ANASAYFA
20 Mart 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kırsala destek sürüyor
Edirne Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atilla Bayazıt, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında il'de son 10 yılda 79 projeye destek sağlandığını kaydetti.
Haberin Yayın Tarihi: 18-11-2017 07:56
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kırsala destek sürüyor

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atilla Bayazıt, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin sürdüğünü belirtti. Kırsal kalkınma yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği verildiğini kaydeden Bayazıt, Edirne'de 2007 - 2017 yılları arasında toplam 79 tesisin proje uyguladığını kaydetti. 
Tarıma dayalı ekonomik yatırımlar sürüyor. Edirne Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atilla Bayazıt, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, kırsal ekonomik altyapının güçlendiril-mesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla kırsal kalkınma yatırımlarına % 50 hibe desteği verildiğini kaydetti. 
Bayazıt, Edirne'de 2007 - 2017 yılları arasında toplam 79 tesisin proje uyguladığını, uyguladıkları projeler karşılığında bu tesislere 28 milyon 981 bin 950,50 TL hibe ödemesi yapıldığını anımsattı. 2017 yılında 16 yatırımcıyla hibe sözleşmesi imzalanarak, 5 yatırımcının projesini tamamladığını, 11 yatırımcının projesinin de sürdüğünü kaydeden Bayazıt, 11 projenin tamamlanması halinde toplam 8 milyon 89 bin 410,38 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtti. Bayazıt yaptığı bilgilendirme de şunlara yer verdi:
10 YILDA 79 TESİS PROJE UYGULADI
“Ekonomik yatırım konuları; bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, yenilenebilir enerji üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, ekonomik yatırım konularında hibeye esas proje tutarı; yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 2 milyon TL, yatırım niteliği kapasite artırımı ve / veya teknoloji yenileme olan başvurularda 1 milyon 500 bin TL, yatırım niteliği tamamlama olan başvurularda ise 1 milyon 750 bin TL üst limitini geçemez.
Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırım Konuları ise; kırsal turizm,  çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları, kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularında hibeye esas proje tutarı; kırsal turizme yönelik niteliği yeni tesis olan yatırımlar için 1 milyon 500 bin TL, diğer altyapı yatırım konuları için 500 bin TL, üst limitini geçemez.
Tüm yatırım konularında hibeye esas proje tutarı alt limiti en az  30 milyon TL'dir. Bu limitin altındaki başvurular kabul edilmez. Başvurular; 11.12.2017 tarihine kadar online olarak https://edys.tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx  Bakanlığımız internet sitesine yapılabilmektedir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Çıkırık'a son görev
AK Parti ve İYİ Parti'de birer aday daha
Sarılarlı güven tazeledi
Edirne'de aşı startı
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Cephanelik gibi araç
Edirnespor umutları erteledi
Sınır organizatörü kıskıvrak
K.Arda, Çanakkale'yi geçemedi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke