ANASAYFA
21 Temmuz 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Trakya, Şehir Ödülleri'nin gözdesi
Trakya Kalkınma Ajansı'nın 'En İyi Destinasyon Tanıtım Filmi' kategorisinde ödül aldığı 'Şehir Ödülleri Türkiye 2017' Ödül Töreni'nde Edirne Belediyesi 'Yılın Koruma Projesi' kategorisinde ödüle layık görüldü.
Haberin Yayın Tarihi: 06-10-2017 07:50
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Trakya, Şehir Ödülleri'nin gözdesi

Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı'nın destekleriyle hazırlanan 'Şehir Ödülleri Türkiye 2017' Ödül Töreni, Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildi.
'En İyi Destinasyon Tanıtım Filmi' kategorisinde 'Trakya'ya Hoş Geldiniz' isimli filmle Trakya Kalkınma Ajansı ödül almaya hak kazandı. Ödül, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'e Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın tarafından takdim edildi. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin 'Bu filmde Trakya Bölgesini ortak bir bakış açısıyla ele aldık, profesyonel bir anlayışla doğaçlama çekimlerden oluştu filmimiz. Bölge insanımız kendi bakış açışıyla Trakya'yı anlattı filmde. Zannediyorum ki güzel bir iş ortaya çıkarmışız, ödüle layık görüldü filmimiz. Ayrıca bir noktaya daha dikkat çekmek isterim. Trakya Kalkınma Ajansı olarak destek vermiş olduğumuz 'Trakya Bağ Rotası' projesi de ödüle layık görüldü, Edirne, Süleymanpaşa ve Lüleburgaz Belediyelerimiz de ödülle dönüyor buradan. Trakya, ödül törenine damga vurdu diyebiliriz. Sözlerime son vermeden bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutlar, bu ödülü bize layık gören jüriye de teşekkürlerimi iletmek isterim.'
Trakya Kalkınma Ajansı'nın 'En İyi Destinasyon Tanıtım Filmi' kategorisinde ödül aldığı törende Edirne Belediyesi'Yılın Koruma Projesi', Süleymanpaşa Belediyesi 'Eğiten Şehir', Lüleburgaz Belediyesi 'Geleceği Şehri' ve 'Yılın İlçe Belediyesi' kategorilerinde ödüle layık görüldü. Ayrıca Trakya Kalkınma Ajansı'nın destek verdiği Trakya Bağ Rotası Projesi de 'En iyi Turizm Projesi' ile ödül almaya hak kazandı.
Genel Sekreter Şahin “Aldığımız Ödülün Verdiği Heyecanı Sizinle Paylaşmak İstedim!”
Trakya Kalkınma Ajansı,  Şehir Ödülleri Türkiye 2017 ödül töreninde “En İyi Destinasyon Tanıtım Filmi” dalında almış olduğu ödülü basın mensuplarıyla paylaştı.
Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında düzenlenen basın toplantısında Genel Sekreter Mahmut Şahin ödül süreci hakkında basına bilgi verdi ve ödül alan “Trakya'ya Hoş Geldiniz” isimli tanıtım filmi basın mensuplarıyla birlikte izlendi.
ŞEHİRLER ÖDÜLLERİ 2017 ÖDÜL TÖRENİ
Yaşayan Şehirler Platformu'nun ilk etkinliği olan Şehir Ödülleri Türkiye, İzmir'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 1 Ağustos 2017- 8 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye'nin 81 ilindeki tüm kamu ve özel kuruluşların projelerini sunduğu, Şehir Ödülleri Türkiye kapsamında özel ödüllerde 3 farklı kategoride, umut ışığı temalı paydaş ödüllerinde 20 farklı kategoride, bilim ışığı temalı akademi ödüllerinde ise 4 farklı kategoride ödül verildi. Yerel yönetimlerden, özel kuruluşlara, kalkınma ajanslarından üniversitelere kadar birçok farklı alanda şehrine katkı sağlayan, yerelden kalkınma yaratan şehir paydaşları değerlendirildi. Yoğun başvuru süreci sonunda Türkiye'nin farklı bölgelerinden kurum ve kuruluşlar seçkin jüri üyelerinin değerlendirmesi ile ödül aldı.
Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunlara değindi: 
"Biz değerlerimizi koruyamadığımız sürece onların üzerine hiçbir mimari yapı kuramayız. İlk önce değerlerimizi korumasını öğrenmeliyiz. Daha sonra koruduğumuz değerleri yöre halkına kazandırıp sürdürülebilir bir yaşam oluşturmalıyız. Şehir Ödülleri Türkiye'yi hayata geçirmekteki amacımız yarıştırmak değil örnek göstermek ve teşekkür etmektir. Yaşayan Şehirler Platformu, şehirlerin kentsel kalkınma hedeflerini kazandırmaya yönelik bir adımlar bütünüdür. Bizler bu bütünün her bir parçası ile tüm paydaşlarımızın desteği, yerel yönetimlerimizin işbirliği ile şehirlerimizin geleceğini aydınlatmaya devam edeceğiz”.
T.C. Turizm Bakanlığı özel izni ve işbirliği ile Efes Müzesi envanterlerinde yer alan, daha önce hiç sergilenmemiş Heykel Sanatçısı Şerif Akşit tarafından yeniden yaratılan tarihi bir kandil, İzmir şehrinin tarihi değerlerine, coğrafyasında geçmişte yaşamış medeniyetler ve kültürlerine dikkat çekmek, ören yerlerimiz, müzelerimiz ve eserlerimizin farkındalığını arttırmak, bilinirliği ve tanınırlığını yükseltmek amacıyla ödül olarak sunuldu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Psikolog Akın vefat etti
BAL'da 80 il'den 151 takım
Komşudan küçükbaş alımına kısıtlama
71 yaşında 7. dünya turunda
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Veteranlardan Budak'a sürpriz ziyaret
Milli davet
‘50 yıllık hasret’
Çeltikte larva mücadelesi şart
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx