ANASAYFA
03 Temmuz 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Özel İdare eğitimde 
Edirne İl Özel İdaresi’nin Trakya Kalkınma Ajansı 2017 Teknik Destek Programı kapsamındaki ‘İletişim ve Motivasyon Eğitimi’ Projesi Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde gerçekleştirildi...
Haberin Yayın Tarihi: 27-10-2017 11:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Özel İdare eğitimde 

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI

Trakya Kalkınma Ajansı 2017 Teknik Destek Programı kapsamında Edirne İl Özel İdaresi’nin ‘İletişim ve Motivasyon Eğitimi’ Projesi Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde gerçekleştirildi. 48 saat üzerinden planlanan eğitim dört ayrı gruba verilecek.  
Özel İdare personeline yönelik düzenlenen ‘İletişim ve Motivasyon Eğitimi’ projesi dün sabah Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde başladı. Açılış konuşmasını yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş, hizmetlerin daha verimli şekilde sürdürebilmek için kurumlarını halkın karşısında temsil eden personelinin eğitimine büyük önem verdiklerini belirtti. İl Özel İdaresi çalışanlarının birbiriyle iletişim ve işbirliği içinde çalışmalarını gerekli kıldığını kaydeden Ateş şunları söyledi:
ÖZEL İDARE PERSONELİ EĞİTİMDE 
“İletişim ve Motivasyon eğitimi isimli projemiz, Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Programı Eylül-Ekim dönemine sunulmuş ve hibe almaya hak kazanmıştır. İdaremiz personeline verilecek kişisel gelişim eğitimleri iletişim ve insan ilişkileri, sunum teknikleri, zaman yönetimi, beden dili ve motivasyon alt başlıklarından oluşuyor. 
Toplam eğitim süresi 48 saat olarak planlandı. İdarede işlerin aksamaması için katılımcılar 4 ayrı gruba bölündü. Her grup 2'şer gün eğitim alacak. Tüm gruplara farklı günlerde aynı eğitimler verilecek. Bugün burada birinci gruba katılan arkadaşlar bulunuyor, yarın da birinci grup eğitime devam edilecek. İkinci grup 30-31 Ekim tarihlerinde, üçüncü grup 2-3 Kasım tarihlerinde, son olarak dördüncü grup 6-7 Kasım tarihlerinde eğitim alacak. 
“BÖYLE BİR EĞİTİME NEDEN İHTİYAÇ DUYDUK?” 
İdaremiz vatandaşına kaliteli hizmet götürmeyi ilke edinmiş, vatandaşla yakın iletişim halinde çalışan, yaptığı projelerle Edirne'nin sosyo ekonomik sürdürülebilir gelişmesine katkı sağlayan bir kurumdur. Yenilik ve değişmenin kaçınılmaz olduğu günümüzde idaremiz, hizmetlerini daha verimli bir şekilde sürdürebilmek için kurumu halkın karşısında temsil eden personelinin eğitimine büyük önem vermektedir. Vatandaşa hizmet sunmak için yürütülen görevlerin doğası, idaremiz çalışanlarının birbiriyle iletişim ve işbirliği içinde çalışmalarını gerekli kılmaktadır. 
HEDEF, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK  
Bu nedenle, vatandaşla doğru iletişim kurmanın yanında, kurum çalışanlarının birbirleriyle olan iletişimi de önem kazanmakta. Kurum çalışanları arasındaki bilgi alışverişini, iş barışını ve verimliliğini sağlamak gibi önemli işlevleri bulunan etkin bir iletişimin, kurumlar arası kurulan sağlıklı diyaloglarda ve rekabet avantajı yaratmadaki rolü de oldukça önemli olmakta. Bu ihtiyaca cevap verebilmek için İdaremizin hizmet kalitesini arttıracak eğitim programı planlandı. 
İletişim ve insan ilişkileri, sunum teknikleri, zaman yönetimi, beden dili, motivasyon ve stres yönetimi konularında verilecek olan eğitimlere ilk grup bugün de katılacak. Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi sahibi ve eğitmeni Saba Deniz Uzun ve nefes koçu Şahver Yeşil tarafından verilen eğitimlere ikinci grup 30 – 31 Ekim, üçüncü grup 2-3 Kasım, dördüncü grup da 6-7 Kasım tarihlerinde eğitimlere 09.00  - 17.00 saatlerinde girecek.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUR kamusallaşıyor
OİM kapılarını açtı
EDİRNE 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Sıcakta ekmek mesaisi
Otellerin gözü kapılarda
Edirne'de tozdan sis!
Salgında ‘moralize’
Siğilli bamyasına üniversite eli
Kurbanlık baskül fiyatları
evinibizesor.com hizmette
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE