TREDAŞ ÇALIŞANI ÜYELERİMİZ İÇİN DE GAYRETİMİZ SÜRÜYOR”
İş yerlerimizden TREDAŞ ( Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. ) örgütlenme çalışmaları bitmiş olup Toplu İş Sözleşmeleri devam edip, yasal süreç beklenmektedir. Bu süreç sonucunda TREDAŞ çalışanı üyelerimizde Toplu Sözleşmeli çalışan durumuna getirmek üzere yönetim kurulu olarak tüm gayretimizle mücadeleye devam ediyoruz.
TÜRK-İŞ ve TES-İŞ olarak taşeron çalışanlarının kadroya alınmaları için yıllardır mücadele etmekteyiz. Bir sürü söz ve vaatler verilmesine rağmen hiçbir yol kat edilememişti. Son günlerde Çalışma Bakanımız ve Başbakanın yaptığı açıklamalarla taşeron sorununun 2018 yılına girmeden çözüleceği yönünde olduğu söylendi.
“TAŞERON ÇALIŞANI İÇİN TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ”
Bu çalışanlarımız adına bizi sevindirdi. Düzenleme konusunda hükümetimizden talebimiz, ara-daki aracılar taşeron kaldırılsın, masa başı çalışanlar devlet me-muru, sahada işçilik yapanlarda devlet işçisi olsun. Bu taleple-rimizin takipçisi olacağız. Sonuç-larının taşeron çalışanı üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.
TES-İŞ Edirne şubesi olarak örgütlü olmanın anlamını Toplu Sözleşmeli, güvenceli çalışmanın anlamını, önemini, kapı, kapı dolaşıp sahamızda enerji iş kolunda 1 tek sendikasız, toplu iş sözleşmesiz işçi kalmayana kadar mücadele edip, çalışacağız. Çalışanlarımızı, emeklerini ve ailelerinin kaderini işverenin iki dudağı arasına bırakmadık, bırakmayacağız.
Üyelerimize, çalışanlarımıza, kazasız belasız işler diliyor, Şube Yönetimimiz adına sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Psikolog Akın vefat etti
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
‘MHP meselelerin takipçisi’
Milli davet
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Hekimlerin isyanı: YETER ARTIK
71 yaşında 7. dünya turunda
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx