ANASAYFA
16 Ağustos 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kes'le 5'inci dönem
39'uncu Bölge Edirne Eczacı Odası'nın hafta sonu 11. olağan genel kurulunda seçilen yeni Yönetim Kurulu oda binasında ilk toplantısını yaparak görev bölümünü gerçekleştirdi.
Haberin Yayın Tarihi: 05-10-2017 07:46
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kes'le 5'inci dönem

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
39'uncu Bölge Edirne Eczacı Odası'nın yeni Yönetim Kurulu dün oda binasında bir araya geldi. Oy birliğiyle başkanlığa Eczacı Cenk Kes, genel sekreterliğe Eczacı Emine Çebe, saymanlığa Eczacı Uygar Güler, üyeliklere de Eczacı Gürkan Kılıçcıgil ve Eczacı Esin Yavuz getirildi. 5'inci dönem için güven tazeleyen Başkan Eczacı Kes, yeni döneme ilişkin şunları söyledi:
“Eczacı Odası yönetim kurulları her iki senede bir yapılan seçimle yeniden görev başına geliyorlar. Bizim yasamız ve tüzüğümüz gereği iki senede bir yapılan seçimler neticesinde oda organları oluşuyor ve oda organlarında bir tanesi olan yönetim kurulu da iş başına geliyor. Bu benim beşinci dönemimim başlangıcı. Dört dönemdir Oda Başkanı olarak devam ettiğim görevime üyelerimizin teveccühü ile 5'inci döneme başlıyoruz.”
Bundan sonraki sürece de değinen Eczacı Kes,"Öncelikle bizi seçen üyelerimize layık olmak, onların hak ve menfaatlerini korumak adına odamız bazında elimizden ne geliyorsa onu yapmak için çaba sarf edeceğiz. Eczacılar zorlu bir süreçten geçiyor. Onların ekonomik ve mesleki problemlerini çözebilmek adına odamız her türlü girişimin içinde yer alacaktır. Onların sorunlarını en üst seviyedeki muhataplarına iletmek noktasında çalışmalar gerçekleştirecektir. Aynı zamanda dönem içinde üyelerimizin mesleki yaşamlarını zenginleştirmek adına meslek içi eğitim seminerlerini de uygulamaya sokacağız. Süreç içinde hem kişisel hem de mesleki girişimleri adına bu tür eğitim seminerlerine ağırlık vereceğiz” diye konuştu.
“ÇAĞDAŞ ÜLKE İÇİN TABLO DOĞRU DEĞİL”
Meslekte 42 yılı dolduran ve mesleğin duayenlerinden Ecz. Şükrü Ciravoğlu da, divan başkanlığını yürüttüğü genel kurul sonrası seçilen yeni yönetim kuruluna görevinde başarılar diledi. “Meslekte 42'nci yıl ve İstanbul Eczacı Odası, Tekirdağ Eczacı Odası ve Edirne Eczacı Odası olarak tam 40 yılı örgütün içinde geçti. Mutluyum mesleğimiz bu, her şeyin önünde mesleğimiz geliyor. Mesleğimizde başarılı olmak mesleğimizin başarılı olması, halka doğru hizmet verebilmesi, topluma yararlı olabilmesi en büyük amacımız. Onun içi burada da başarılı oldukça mutluluk duyuyoruz. Edirne Eczacı Odası'nın da bu yıl 20'nci kuruluş yıldönümü. 1997 yılında Tekirdağ Eczacı Odası'nda ayrılarak Edirne Eczacı Odası'nı kurduk. Trakya'da Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ olarak tek eczacı odası vardı.  Yaklaşık 12 yıllık mücadeleden sonra Türk Eczacıları Birliği'ne bağlı Edirne Eczacı Odası'nı kurmayı başardık ve kurulduğundan beri de bugüne kadar doğru hizmetlerle bütünlük içinde hareket etti. Aramızda hiç çatlak ses olmadı hep birlikte hareket ettik, birlikte düşündük, birlikte çalıştık. Bu dönemki yönetime seçilen arkadaşlarımız da daha önceki yönetimden gelen birlikte çalıştığımız arkadaşlar. Bayrak yarışı yoruldukça bayrağı birbirimize devrederek hizmeti sürdürmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 
Eczacı Ciravoğlu, "Meslek zorlu süreçten geçiyor ve 40 yılı göz önüne alarak neler söyleyebilirsiniz?" şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:
"Meslekteki zorlu süreç ülkenin genel ekonomik koşullarına ve genel tablosundan soyutlamak mümkün değil. Ülkenin genel ekonomisindeki gidişattaki bozukluk ve gidişatın yönü giderek serbest eczacısını sıkıştırmaya başladı. Küresel sermayenin, uluslararası ilaç tekellerinin baskıları, davranışları da söz konusu. Bir taraftan onlar var bir taraftan burada ulusal sanayi ve serbest eczane düzenini korumaya yönelik hükümetlerin yeterli çabası gözükmüyor. Dolayısıyla eczane eczacısı sıkışıyor, makas giderek daralıyor, iş hacmi artıyor gelir azalıyor, giderler artıyor. Bir mücadele veriliyor. Önemli bir hizmet, halkın ilaç buluştuğu nokta, sağlık hizmetinin uç noktası en önemli noktalarından biri. Ama bunu verebilmek için eczacı yaşam mücadelesi, ayakta durma mücadelesi veriyor ve sonra da hizmeti vermeye çalışıyor. 
“MAKAS GİDEREK DARALIYOR”
Çağdaş bir ülke için doğru bir tablo değil. Ama maalesef ülkemizin koşulları bunlar. Siyasal tablo da çok sağlıklı gözükmüyor. Bunun getireceği bir takım ekonomik sıkıntılar da söz konusu. Her bakımdan zorlu bir süreç yeni seçilen yönetim kurulumuzu bekliyor. Ama başarıyla görevi yapacaklarına inancımız tam.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar açtı!
Esnafa güzel haber
15 yaşında Süper Lig'de
Yunanlı askerlere özel uçak
Savcıya gözaltı
‘Borcu krizi yaratanlar ödesin!’
T.Ü.'ye spor kompleksi
Edremit'te kitapseverlerle buluştu
Takım Elbisede Şık Saat Seçimi Nasıl Olmalı
Trakya Karması'na Edirne'den 13 isim
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx