ANASAYFA
21 Temmuz 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘İki yüzlü Batı’
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Kuzey Irak'taki referandum konusunda İsrail hariç tüm dünya karşı olmasına rağmen oylamaya dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu olmadığını söyledi.
Haberin Yayın Tarihi: 04-10-2017 07:44
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘İki yüzlü Batı’

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Kuzey Irak'taki referandum konusunda İsrail hariç tüm dünya karşı olmasına rağmen oylamaya dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu olmadığını, İspanya'nın Katalonya bölgesindeki oylamaya hükümetinin karşı çıkması sonucu birçok yerde oy kullanılamadığını dikkat ç ekti.
25 Eylül'de K. Irak'ta 23 Eylül, İspanya'nın Katalonya bölgesinde 1 Ekim'de bir hafta ara ile yapılan referandum oylaması ile ilgili bir açıklama yapan Demirkıran Batı'yı ikiyüzlülükle eleştirdi. Demirkıran açıklamasında şunlara yer verdi:
“25 Eylül'de Kuzey Irak'ta yapılan referandum oylamasının birbenzeri, geçtiğimiz Pazar günü İspanya'nın Katalonya bölgesinde yapıldı. Daha doğrusu yapılmak istendi ama İspanya hükümetinin karşı çıkması sonucu birçok yerde oy kullanılamadı, çıkan çatışmalarda 761kişinin yaralandığı belirtildi. 
Buna karşılık Kuzey Irak'taki referandum konusunda İsrail hariç tüm dünya karşı olmasına rağmen oylamaya, dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu olmadı. Aslında olan şuydu; Haçlı-Siyonist ittifakı Irak'ın parçalanması yolunda atılan adımı sadece seyretmeyi tercih etti. Yani Irak'ın bölünmesi yönünde Barzani'ye fiilen engel olmamakla destek oldular. Buna karşılık bir hafta sonra benzer bir durum İspanya'da meydana geldiğinde Haçlı-Siyonist ittifakı İspanyol hükûmetinin oy sandıklarını iptal etmesi, oy kullanılacak yerlerin kilitlenmesi, oy kullanmak isteyenlerin polis gücü ile dağıtılması gibi tavırları karşısında sessiz kalmıştır. Yani Irak'ın bölünmesine destek verenler, İspanya söz konusu olduğunda bölünmenin karşısında yer aldılar. Buna ister ikiyüzlülük, ister samimiyetsizlik deyin, Haçlı-Siyonist ittifakı kendi arasında başka, İslam ülkeleri söz konusu olduğunda farklı bir tavır sergiliyor.
Söz gelimi, Kıbrıs söz konusu olduğunda KKTC'nin Rum kesimi ile birleşmesi için çabalayan Haçlı-Siyonist ittifakı İslam ülkelerinin parçalanması söz konusu olduğunda halkların özgürlüğünü hatırlıyor ve savunuyorlar. Bu ikiyüzlü tavır karşısında İslam dünyasının birleşmek için neyi beklediğini insan merak ediyor. Diğer bir merakımız da Batı'nın bu ikiyüzlülüğüne rağmen hala onlarla dostluğa devam edecek miyiz? Dileriz uyanış için daha çok fazla beklemek zorunda kalmayız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Psikolog Akın vefat etti
‘MHP meselelerin takipçisi’
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
71 yaşında 7. dünya turunda
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Altınkum’un bekçileri
Komşudan küçükbaş alımına kısıtlama
BAL'da 80 il'den 151 takım
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx