ANASAYFA
20 Temmuz 2018 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Bostancı'ya 'Enez Yılı' salvosu
Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı'nın '2017 Enez Yılı lafta kalmıştır' şeklindeki sözlerine 2017 Enez Yılı Etkinlikleri Eşgüdüm Komisyonu'ndan sert tepki geldi.
Haberin Yayın Tarihi: 06-10-2017 07:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Bostancı'ya 'Enez Yılı' salvosu

Komisyon adına konuşan Ulaş Demiray, “Kendisine gerekli yanıt Enez'de yapılan toplantıda İl Genel Meclisi Başkanı tarafından verilmiştir. Bu yılla ilgili olarak İl Genel Meclisi'nin kendi görev alanında yaptıkları anlatılmıştır. Bunun ötesinde Eşgüdüm Sekreterliği olarak bizim de Sayın Bostancı'ya söyleyeceklerimiz vardır. 2017 yılının Enez Yılı ilan edilmesi, en başından beri Sayın Bostancı'yı rahatsız etmiş ve bu etkinliğin içinde hatta başında olmamak için ucuz mazeretler üretmiştir. Bu etkinliğe katılmadığı gibi, Enez bürokrasisinin bu etkinliklerden uzak durması için de çaba sarf etmiştir. Yani bu etkinliği kundaklamaya çalışmıştır.”dedi.
“İlan edilen Enez Yılı'ndan beklenen en önemli amacın Enez üzerine dikkatlerin daha da yoğunlaşmasını, tanıtımın içten dışa doğru daha da genişletilmesini, ilginin daha da artırılmasını sağlamak olduğunu” belirten Demiray, şöyle devam etti:
“Her şey para ve pul değildir. Örneğin Enez'de kaymakamlık tarafından düzenlenen satranç turnuvasının bütçesi ile yapılan tanıtımın getirdiği yarar ölçülemez. Elbette Enez Belediyesi ve Kaymakamlığı bu işin başında olabilseydi çok daha önemli sonuçlar alınabilecekti.. Belediye kendi İktidar İl Genel meclisi Üyeleri'nin de onayladığı bir etkinliğe sırtını çevirmiştir. Bu tanıtım yılı için bütçe ayırması gereken en önemli kuruluş Enez Belediyesi 'Niye bu işin bütçesi yok? ' diye hesap soruyor. Bu hem suçlu hem haklı olma çabasından başka bir şey değildir.”
2017 Enez Yılı ile çalışmaları ve sonuçları ile  ilgili daha sonra daha geniş bir açıklama yapacaklarını belirten Ulaş Demiray, Enez'de Belediyesi'nin festival adı altında 3 gün süren, yenilip, içilen laylaylom bir etkinlik yaptığını, Enez'in en kalabalık olduğu dönemdeki bu etkinlikte sadece yorumculara ödenen paranın 110 bin TL olduğunun bilindiğini, Bu paranın Belediye bütçesinden ödenmesinin mümkün olmadığını vurguladı. Demiray, “Bu paranın kimlerden  hangi vaatlerle alındığı çok şaibelidir. Kaldı ki bu para Enez'in tanıtımından çok, 3 gün boyunca her fırsatta mikrofonu kapıp sahneye çıkan Bostancı'nın Enez yerine kendini tanıtması için kullanılmıştır. Halbuki bu para ile tüm yıla yayılacak şekilde, tanıtım için dış ülkelere dönük, ciddi 6-7 etkinlik ve tanıtım yapılabilirdi” dedi.
Demiray, ”İşin özeti şudur. Bostancı kendisinden başka bir akıl tanımaz. Örgütlü ve şeffaf çalışmak işine gelmez. Demokrasi dendiğinde yalnızca kendi seçilmişliğini anlar. İş de üretemez, hatta doğru  laf da üretemez. 15 yılda kendi hizmetlerinin ne olduğunu, gerçeği arayan basın mensupları araştırmalı, ondan sonra Bostancı'yı ciddiye alıp almamaya karar vererek, onun sözlerini gazetelerine manşet yapmalıdırlar” diyerek sözlerini tamamladı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Genç pehlivana hazin veda
Eylül ve Asya bulundu
Krallar gibi
‘Tren kazası cinayet’
TKBL için son gün!
RÜYA GİBİ
Kapıkule'de trafik artışı
‘Ergene temiz akmalı’
Sessiz çığlıktan barışa pedal
Yeni bakana ilk soru
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx