ANASAYFA
22 Temmuz 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETSO'dan üyelere kıyak
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, üyelere avantaj sağlanması adına Elektronik Belge Dağıtım Sistemi üzerinden alınacak olan Faaliyet ve Oda Kayıt Belgelerinin ücretsiz olmasını kararlaştırdı.
Haberin Yayın Tarihi: 05-10-2017 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETSO'dan üyelere kıyak

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı yazılı açıklamada, “Kalite politikamız çerçevesinde, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize zamanında, kesintisiz, hızlı ve kaliteli hizmet vermek başlıca amaçlarımızdandır. Bu doğrultuda Odamız; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yazılımı gerçekleştirilen Elektronik Belge Dağıtım Sistemine (EBDS) dahil olarak, üyelerimizin kullanımına sunmaya başladık.
EBDS sistemi sayesinde Odamız üyeleri artık internet üzerinden e-imzalı Faaliyet Belgesi ve Oda Sicil Kayıt Sureti alabilecek, Oda üyelik aidatlarını sorgulayabilecek ve kredi kartı ile aidat ödemesi gerçekleştirebilecektir.
Odamız Yönetim Kurulunun 3 Ekim 2017 tarihli kararı ile üyelerimize avantaj sağlanması adına Elektronik Belge Dağıtım Sistemi üzerinden alınacak olan Faaliyet ve Oda Kayıt Belgelerinin ücretsiz olması kararı verilmiştir.
EBDS sistemi hakkında ayrıntılı bilgiler www.etso.org.tr internet adresimizde bulunan Online İşlemler bölümünde yer almaktadır.”
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve KOSGEB desteklerinin daha etkin kullanımını sağlamak üzere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine devam ettiği bildirildi. 
ETSO Başkanı Zıpkınkurt konuya ilişkin açıklamasında, 2017 yılında açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin dördüncüsünün 7 - 10 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenleneceğini belirterek şunları söyledi:
“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla düzenlenmektedir. KOSGEB destekleri kapsamında yeni bir iş kurma fikri olan girişimcilerin desteklenmesine yönelik olarak Yeni Girişimci Desteği başlığı altında 50 bin TL'si hibe, 100 bin TL'si faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplamda 150 bin TL'lik yeni girişimci desteği verilmektedir.
Geri Ödemesiz olarak verilen 50.000-TL nin 2.000-TL si işletme kuruluş desteği, 18.000-TL si kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği ve 30.000-TL si işletme giderleri desteği olarak kullanılmaktadır. Bu destekten faydalanmak isteyenlerinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak sertifika alma şartı aranmaktadır.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda 07-10 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 gün sürecektir. Eğitime katılım ücretsiz olup sertifika alabilmek için eğitimlere devam zorunluluğu bulunmaktadır.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılmak isteyenlerin Odamız AB ve Dış İlişkiler Bölümüne (Tel: 0284 225 10 14 dahili:121, meliketatli@etso.org.tr) bizzat gelerek 24 Ekim 2017 Salı günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altınkum’un bekçileri
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
‘MHP meselelerin takipçisi’
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Hekimlerin isyanı: YETER ARTIK
71 yaşında 7. dünya turunda
Saros'uma dokunma!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx