ANASAYFA
16 Ağustos 2018 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
BURSA PSİKOLOGDA DANIŞMANLIK
Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hem meslek olarak hem de bir disiplin olarak gerekli bütün standartları karşılamaktadır.
Haberin Yayın Tarihi: 06-10-2017 11:23
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
BURSA PSİKOLOGDA DANIŞMANLIK

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hem meslek olarak hem de bir disiplin olarak gerekli bütün standartları karşılamaktadır. Bu konuda ihtiyaç duyabileceğiniz merkezlerin başında Bursa Psikoterapi gelmektedir.

 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

 

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik kayda değer bir zaman periyodu boyunca standartlardan uzaklaşmamaya çalışmıştır. Hem üzerinde durduğu şeylerle hem de bazı zamanlardaki tarihi arka planıyla diğer akıl sağlığıyla ilgili disiplinlerden ayrışmış ve onlarla ilişkili olmuştur. Ancak bir meslek olarak Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik oldukça yenidir ve 1900’lerin başlarında yenilikçi rehberlik faaliyetinden ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla psikolojik danışmanlık bir taraftan bir grup bilim adamı tarafından psikolojinin yaşam boyu bireysel ve kişiler arası ilişkileri kolaylaştıran ve duygu, akıl sağlığı, eğitim, yetkinlik ve gelişim konularına odaklanmış bir kolu olarak görülmüştür. Yetkinlik ve gelişim alanında danışılabilecek yerlerden olan Bursa Psikolog her zaman insanların sorunlarına çözüm bulabilmiştir.

 

Aslına bakılırsa psikolojik danışman insanın sistemini anlamaya, anlam bulmak için onlarla çalışmaya, temel inançların gelişimini görmeye, otomatik olumsuz düşüncelerin kökenini görmeye ve savunmaları anlamaya muktedirdir ve bunların hepsini psikoterapi kullanarak yapar. Ayrıca danışanın deneyimlerini onlarla tartışır ve sonrasında uygun bir terapi yöntemi belirler. Öncesinde de başarı sağlayabilen dallardan olan hipnoterapi için Bursa Hipnoz her zaman hizmetinize hazırdır.

 

Psikolojik Danışmanlığın klinik psikolojinin ana alt kolu olduğu düşünüldüğüne göre bu aslında  psikolojik danışmanın genel rolüdür ve psikologa veya klinik psikologa yakın görünmektedir. Bu sebeple psikoloji ve psikolojik danışmanlığın ana ayrım noktası her kolda alınan eğitimden kaynaklanmaktadır. Klinik psikologlar genellikle daha çok şizofreni veya paranoya gibi ağır mental patolojilere sahip kişilerle ilgilenmektedirler. Psikolojik danışmanlar ise daha çok, daha az ilerlemiş akıl hastalıkları bulunan psikolojik olarak sağlıklı durumdaki bireylere yoğunlaşmaktadırlar. https://www.bursapsikolog.org/ adresi psikolojik danışmanlık için en uygun yerlerin başında gelmektedir.

 

Diğer taraftan Rehberlik, bir disiplin veya meslek oluşturma maksadıyla, eğitim fakültesinde psikolojiye dayalı bir program ile açıkça psikolojik danışmanlık ile birleştirilmiştir ki Türkiye’deki sistemde görüleceği üzere genellikle Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik olarak adlandırılır. Rehberlik genel olarak bireylerin aile, okul veya diğer sosyal problemler gibi hayatın farklı dönemlerinde ihtiyaç uydukları bir süreç olarak düşünülmektedir. Rehberler tarafından insanlara ihtiyaç duydukları yardımı sağlamak için kullanılır; bu, onların rollerinden birisidir.

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar açtı!
Esnafa güzel haber
15 yaşında Süper Lig'de
Yunanlı askerlere özel uçak
Savcıya gözaltı
‘Borcu krizi yaratanlar ödesin!’
T.Ü.'ye spor kompleksi
Edremit'te kitapseverlerle buluştu
Takım Elbisede Şık Saat Seçimi Nasıl Olmalı
Trakya Karması'na Edirne'den 13 isim
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx