ANASAYFA
16 Ağustos 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
AK Parti'de Muştu dönemi
AK Parti Edirne Merkez İlçe'nin Cumartesi günü gerçekleştirilen ve tek listeyle gidilen 6'ncı Olağan Kongresi'nde Avukat Çağrı Muştu, Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçildi…
Haberin Yayın Tarihi: 02-10-2017 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
AK Parti'de Muştu dönemi

Orkun AKMAN
AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı'nda 4 yıldır görev alan Kerem Arda'nın yerine Avukat Çağrı Muştu seçildi. Tek listeyle gidilen seçime parti teşkilatı büyük ilgi gösterirken kongreye önceki dönem Edirne'den milletvekili seçilen eski Bakan ve şimdiki Bursa Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu da katıldı.
AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı'nın 6'ncı Olağan Kongresi, 30 Eylül Cumartesi günü, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Fuaye Salonu'nda yapıldı. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt'un da katıldığı kongreye Mehmet Müezzinoğlu'nun yanı sıra İl Başkanı İlyas Akmeşe, Milletvekili Rafet Sezen, belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları ile belediye ve il genel meclisi üyeleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığı'na Ali Soydan, Başkan Yardımcılığı'na Gökçen Çınar Mutaflıoğlu, Katip üyeliklere ise Aydoğan Akıncı, Tarık Hatipler ve Gönül Babatürk getirildi.
ARDA: İSTEDİĞİMİZ SONUÇLARI ALAMASAK DA KARINCA MİSALİ ATEŞE SU TAŞIDIK
Kongrenin açılış konuşmasını, Merkez İlçe Başkanı Kerem Arda yaptı. 4 yıldır gururla taşıdığı görevi artık devretmenin vakti geldiğini ifade eden Arda, “Bu 4 yıllık süreçte 1 yerel, 2 genel, 1 Cumhurbaşkanlığı ve 1 de referandum seçimi yaşadık.  Ayrıca görev süremde Gezi Parkı, 17 - 25 Aralık Olayları ve 15 Temmuz hain darbe girişimi olayları yaşandı. 4 yıl boyunca Edirne'de istediğimiz sonuçları alamasak da ateşe su taşıyan karınca misali emek verdik. Şimdi benden görevi devralacak Çağrı Muştu kardeşime bu görevi gönül rahatlığı ile teslim edebilirim” diye konuştu.
AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen ise İnşallah 2019'daki seçimlerde yeni sistem için gece gündüz demeden hep birlikte Edirne'de AK Parti'yi daha iyi noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Merkez ilçenin görevi çok çok ağır olduğunu ifade eden Sezen, açıklamasında şunları söyledi:
SEZEN: 2002 ÖNCESİ TÜM SIKINTILARI HEPİMİZ BİLİYORUZ
“2002'de Türkiye'de neler yaşandığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz, bizim dönemimiz çok iyi biliyor. Nelerin olduğunu, nelerin olmadığını, ne tür sıkıntılar yaşandığını. O günler geride kaldı, ufkumuz açıldı. Türkiye, dünyada sayılı bir noktaya geldi. Edirne'de 2002'de ne vardı, bugün neler var? Yol mu vardı? Köylerimizin yolları gidilemez haldeydi 2001 - 2002 senelerinde. Bugün bütün köy yollarımızın asfalt olmasının yanında, ara yolların bile asfaltlandığı günleri yaşıyoruz. Yol konusunda çağ atladık. Hastane konusunda, her ilçemizde hastane mevcut. Ben bu konuda da Sayın Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Edirne'de yapılan hizmetlerin yüzde 90'ında belki 99'unda Bakanımın emeği var. Bugün hala bizim yanımızda. Hiçbir şekilde Edirne'den kopmuş değil. Gerçekten Edirne sevdalısı. İnşallah Sayın Bakanım bundan sonraki dönemlerde de Edirne'nin yanında olacaktır. Edirne'de hizmet konusunda aksaklıklar yok.”
“ÇİFTÇİMİZ MUTLU”
Buğday, çeltik ve ayçiçeği hakkında da açıklamalarda bulunan Sezen, “Buğday hasadı döneminde yurtdışından fonların düşürülmesini algılayamadı insanımız. Orada psikolojik bir sorun yaşandı aslında. Yani hasat döneminde fonların düşürülmesinin, buğday fiyatlarına etkisi hiç yoktu, hiç olmadı. Tarım Bakanımızla görüştük sürekli ve sonuçta da ofisleri devreye soktuk. 94 kuruş verilen buğday taban fiyatıyla, çiftçimiz 95-96-97 kuruşlara kadar buğdayını ofise teslim etti. Yani bir yıl öncesine döndüğümüzde 86-87 kuruşa buğday verilirken, ofislerimiz bu sene 95-96-97 kuruşlara kadar buğdayları aldı. Rekoltede güzeldi. Buğday konusunda muhalefetten tepkiler var ama bizim bu işi iyi yapan çiftçilerimizin hiç birinden yana sıkıntı yok. Fiyatlar iyi, rekoltede iyi, ofisimiz de hiç kimseyi geri göndermedi. Ürünleri alarak gününden önce ödemeleri yaptı. Buğday konusunda çiftçimiz son derece rahat bir şekilde. Ayçiçeğinde bizim Trakya Birlik olarak verdiğimiz fiyat çok olumlu karşılandı. Bu bir artıdır. Çeltikte şükürler olsun şu anda hasat devam ediyor. Taban fiyat verilmedi ama buna ihtiyaçta yok. Çeltikte 60 randıman çeltiğin fiyatı şuanda 2 lira seviyesinde. Eğer bir sıkıntı olursa TMO ve Tarım Bakanlığımız bu konuda hazır. Fiyatlar beklenenin altına düştüğü anda devreye girmeye hazır ama şu şartlarda da devreye girmesine gerek yok. İnşallah bunun da sonucu çok iyi olacak. Çiftçimiz şuanda çok mutlu” ifadelerini kullandı. 
AKMEŞE: AK PARTİ'DE SİYASET HESABI OLMAZ
AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe ise, “Biriz ve beraberiz. Edirne'de aldığımız oy ortada. Türkiye ortalaması da ortada. Eğer diğer bölgeler bir çalışırsa, bizim iki çalışmamız lazım. Bunu samimi bir şekilde ve herkesin elini sıkarak, her kapıyı çalıp samimiyet kurarak yapacağız. Bunun bilincinde olmamız lazım” dedi.
MÜEZZİNOĞLU: ASLOLAN YAKADAKİ DEĞİL YÜREKTEKİ ROZETTİR
Önceki dönem Edirne'den milletvekili seçilen, şimdiki Bursa Milletvekili, eski Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise Edirne'de zaman zaman sevinci, zaman zaman da hüznü yaşandığını belirtti. Bu iki duygunun hayatın doğal akışında yer aldığını ifade eden Müezzinoğlu, “En önemlisi biz Edirne'de bir gönül bağı kurduk. Edirneliler, yani sizler, siyasi hayatımda çok farklı bir yerdesiniz. Edirne'de kalıcı bir sayfaya imza atmanın onuru ve gururu, hayatımın en güzel sayfası. Biz Edirne'de her şeyi beraber yaptık. Artık resmen beraber olamasak da gönül başı ile her zaman bir aradayız. Aslolan yakadaki rozet değil, gönüldeki rozettir. Yürek değerlerle şekillendirilirse o yüreğe her sıfat gelir. 
“MİLLETİN ADALETİNİ OMZU 4 PIRPIRLIYA VERME DÜZENİNE HEP ALKIŞ TUTTULAR”
Milli iradeye yüzlerce tuzak kuruldu. Tüm bu tuzaklara rağmen biz bize durarak göğüs gerdik. Kapalı kapılar ardında çok menfaat hesapları yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan için, 'Muhtar bile olamaz' dediler.  Başkanlık sistemine karşı çıkanlar, sırtını belli bir duvara dayayanlardı. Utanmadan, sıkılmadan adalet yürüyüşü yapıyorlar. Başörtüsü sorunu varken adalet değil, zulüm yürüyüşü yapıyorlardı. O zaman demokrasi hiç akıllarına gelmedi. Milletin adaletini omzu 4 pırpırlıya verme dizenine hep alkış tuttular. Kimse bu milletin vicdanı ile oynamasın. Hukuka katkı sağlamak varken çomak sokmak da neyin nesi? Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi maşaları yapamadıkları için kalkmışlar şimdi onu diktatör ilan ediyorlar.
“O DÖNEMKİ CHP'NİN İKİ MİLLETVEKİLİNDE DAHA FAZLA GELDİM, YİNE ÖYLE OLACAK”
Buradan milletvekili seçildiğim dönemde CHP'nin iki milletvekili vardı. Biri belediye başkanı oldu gitti, diğeri de ortalarda yok. O zaman da dedim, o ikisinin geldiğinden daha fazla geleceğim diye. Nitekim öyle de oldu. Şu an Edirne milletvekili değilim ama hala onlardan fazla geliyorum. Yarın akşam İpsala ve Keşan'dayım. Sonraki gün Enez'de. Lafla peynir gemisi yürümez. Edirne hangi yaşam felsefesinde olursa olsun bizim mili ve insani sorumluluğumuz, hizmet etmek.
“ARAMIZDA HIRSIZA, AHLAKSIZA VE VATAN HAİNİNE YER YOK”
Hizmetlerimizde eksiklikler olabilir. Aramızda bir tek hırsıza, ahlaksıza ve vatan hainine yer yok. Onun dışında herkes gelebilir. AK Parti'de eskimeyecek şey, AK Partili olmaktır. Sıfatlar gelir geçer ama ben Mehmet Müezzinoğlu olarak her zaman yanınızdayım.”
Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Gelir Gider Bütçesi okundu. Tek liste ile gidilen seçimde Avukat Çağrı Muştu başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Gürcan Banya, Caner Kurt, Mustafa Okur, Erkan Ola, Nil Sirel Öztürk, Turgut Taşdemir, Aydın Girgin, Hüseyin Başar, Mustafa Taş, Ayşe Çolak, Habibe Avcu, Özgü Gündüz, Yıldız Yeşilkurt, Erkan Tam, Cem Kürkçü, Banu Yılmaz, Şerafettin Biçer, Can Demir Çekiç, Samet Şen, Özlem Kezban Erdem, Yusuf Ziya Güçyener, Ahmet Yiğit, Erdem Güğümgüder ve Ali Kemal Ekşi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar açtı!
Esnafa güzel haber
15 yaşında Süper Lig'de
Yunanlı askerlere özel uçak
Savcıya gözaltı
‘Borcu krizi yaratanlar ödesin!’
T.Ü.'ye spor kompleksi
Edremit'te kitapseverlerle buluştu
‘Tava Ciğer'e anma pulu
Trakya Karması'na Edirne'den 13 isim
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx