ANASAYFA
18 Aralık 2017 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kağıt üstü 'Turizm Konseyi'!
Bir kentin tanıtımında en önemli materyallerden biri olan bilgilendirme tabelalarının yanı sıra otopark, gıda işletimlerinin denetimsizliği, tava ciğerindeki kalitenin her geçen gün düşmesi, Edirne Valisi Günay Özdemir'in talimatıyla kurulan 'Edirne Kültür, Turizm ve Tanıtım Konseyi'nin varlığını da sorgular hale getirdi...
Haberin Yayın Tarihi: 05-10-2017 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kağıt üstü 'Turizm Konseyi'!

Orkun AKMAN
Bir şehrin tanıtımında en önemli materyallerden biri olan bilgilendirme tabelaları şehre gelen turist ve ziyaretçiler için büyük kolaylık sağlarken Edirne Sarayı kalıntılarının bulunduğu Sarayiçi'ndeki tabelalar yıpranmış görünümüyle Edirne turizmine olumsuz yönde hizmet ediyor.Uluslararası turistlerin çok gelmesi ile övünen şehrimizin başta UNESCO Dünya Kültür Mirası Selimiye Camii ve yüzlerce yeri gösteren İngilizce tabela eksikliği ciddi bir şekilde hissediliyor.
6,5 asırlık tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Er Meydanı'nın yanı sıra Edirne Saray kalıntıları ve Balkan Şehitleri Anıtı'nın bulunduğu, Edirne'yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktaların başında gelen Sarayiçi'nde bulunan tabelaların içler acısı hali tepkilere yol açıyor.
Bir kentin tanımında önemli bir yer tutan ve bilgilendirme açısından ziyaretçilere ve turistlere büyük kolaylık sağlayan tabelaların yıpranmış hali, “Böyle mi 'Marka Kent' olacağız?” söylemini akıllara getirirken Edirne Valisi Günay Özdemir'in talimatıyla kurulan 'Edirne Kültür, Turizm ve Tanıtım Konseyi'nin varlığını da tartışılır hale getirdi.
'EDİRNE KÜLTÜR, TURİZM VE TANITIM KONSEYİ' İŞLEVİNİ YİTİRDİ Mİ?
Kent genelinde eksikleri belirlemek ve Edirne'nin imkanlarını tespit ederek geleceklerle ilgili hedefleri belirleyip, kurumlar arasında işbirliğini sağlamak amacı taşıyan konseyin son toplantısını ne zaman yaptığı bilinmezken, gazetecilerle ve turizmcilerle yapılan masa başı toplantıların konseyin varlığı hakkında birtakım soru işaretlerini gündeme getirdi. Birçok yaptırım gücüne sahip olması beklenen konseyin, kurulan WhatsAppŞikayet Hattı dışında gözle görülür somut bir adım atmaması konseyin işlerini yitirip yitirmediği sorusunu gündeme getiriyor.
Yaklaşık 1 yıl önce oluşturulmaya çalışılan ve Edirne turizmine ivme kazandıracağı düşünüldüğü için büyük heyecan yaratan bu oluşumun ne durumda olduğu akıllarda soru işareti yaratıyor. 
VALİ ÖZDEMİR HAZİRAN 2016'DA 'ÇALIŞMALARA BİRKAÇ HAFTADA TAMAMLANACAK' DEMİŞTİ
Konseyin kurulması talimatını veren Edirne Valisi Günay Özdemir, Haziran 2016'da şu açıklamalarda bulunmuştu:
“Bu koordinasyonun iyi takip edilmesi gerektiğini gördüğümüz için böyle bir konseyi kurmayı düşündük. Böyle bir sistem kurduğumuz zaman, şuna inanıyorum ki ben Edirne'de kültür ve turizm alanında var olan kapasitemizi çok daha iyi bir şekilde kullanabileceğimizi düşünüyorum. Konsey kurma çalışmalarını önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tamamlamış olacağız.”
Edirne Valiliği bünyesinde kurulan Edirne Kültür, Turizm ve Tanıtım Konseyi'nde Vali'nin yanı sıra Edirne Belediye Başkanı, Trakya Üniversitesi Rektörü, akademisyenler, kurum müdürleri, icra ve danışma kurulu üyeleri ile onların altında turizm, kültür ve tanıtma çalışma grupları yer alıyor. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
Ucuz uçak bileti En ucuz uçak biletleri için arayın,
kıyaslayın ve satın alın
aloucakbileti.net   0850 500 0 737
  ÇOK OKUNANLAR
Tarihi köprüde korkutan kaza
Güler ve Muharrem'in mutluluğu
Vatandaşın 'yağmur' imtihanı
Ertene'den veda
'Sivil mimarlık' çöplüğü!
ARAMIZDAN AYRILANLAR
‘Dini nikah kıyan da yargılanmalı’
‘Hiçbir ceza susturamaz’
Alzheimer'i geciktiren merkez
'Hayvanlar oyuncak değildir'
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE