ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Yatırımlarda son durum
Edirne İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 2017 yılının üçüncü döneminde yerel yönetim ve kamu kuruluşlarının programlarında yer alan projelerin son durumu değerlendirildi…
Haberin Yayın Tarihi: 04-10-2017 07:50
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Yatırımlarda son durum

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne İl Koordinasyon Kurulu Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu başkanlığında yapıldı. İlin yatırımlarının son durumu masaya yatırıldı. Üçüncü yatırım dönemi içinde yapılan çalışmalar dahilinde 361milyon TL harcama yapılarak % 55 nakdi gerçekleşme sağlandığı bilgisi paylaşıldı.
Edirne İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 2017 yılının üçüncü döneminde yerel yönetim ve kamu kuruluşlarının programlarında yer alan projelerin son durumu değerlendirildi. Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda kaymakamlar, belediye başkanları, Planlama Müdürü Hasan Altundağ da hazır bulunurken, yatırımcı kuruluşlar Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü, İller Bankası 1.Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro 14. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü,TCDD 1.Bölge Müdürlüğü, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 1.Bölge Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 20.Bölge Müdürlüğü ile Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor, Milli Eğitim, Sağlık, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Bilim, Sanayi ve Ticaret, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, TCDD Edirne Gar Müdürlüğü temsilcileri katıldı. 
ÜÇÜNCÜ DÖNEMDE 361 MİLYON HARCAMAYLA  % 55'LİK NAKDİ GERÇEKLEŞME
Vali Yardımcısı Karslıoğlu yatırım ve projelere ilişkin genel değerlendirmesinde şunlara yer verdi:
“Kuruluşlarımızca Valiliğimize gönderilen raporlara göre, ilimizde kamu kuruluşlarımızın 2017 yılı yatırım programlarında küçük, orta ve büyük ölçekli 623 proje yer almaktadır. Bu projelerin toplam bedeli yaklaşık 4,7 milyar TL 'yi bulmaktadır. Bu projeler için önceki yıllarda 1milyar 277 milyon TL harcanmış, 2017 yılında da 657 milyon TL ödenek kullandırılması öngörülmüştür. Üçüncü yatırım dönemi içinde yapılan çalışmalar dahilinde 361milyon TL  harcama yapılarak % 55 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İzleyici kuruluşlar itibariyle değerlendirildiğinde, 2017 yılının üçüncü döneminde yapılan yatırım harcamalarının 325 milyon TL'sini merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülmektedir. Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi % 59'dur. 
Yerel yönetim kuruluşlarımız ise 36 milyon TL tutarında yatırım harcaması yaparak, % 35'lik bir nakdi gerçekleşme sağlamışlardır. Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımızca yapılan bu yatırım harcamaları sonucu, 2017 yılı üçüncü döneminde, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan 623 projenin 236 tanesi bitirilmiş, 276'sı devam etmekte olup, 111'ine ise henüz başlanamamıştır.”
Daha sonra kuruluşlar tek tek yatırımlara ilişkin sunum yaparak son durumu aktardı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
Hekimlerin isyanı: YETER ARTIK
Saros'uma dokunma!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx