ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kırsalın Doğal Pazarı, Girişimcilik Kongresi’nde
TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi Konferans salonunda düzenlenen '1. Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi' ne katıldı.
Haberin Yayın Tarihi: 29-09-2017 07:38
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kırsalın Doğal Pazarı, Girişimcilik Kongresi’nde

TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi Konferans salonunda düzenlenen '1. Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi' ne katıldı.
Bingöl'de gerçekleşen Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi'ne Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Özlem Zengin katıldı.
Kongrede TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulunun projesi olan Kırsalın Doğal Pazarı'na yer verildi.  Köy kadınlarını evlerinden çıkarıp girişimci yapmak, köyde yaşayan ve üreten kadınlarımızı ekonomiye kazandırmak amacıyla yola çıkılan projede Edirne İline bağlı 28 köyün tek tek gezilerek yapılan çalışmalar neticesinde  15 kadının katılımı ile başlayan ve şuan 128 kadının katılımı ile devam etmekte olan "Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Projesi" örnek projelerden gösterildi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada kadın girişimcilerin ekonomi içerisindeki önemine değindi. Türkiye'nin zenginleşmesi için kadınlarımıza ihtiyaç olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bu salonda oturan kadınlarımız çok kıymetli. Elbette işleri zor. Çünkü sadece iş hayatındaki zorluklarla mücadele etmek yetmiyor, bir de biz erkeklerle uğraşıyorlar. Dolayısıyla, bizim en önemli görevimiz kadınlara destek vermek, önlerindeki engelleri azaltmak olmalı. Nüfusun yarısı kadın, ama kadınlarımızı işgücüne katamıyoruz. Kadınların işgücüne katılım oranında dünyada sonlardayız. Nüfusun yarısı, ekonomik yaşamın içinde değil. Zengin-leşmemizin önündeki en büyük engel bu. Kadın-ların ekonomiye aktif ola-rak katılması gerekiyor." sözlerine yer verdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de, "500 bin 919 şirketin kadınlar tarafından yönetildiğini görüyoruz. Kadınların yönetici olduğu şirketlerimizin çok daha başarılı olduklarını gözlemliyoruz" ifadesini kullandı. 
Program sonunda TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan programa katılan yetkililer ve diğer İllerden gelen kadın girişimciler ile görüşmelerde bulundu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Psikolog Akın vefat etti
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
‘MHP meselelerin takipçisi’
Milli davet
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Hekimlerin isyanı: YETER ARTIK
71 yaşında 7. dünya turunda
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx