ANASAYFA
16 Aralık 2018 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETSO turizm elçisi
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne'yi Yunanistan'ın Selanik kentinde gerçekleştirilen 33. Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı'nda tanıttı…
Haberin Yayın Tarihi: 14-11-2017 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETSO turizm elçisi

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne'yi  Yunanistan'ın Selanik kentinde gerçekleştirilen 33. Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı'nda tanıttı.
10 Kasım 2017 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı öncesinde, programa Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren eşliğinde katılan Yönetim Kurulu Üyeleri, Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evde, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen 10 Kasım Anma Törenine katıldı. Türkiye'den yüzlerce öğrenci ve kurumların katılımıyla gerçekleştirilen tören, duygusal anlara sahne oldu.
Yunanistan'ın ikinci büyük kenti Selanik şehrinde 10-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen 33. Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarına Atina Kültür ve Tanıtma Müşavirliğince 120 metrekare büyüklüğündeki stant alanı ile katılım sağlanarak, ülkemiz standı fuar alanındaki en büyük stantlardan biri oldu. Türkiye'den çeşitli iller bazında katılım sağlanan Türkiye standında, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası da bir desk alarak, üyelerini ve İlimize özgü yöresel değerleri tanıttı. 18 ülkeden 600 uluslararası katılımcının yer aldığı fuarda, İlimiz Edirne standı, tur acenteleri ve halk tarafından da büyük ilgi gördü. Çok sayıda Yunan tur operatörü, seyahat acentesi ve otelin katılım sağladığı fuarda, İlimiz Edirne, Yunan tur operatörlerine, Yunan medya mensuplarına, Selanik Başkonsolosumuza, Ticaret Ataşemize, Türkiye'yi temsil eden Bakanlık Yöneticilerine, Türkiye standında yer alan seyahat acentelerine ve bölge temsilcilerine layıkıyla anlatıldı ve badem ezmesi ve kurabiyeler ikram edildi.
Fuarın ikinci gününde ise, Makedonya Üniversitesi, Kuzey Yunanistan Yunan-Türk Ticaret Odası (KYYTTO) ve T.C. Selanik Başkonsolosluğu işbirliği ile Türk-Yunan Turizm İlişkileri konulu bir panel gerçekleştirildi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyelerinin ha-zır bulunduğu panel-de, Makedonya Üni-versitesi tarafından hazırlanan Yunanlı tu-ristlerin Türkiye ile ilgili görüşlerini içe-ren istatistik araş-tırması sunuldu. Tür-kiye adına Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan, Tanıt-ma Genel Müdür Yar-dımcısı Cengiz Aydın, TÜROB Başkanı Timur Bayındır ko-nuşma yaptığı panel-de, Yunan turistlerin gözü ile Türkiye masa-ya yatırıldı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE