ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Ucuz diye almayın’
Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, şehir merkezinin birçok yerinde kaçak alkol ve tütün mamullerinin satışının devam ettiğini belirterek, vatandaşın kendi sağlığını düşünerek bu ürünleri alıp kullanmamalarını önerdi.
Haberin Yayın Tarihi: 02-10-2017 07:59
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Ucuz diye almayın’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, şehir merkezinin birçok yerinde kaçak alkol ve tütün mamullerinin satışının devam ettiğini belirterek, vatandaşın kendi sağlığını düşünerek bu ürünleri alıp kullanmamalarını önerdi. Yaşagör, bu konuda çalışma yapan kolluk kuvvetlerini de daha fazla mesai harcamasını rica etti. 
Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, vatandaşın ucuz bulduğu alkol ve tütün mamullerini almamasını ve kullanmamasını tavsiye etti. “Kaçak içki ve tütün ürünlerine dur denmeli” diyerek şunları söyledi:
"Çok hassas bir konu. Bizim ülkemizde özel tüketim vergilerinin yüksekliğinden dolayı devletimiz tabi ki bu konudaki vergi uygulaması yapıyor fakat yine de kaçak alkol ve tütün mamullerini vatandaşımız kullanmamalı diye düşünüyorum. Bunların hangi şartlarda üretildiği menşei ne olduğu bilinmiyor. Zaten sağlığı etkileyen bu gibi maddelerin daha fazla insan sağlığını etkilediğini biliyoruz. 
“İNSANLARIMIZ ÖNCE SAĞLIK DEMELİ”
Dolayısıyla insanlarımız öncelikle 'sağlık' demeli. 'Ucuz diye bu tür sağlıksız ürünleri almalarını tavsiye ediyoruz. Kolluk kuvvetlerimizde bu konuda çalışmalar yapmaktadır. Kaçakla ilgili kolluk kuvvetlerimizin çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü biliyoruz fakat yine de buna rağmen çarşı merkezlerinin çok yerinde bu işi ticaret şekline dönüştüren kişiler hala bunu sürdürmenin peşinde. 
“KOLLUK KUVVETLERİ DAHA FAZLA MESAİ HARCAMALI”
Kolluk kuvvetlerinden bu konuda daha hassas davranmalarını şekilde ve daha fazla mesai harcamalarını istiyoruz. İnsan sağlığını kaçak alkol ve kaçak tütünden etkilendiğini bir defa daha yinelemek istiyorum. Kaçak alkolden gözlerini ve hatta yaşamını kaybeden insanlar olduğunu duymaktayız. İnsanlarımızın da duyarlı olmasını istiyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Psikolog Akın vefat etti
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
‘MHP meselelerin takipçisi’
Milli davet
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Hekimlerin isyanı: YETER ARTIK
71 yaşında 7. dünya turunda
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx