ANASAYFA
20 Temmuz 2018 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar
Ülkemizde burun estetiği ve meme büyütme – meme dikleştirme operasyonları en yaygın tercih edilen estetik ameliyatlarındandır.
Haberin Yayın Tarihi: 06-10-2017 18:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar

Ülkemizde burun estetiği ve meme büyütmememe dikleştirme operasyonları en yaygın tercih edilen estetik ameliyatlarındandır.

 

Burun Estetiği

Burun estetiği ile kişilerin yüzüne uygun ideal burunlar yapılabilmektedir. Burun fazlaca büyükse, küçültülebilir; aşırı küçükse de büyütülebilir. Bazen de görsel sorunlara, işlevsel sorunlar da eşlik edebilmektedir. Kalitesiz nefes alıp vermek başlı başına bir müdahale gerektirmektedir.

 

Burun estetiği sırasında kişinin kıkırdak, kemik ve mukozal yapıları yeni baştan yapılandırılmaktadır. Yüz yapısına uygun olacak şekilde düzenlenen açılar ve konum, buruna yeni şeklini vermektedir.

 

Burun estetiğinde, öncelikle kozmetik kaygılar giderilse de aslında burnun hayati öneme sahip olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bu nedenle burun estetiğinde, minik burundan ziyade doğru solunum sağlayan, yüze uyumlu burun olması amaçlanmaktadır. Burnu fazlaca küçültmek ya da daraltmak kişilerin yaşam kalitesini düşürebilir.

 

Özetle, estetik burun ameliyatlarında görsel ve işlevsellik bir arada düşünülmektedir.

 

Meme Estetiği

Meme, kadınlar için oldukça önemli erojen organlardandır. Her kadın, vücuduyla uyumlu güzel memeleri olsun ister. Genelde genetik sebepler veya doğum sonrası hacim kaybı gibi nedenlerden memelerinden hoşnutsuz olan kadınlar mevcuttur.

 

Veya başka nedenlerden memelerde sarkma ya da şekil bozukluğu da olabiliyor.

 

Memelerde eğer dolgunluk kaybı varsa, meme sarkmışsa, memelerin görünümünü ‘dikleştirme’ operasyonuyla düzeltebiliyoruz. Meme dikleştirmede, memeye şekil verilerek, sarkıklıklar giderilir. Memede herhangi bir dolgunlaşma etkisi yaratmaz. Ek olarak, memelerde hacim yaratmak isteniyorsa, meme büyütme operasyonu da yapılır.

 

Muayene yapılırken hem deri hem de memenin dokusu incelenmelidir. Böylece hangi işlemin yapılması gerektiğine karar verilebilir. Memelerdeki deformasyona göre ameliyatın detayları belirlenmektedir. Eğer sarkıklık çok yoksa, meme başı ideal konumuna alınarak, fazlalık kısım çıkartılır. Sarkıklık çok ise daha fazla deri çıkarılacaktır.

 

Meme ameliyatları tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Ameliyatın süresi, yapılacak olan işlemin tekniğine göre değişmekle beraber, birkaç saat sürebilmektedir. Bir gece hastanede gözetim altında kalmak yeterlidir. Daha sonra normal hayat rutinlerine geri dönülebilir.

 

Hastanın da tercihiyle boy – kilo oranına, göğüs kafesinin yapısına ve meme dokusuna göre memede kullanılacak protezin boyutuna karar verilmektedir. Meme estetiğinden sonra meme bölgesi doktorun uygun gördüğü süre kadar bandajlı kalır. Operasyon sonrasında ağır kaldırmak veya güç isteyen işlerden kaçınılmalıdır. Genelde estetik ameliyatlar içerisinde en az iz bırakanı meme büyütme ameliyatlarıdır.

 

İletişim:

BÜYÜKDERE CADDESİ BİNA NO: 24 HUKUKÇULAR SİTESİ DAİRE NO:20 ŞİŞLİ / İSTANBUL

OFİS TLF ASİSTAN : : (0212) 224 34 54 (0532) 133 34 54

DOKTOR : (0532) 301 17 37

Email: bayramestetik@gmail.com

Website: https://www.ismailbayram.com/

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Genç pehlivana hazin veda
Eylül ve Asya bulundu
Krallar gibi
‘Tren kazası cinayet’
TKBL için son gün!
RÜYA GİBİ
Kapıkule'de trafik artışı
‘Ergene temiz akmalı’
Sessiz çığlıktan barışa pedal
Yeni bakana ilk soru
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx