ANASAYFA
21 Temmuz 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ANTALYA PSİKOLOGDA PSİKOLOJİK DESTEK
Psikolojik sağlamlık, kişi bir zorluk veya risk yaşadığında bu durumun altından her türlü kalkabiliyorsa kullanılabilecek bir ifadedir.
Haberin Yayın Tarihi: 06-10-2017 11:22
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ANTALYA PSİKOLOGDA PSİKOLOJİK DESTEK

Psikolojik sağlamlık, kişi bir zorluk veya risk yaşadığında bu durumun altından her türlü kalkabiliyorsa kullanılabilecek bir ifadedir. Eğer kişisel bir zorluk ve risk yaşıyorsanız vakit kaybetmeden Antalya Psikologa başvurmanızı tavsiye ederim. Risk faktörü olmadığında özellikle çocuklar genel olarak yeterli, uyumlu ve normal davranışlar göstermektedir. Psikolojik sağlamlık araştırmalarında; riskli ortam ve koşullar ile risk altında başarı sağlayabilmiş çocuklar her türlü zorluğun altından kalkabildiğini ıspatlamıştır.

 

Psikolojik Sağlamlıkta Risk Faktörü

 

Zorluk anlamına gelen risk, istatistik ile ilişkili olarak incelenmektedir. Risk faktörleri, olası bir problemin devam etmesi ve olası bir sorunlu durumun ortaya çıkmasına neden olan etmenler şeklinde tanımlanmaktadır. Risk faktörleri insanların özellikle de çocuk ve gençlerin okuldan uzaklaşma, suça karışma gibi olumsuz sonuçları yaşamalarına sebep olan etmenleri içermektedir. Risk faktörlerini bertaraf etmenin yollarından birisi de hipnoterapidir. Bu konuda büyük başarılara imza atmış Antalya Hipnoz her zaman sizlerin hizmetindedir.

 

Çocuklar için en önemli risk faktörleri kronik denebilecek düzeyde devamlılık gösteren faktörlerdir. Çocukların genel olarak bir yakınını kaybetme veya ağır hastalık durumunda psikolojik sağlamlık gösterme düzeyleri yüksektir. Ancak sürekli aile içi çatışma veya yoksulluk gibi durumlarda psikolojik sağlamlık gösterme düzeyleri düşebilmektedir ve dirençleri azalabilmektedir. Bu durumda olan çocuklar ve bireyler için üstün başarılarla dolu Antalya Psikoterapi danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Risk faktörlerinin varlığı psikiyatrik hastalıkla pozitif korelasyon göstermektedir. Risk faktörü altında olan çocuğun psikiyatrik bozukluğa sahip olma olasılığı herhangi bir risk altında olmayan çocuğa oranla daha yüksektir. Çocuk olsun birey olsun her türlü danışman ve destek arayışınız için https://www.alibicak.com/ sitesine ulaşıp iletişime geçmenizi öneririm.

 

Psikolojik sağlamlık araştırmalarına göre risk faktörleri erken doğum, olumsuz yaşam koşulları ve deneyimler, kronik hastalıklar, ana babaların sağlık ve psikopatolojik geçmişi, ana babaların bir arada yaşamaması, yetersiz çocuk yetiştirme tutumu, aile içi şiddet, okula uyum güçlüğü, başarısızlık ve okulu bırakma, ihmal ve istismar, madde bağımlılığı, maddi sıkıntılar, yoksulluk, toplumsal travmalar ve doğal afetler olarak sıralanmaktadır

 

Psikolojik Yeterlilik

 

Bazı risk faktörleri; olumsuz sonuçların nedeni, bazı risk faktörleri ise olumsuz olayların sonuçlarıdır. Psikolojik sağlamlıkta riski tanımlamanın yanında olumlu bir sonuç olan yeterlik kavramını da açıklamak gerekir.

 

Yeterlik akademik ve toplumsal alanda uyumlu sonuçların elde edilmesidir. Çocuğun bireysel gelişimini sağlayabilmek için çevresindeki koşullara uyum sağlamasını ifade etmektedir. Yeterlik anlamında en sık kullanılan olumlu sonuç değişkenleri; akademik başarı, olumlu davranış örüntüleri, arkadaşlar tarafından kabul görmek ve yakın arkadaşlık ilişkileri kurmak, psikolojik sağlık ve yaşa uygun spor ve toplum hizmeti gibi etkinliklerin içinde yer almak şeklinde sıralanabilir. Konu ile alakalı diğer bilgileri alibicak.com sayfasından ulaşmak mümkündür.

 

Psikoterapi, cinsel terapi, çocuk ve ergen danışmanlığı, grup psikoterapi, evlilik terapisi, kurumsal eğitim ve danışmanlık ile alakalı Psikoterapist Ali Bıçak uzman olarak destek vermeye devam etmektedir.

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşu Euro'ya geçmeye hazırlanıyor
Psikolog Akın vefat etti
‘MHP meselelerin takipçisi’
Kadın basket sizlere ömür
‘50 yıllık hasret’
71 yaşında 7. dünya turunda
Mimar Sinan Rotary'de yeni dönem
Altınkum’un bekçileri
Komşudan küçükbaş alımına kısıtlama
BAL'da 80 il'den 151 takım
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx