ANASAYFA
18 Mart 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Planda oylama uyuşmazlığı
AK Parti ve MHP Grubu'nun İmar Komisyonu kararlarındaki plan ve plan notlarının bir bütün olarak oylanmasına itirazına rağmen gündem maddesi CHP'li üyelerin oyçokluğu ile kabul edildi...
Haberin Yayın Tarihi: 04-10-2017 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Planda oylama uyuşmazlığı

Orkun AKMAN
Edirne Belediye Meclisi'nin Ekim ayı olağan toplantısı dün, Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında, Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşti. 9'u gündem toplam 10 maddenin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda AK Parti ve MHP Grubu, İmar Komisyonu kararlarındaki plan ve plan notlarının bir bütün olarak oylanmasına itiraz ederek bu maddeye ret oyu verdi.
Gündem maddeleri arasında yer alan ve Edirne Belediye Bandosu'nun 20 - 23 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan'da düzenlenecek olan 11'inci Uluslararası Askeri Bandolar Festivali'ne katılmasını öngören maddeye AK Parti ve MHP grubu şerh koydu. Maddenin encümenden gelmesi ve encümenin siyasi üyelerinin devam eden mahkeme süreci olduğu gerekçesiyle siyasi üyelerin oylarına şerh koyan iki parti, mahkeme sonuçlanana kadar bu tutumlarının devam edeceğini belirtti.
Öte yandan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Olin Yağ Fabrikası arkasında bulunan Edirne Belediyesi'ne ait Kedi ve Köpek Evi'nin karşısındaki alana Kedi Köyü oluşturmayı planladıklarını belirtti. Alanla ilgili birtakım düzenlemeler gerektiğini ve bu kapsamda mevcut alandaki tahsisin kaldırılması gerektiğini kaydeden Gürkan, “6 yıldır bir şey yapılmadı. Yapabilmek için tahsis kalkmalı” dedi. Söz konusu madde, oybirliği ile kabul edildi.
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nün Avusturya'nın Viyana ve Salzburg kentlerinde 9-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan su ve kanalizasyon şebekelerinde kullanılsan montaj ve demontaj ürünlerinin tanıtımı ve incelenmesi ile ilgili teknik gezinin yapılması konusundaki madde ise encümen kararının yeterli olması nedeniyle geri çekildi.
Mecliste son olarak İmar Komisyonu kararları görüşüldü. AK Parti ve MHP grubu, 1/5000 ve 1/1000 planlarını mevcut komisyona geldiği şekliyle, plan notlarıyla değişiklik yapılmadan oylanması talebinde bulundu. 4 plan notu hakkında bilgilendirilmediklerini ve bu doğrultuda plan ve plan notlarının ayrı şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Bunun üzerine CHP'li Selçuk Çakır, plan ve plan notlarının bir bütün olarak sayıldığını ve ayrı ayrı oylanamayacağını hatırlattı. Daha sonra yapılan oylamada gündem maddesi, AK Parti ve MHP'li üyelerin reddine rağmen oyçokluğu ile kabul edildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE