ANASAYFA
20 Temmuz 2018 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Şifa dağıtan taşlar
Şifa dağıtan taşlar ve kristaller semineri Carpe Diem Gelişim Merkezi'nde Bioenerjist Belgin Dal tarafından verildi...
Haberin Yayın Tarihi: 06-10-2017 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Şifa dağıtan taşlar

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Şifa dağıtan taşlar ve kristaller semineri Carpe Diem Gelişim Merkezi'nde Bioenerjist Belgin Dal tarafından verildi. Çok sayıda kişinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde taş ve kristallerin insan üzerindeki bilinmeyen mucizeleri uygulamalı olarak anlatıldı. Dal, taşları kimsenin 'Burcumun taşıdır' deyip kullanmamasını tavsiye etti ve taşların gıda takviyesi gibi düşünülmesini istedi. 
Şifa dağıtan taş ve kristalleri de yanına alarak Sapanca'dan Edirne'ye taşların bilinmeyen şifasını paylaşmak üzere gelen Belgin Dal katılımcılarıyla Carpe Diem Gelişim Merkezi'nde bir araya geldi. Dal ile yaptığımız söyleşide taşlarla olan buluşmasını, insanların nerede, ne zaman, hangi hallerde taş ve kristalleri kullanması gerektiğini ve taşlara keşif yolculuğunu siz okurlarımız için sorduk, Belgin Dal da şöyle anlattı.
Soru: Taşları ilk ne zaman ve nasıl keşfettiniz?
“Şifalı taşları tanımam tamamen spontane gelişen bir olay ile oldu. 15 sene migren rahatsızlığı çeken bir kişiydim. Taşlar ve enerjiye inanmayan biriydim. 2008'de yaşadığım bir olay üzerine şifalı taşları keşfettim.”
“BURCUMUN TAŞIDIR DEYİP KULLANMAYIN”
Soru: Günümüzde insanlar gerek evlerinde gerek üzerlerinde takı olarak doğal taş kullanıyorlar. Doğal taşları neye göre almalılar? 

“Maalesef ki her birey burcumun taşı ya da stresime iyi gelir gibi birçok seçenekten dolayı doğal taşlar almaktadırlar. Bu bana göre yanlıştır. 'Burcumun taşıdır' diyerek kanser hastası olan bir kişi Aragonit taşı kullanırsa kanser rahatsızlığında 1. evre olan bir kişi bu taşın taşıdığı mineralden dolayı hızla 4. evreye nüksedebilir. Aragonit taşının içeriğinde eser miktarda kurşun minerali vardır. Deri gözeneğimiz açık olduğu için bu taştaki mineral deri gözeneğinden içeri girerek hastalığı ilerletecektir. Oysaki kanser hastası Selenyum minerali taşıyan selenit taşını kullansa taştaki mineral deri gözeneğinden içeri girerek kişinin bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Hızla iyileşme sistemi oluşacaktır. 
“BURCA GÖRE DEĞİL, MİNERALLERE GÖRE KULLANILMALI”
Tabi ki taşları gıda takviyesi gibi düşünmek gerekiyor. Nasıl grip olduğumuz da C vitamini yiyeceklerde takviye alıyorsak taşlardan da takviye alıyoruz. Taşları kullanırken mutlaka burca göre değil minerallere göre kullanılması gerekiyor.”
Soru: Bugüne kadar yanlış bilgilendiğimiz taşlar var mıdır? En çok insanlar hangi taşları kullanıyorlar?
“Toplum arasında en çok Akik taşı kullanılır. Peygamber efendimizin mührü ve taşımak sünnettir diye lanse edilir. Oysa ki Akik taşını yüksek tansiyonlu kişiler kullanamazlar. Kan basıncını yükselten taşlardan bir tanesidir. Kişi felç geçirebilir. Yüksek tansiyonlu kişiler Aventurin, Firuze, Labradorit taşını kullanabilirler. Akik taşını düşük tansiyonlu kişiler kullanabilirler. Ayrıca Akik taşı kanamayı durdurur. Yanığa iyi gelir. Evlerde bulundurabiliriz.”
Soru: Bildiğimiz kadarıyla ayrıca bioenerjistsiniz. Taşlar ve bioenerji bize göre birbirinden uzak. Sizin her iki tekniği birleştirdiğinizi biliyoruz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?
“Bana göre hastalıklar mineral azlığı ve fazlalığı ve bilinçaltı sebeplerinden dolayı oluşmaktadır. Bir kişi bel fıtığı ya da boyun fıtığı diye düşünelim. Bel ya da boyun fıtığı sinir sıkışmasıdır. Birçok kişi bel fıtığından 4 defa ameliyat olur. Hatta beline platin taktırır. Sonra da 'ben iyi değilim hala ağrılarım var' der. Aslında bu bir takım oyunu mineraller taşlar ile. Bor ve bakır mineralleri sinir sıkışmalarına iyi gelir. Kişi anne karnından itibaren sırtına çok yük almıştır. Anneye, babaya hiç bir şey olmasın diye sırtına sürekli yük almıştır. Burada devreye bilinçaltı ve bedendeki tıkalı blokajlı enerji kanallarını active eden bioenerji devreye girer. Böylelikle kişiler hızla iyileşmeye başlayacaklardır. Dediğim gibi bu bir takım oyunudur.”
Soru: Stone şifa bioenerji nedir ? 
“Stone şifa bioenerji tekniği yıllardır çalışmalarım sonucunda danışanlarım da kısa ve net sonuç aldığım bana ait olan bir teknik ismidir. Az önce de bahsettiğim gibi hastalıklar mineral azlığı ve fazlalığından oluşur. Zihin, beden ve ruh dengesi ve şifasında mineraller, bilinçaltı ve çakra ve aura yırtığı dengesi çok önemlidir. Stone şifa bioenerji tekniği ile bu denge sağlanmaktadır.”
Soru: Eğitim veriyor musunuz? Eğitime kimler katılabilir?
“Hayatına ve çevredeki kişilerin hayatına dokunmak isteyen herkese eğitim veriyorum. Hatta aralarında doktor kursiyerlerimiz de var. Yurt dışında hastanelerde ameliyata giren doktorların yanında Bioenerjistlerin de girdiği bilinmektedir.”
Soru: Bu konular üzerinde eğitim aldınız mı ? 
“15 sene geçmeyen bir Migren rahatsızlığının iyileşmesi sonucunda dalga geçtiğim enerji ve taşlarla ilgili kendimi sürekli eğitime adadım. Hatta 'ilim Çin'de de olsa git' deyimini yerine getiren birisiyim. Gerek yurt dışı ve yurt için de birçok kişilerden eğitim aldım. İlim beşikten mezara kadar. Son nefesime kadar alacağım.”
Soru: Ünlü şifacı John of Godh'la tanışmak için Brezilya'ya gittiğinizi biliyoruz. Orada neler öğrendiniz? 
“Brezilya Cumhurbaşkanı tarafından koruma altına alınan doğal şifacı John of Godh'la benim bağlantım bundan 4 sene önce bir kanser hastası danışanımın benim ona özel hazırladığım taşlarla gitmesi ve John of Godh ve rehberleri tarafından 'bu taşlar doğru taşlar' diyerek benim bayan olduğumu bilmedikleri halde 'bu bayan buraya gelecek' deyimiyle başladı. 4 senedir takip edip araştırdığım John of godh'a Temmuz ayında gittim. Orada yaşanılan olaylarda John of Godh'un kişileri anestezi dahi etmeden canlı ameliyatlarına şahit oldum. Brezilya'da onun özel merkezinde meditasyonlar yaparak bambaşka deneyimler keşfettim.”
KRİSTAL YATAK ŞİFA DAĞITIYOR
Soru: Brezilya'dan getirdiğiniz özel Kristal yatak şifa bulmak isteyenler tarafından çok ilgi görüyor. Sebebi nedir? Bu yatak hangi hastalıklara iyi gelmektedir? 

“Brezilya'dan getirdiğim kristal yatak ve özel mavi eldivenli Kristaller  herkese verilmiyor. John of Godh tarafından uygun görülen kişilere verilmekte ve uyumlanmaktadır. Kristal yatakta çakra dengesi sağlanır. Aura yırtığı onarılır. Kristallerin yüzyıllardır bilinen şifa gücü hücrelerde bağışıklık sistemini güçlendirir. Kristal yatak çok büyük ilgi gördü. Hatta yurtdışından  dahi  danışanlarımız gelmektedir.”
Soru: Çok yoğun olduğunuzu hatta günün 20 saatini çalıştığınızı duyduk .Bu enerjiyi nasıl buluyorsunuz ? Sizden eğitim almak isteyenler ve şifalanmak isteyenler size nasıl ulaşabilirler?
“Bana 24 saat bile yetmiyor. Şifa dağıtmak ve kişilerle bilgileri paylaşarak eğitim vermek ve karşılığında dua alarak iyileşen kişilerin gözlerin deki ışığı görmek dünyada ki en güzel şeydir. Bana ulaşmak isteyenler www.belgindal.com sitesinden ulaşabilir.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Genç pehlivana hazin veda
Eylül ve Asya bulundu
Krallar gibi
‘Tren kazası cinayet’
TKBL için son gün!
RÜYA GİBİ
‘Ergene temiz akmalı’
Kapıkule'de trafik artışı
Sessiz çığlıktan barışa pedal
Yeni bakana ilk soru
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx