ANASAYFA
25 Eylül 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Dolapdere çıkarması
Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği'nin Avrupa Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mali İşler Dairesi Başkanlığı'nın desteği ile yürüttüğü 'Güvenli Yarınlar Projesi'ni tamamladı...
Haberin Yayın Tarihi: 09-10-2017 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Dolapdere çıkarması

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı, söz konusu projeyi 1 Kasım 2016 yılında başlayan ve Kasım 2017'de bitecek projenin İstanbul'da bulunan Sıfır Ayrımcılık Derneği'nin yürütmekte olduğu “Dolapdere'de yaşayan Romanların İstihdam Edilebilirliklerinin Artırılması” projesi kapsamında oluşturdukları eğitim atölyesine günü birlik mesleki teknik ziyaret sonucunda tamamladıklarını belirterek şunları söyledi:
“İki projenin ortak özelliği Roman kadınlara yönelik bir proje olması ve proje kapsamında ana hedefimizin buluşması idi. Sıfır Ayrımcılık Derneği ile sosyal entegrasyonun aşılması noktasında ortak işbirliğine gidilmesi, kursiyerlerin proje kapsamındaki farklı deneyimleri, projeye bakış açısı ve beklentileri neler olduğunu kendilerinden dinleme imkânı bulduk. Roman kadınların en büyük beklentisi bu tür projelerin daha da yaygınlaştırması, işgücüne katılımlarının sağlanması, sosyal yaşama entegre olabilme istekleri ön plâna çıkmıştır.
Ziyaretimizi 40 kişilik Roman kadın kursiyerlerimiz ile gerçekleştirdik. Sıfır Ayrımcılık Derneği adına yönetim kurulu üyesi Hatice Çetinkaya, saha koor-dinatörü Bahattin Turnalı ve kurs eğitmeni Murat Sarp yapılan çalışmaları anlattı. Sıfır Ayrımcılık Derneği'nin yürütmüş olduğu kurslara katılan Roman kadınlarının da hazır bulunduğu ziyaret kadınlar arasındaki diyaloğun gelişmesine büyük etki yaratmıştır. Kaynaşmanın  güzel bir örneğini yaşadık. Anladık ki, dezavantajlı bireylere dokunmak çok önemli imiş. Sıfır Ayrımcılık Derneği yönetimine göstermiş oldukları ilgi ve  misafir-perverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak dezavantajlı Roman vatandaşlarımıza yönelik proje çalışmalarımız devam edecektir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan mal alım ilanı
Vakıflar gayrimenkul kiralayacak
Taşıt satılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke